---- اخبار استخدام در سطح کشور

----  اخبار استخدام در سطح کشور

سایتی برای درج آگهی های استخدامی در سطح کشور و پیگیری اخبار مرتبط با آن و با امکان تبادل نظر بینندگان
قوانین سایت :
هر گونه نظر که محتوای آن خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران وتوهین و اهانت به مقدسات و مقامات کشوری وهمچنین توهین به همدیگر باشد حذف خواهد شد خواهشا کاربران گرامی شئونات وخطوط قرمز را رعایت نمایید و همچنین ازین به بعد نظرات با تایید فقط چند بار در روز مدیران وبادقت بیشتر نمایش داده خواهد شد و نظراتی که از نظر ما خلاف قوانین سایت باشد تایید نخواهد شد .ان شاءالله زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران و ولایت مقام معظم رهبری به هدف قانونی خویش که همان شروع بکار است نایل خواهیم آمد .
ما مسئول کامنت های نوشته شده نیستیم (( هرچند نوشته های توهین آمیز را حذف می کنیم))
- مدیران وبلاگ هیچگونه نقشی در پیگیری هاندارند . هدف ما شروع بکار قبول شدگان عزیز در اسرع وقت ممکن است .
و چنانچه کامنتی از نظر ما مورد تایید ، موثق و مستند باشد در صفحه اصلی وبلاگ قرار داده می شود.لازم به ذکر است که نظراتی که درآنها آدرس ایمل درج شده باشد تایید نخواهند شد .
- هرگونه بحث سیاسی، نادیده گرفتن قوانین کشور، توهین به مقدسات، شایعه پراکنی، آشفته کردن افکار عمومی و تبلیغ علیه منافع کشوری کاملا ممنوع میباشد.
- بی احترامی یا توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از مسئولین و کاربران ممنوع است.

آرزوی موفقیت همه کاربران عزیز

شنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۳۳ ب.ظ

صفحه جدید ویژه تبادل نظر قبول شدگان آزمون ادواری ( بخاطر حجم زیاد نظرات و راحتی در لود شدن صفحه مجبور به تعویض صفحات هستیم لطفا به آخرین صفحه مراجعه نمایید ضمنا آدرس صفحه آخر از طبقه بندی موجود در سمت راست وبلاگ و همچنین از طریق لینک ها در سمت چپ وبلاگ قابل دسترس هست .نامه ارسال شده به دستگاه در مورد تبدیل وضعیت اداوری دارها


کارمندان گرامی میتوانند جهت تبادل نظر و انتقال افکار و تجربیات وهمچینن پیگیری تبدیل وضعیت خود ازین صفحه  استفاده نمایند . 

   

 نکته : "نحوه دریافت کارنامه آزمون ادواری  =  از طریق مراجعه به سازمان سنجش و آموزش کشور "


بخشنامه دولتی

نامه استانداری گلستان
اطلاعیه سایت کارمند ایران :

  • 1393/09/17 : بمنظور درخواست شماره مستخدم پیمانی برای پذیرفته شدگان آزمون ادواری مورد اشاره در بند 30 دستورالعمل آزمون استخدامی اخیر، الف - وجود مجوز استخدام، ب - پست سازمانی بلاتصدی ج - تامین اعتبار، الزامـــــــــــی بوده و این فرایند صرفا با استفاده از مجوزهای ستادی قابل انجام می باشد. استفاده از مجوزهای استخدامی ستادی قبل از مورخ 1/8/1392 برای این فرایند، بدلیل مشخص بودن محل آنها،  ممنوع می باشد. درخواست شماره مستخدم با استفاده از مجوزهای ستادی صادر شده بعد از مورخ 1/8/1392 ،می بایست با رعایت سهمیه های قانونی 25 و 5 درصد ایثارگران و 3 درصد معلولین صورت گیرد.


گرگان - ایرنا - مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری گلستان اعلام کرد: به استناد بخشنامه جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری، آن دسته از کارمندان قراردادی که در آزمون استخدام ادواری طی سالهای 81 و 83 و 84 قبول شده اند، تبدیل وضعیت می شوند.نوراله نورالهی روز یکشنبه با ارسال نامه ای به کلیه دستگاههای مشمول ماده قانون مدیریت خدمات کشوری در استان گلستان اظهار کرد: تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی دارای شناسه شاغل در دستگاه های اجرایی که دارای کارنامه مجاز در آزمون های استخدام ادواری در یکی از سال های 81 ، 83 و یا 84 باشند، از محل مجوزهای استخدامی دستگاه اجرایی مربوطه امکان پذیر است.


در این نامه با استناد به بخشنامه 19 مهر 93 جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری، شرط تبدیل وضعیت این کارکنان وجود پست بلاتصدی متناسب با شرایط تحصیلی آنان، اعتبارات مصوب و دارا بودن شرایط عمومی استخدام عنوان شده است.

همچنین در این بخشنامه از کلیه دستگاه های مشمول ماده قانون مدیریت خدمات کشوری خواسته شده مشمولان فوق در آن دستگاه را شناسایی و آن ها را به ستاد مرکزی خود معرفی کرده تا ستاد مرکزی نسبت به اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح برای تبدیل وضعیت کارمندان قراردادی اقدام کند.

صفحات تبادل نظر کارمندان قراردادی قبول شده در آزمون استخدام ادواری از قسمت طبقه بندی موضوعی ذیل عنوان اداوری قابل دسترس هست .

نظرات  (۶۱۱)

بنظر می رسه با توجه به نامه ای که اخیرا سازمان اداری استخدامی زده و در اون عنوان کرده که رای اخیر در مورد عدم ابطال ماده 30 نیس، مشکل از رای دیوان عدالته و در واقع چیزی رو حل نکرده این رای. سازمان اداری حداقل دلش برای خودش می سوزه که. اگر رای دیوان قابلیت اجرا داشت هیچوقت نامه رسمی نمی زدن. دوستانی که این نامه به دستگاهشون خورده از دیوان پیگیر بشن که بتونیم به نتیجه برسیم...
دوستانی که می تونن تصویر نامه سازمان استخدامی مبنی بر عدم ضمانت اجرایی نامه آقای محدث رو در اختیار بذارن
۳۱ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۸:۲۶ ادواری تبدیل وضعیت نشده
دوستان پیام نور می تونن یه تصویر از نامه ارسالی سازمان استخدامی مبنی بر عدم ضمانت اجرایی نامه محدث رو در اختیار بزارن؟
واقعا تعجب میکنم چرا جلوی تبدیل وضعیت ادواری دارها گرفته شد
اونم فقط حدود 2 هزار نفر باقی مونده
دولت اصلا توجهی به نارضایتی مردم نداره و
اقای انصاری و نوبخت و بقیه اقایان ضد کارمند با نظر اقای روحانی انتخاب شدن
دوستان عزیز این حقیه که متعلق به شماست کوتاه نیاید و منسجم تر  و جدی تر پیگیر باشید
۳۰ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۴:۵۱ ادواری منتظر 2
دوستان عزیز کسی شماره نامه و عنوان نامه جناب محدث رو می دونه؟ میشه به ما هم بگید تا پیگیر بشیم؟؟

دوستان سلام
بهتره که چند نفر نامه جناب محدث و نامه امور استخدامی که به دانشگاه پیام نور و دانشگاهها زده رو ببرن دیوان عدالت نزد آقای محدث و نشون بدن و کسب تکلیف کنن. اینجوری محدث که معاون دیوان هست شاید نامه قاطع تری بنویسه به امور استخدامی .
۳۰ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۰:۲۷ ادواری فرهنگ و ارشاد
دوستان 
والله سازمان استخدامی هم می دونه ماده سیزده چیه 
و هم می دونه این رای عطف به ماسبق نمیشه
سازمان استخدامی خوب می دونه پیمانی شدن تمام افرادی که قبل از 18 مهر 96 واجد شرایط تبدیل وضعیت بودن حتی اگر هیچ مرحله ای از کار استخدام رو انجام نداده باشن و فقط واجد شرایط بوده باشن، قانونی یه
اونا به خاطر تفکر ضد مردمی شون این کارا رو میکنن تا دولت از درون دچار پوسیدگی و نارضایتی  درونی بشه
همین بحث حقوقها رو ببینید
مجلس هرچی قانون میذاره آقای انصاری اون رو با منفی ترین برداشت ممکن تفسیر میکنه حتی اخیرا دوباره مجلس استفساریه داد برای تغییر حقوقها ولی آقای انصاری بازم اونو جوری تفسیر کرده که حداقل افراد حداقل افزایشها نصیبشون بشه
برای ایشون و برخی همکاراش باید همه چی امری، شفاف و به زبان کلاس پنجمی دیکته بشه وگرنه برداشت اونا منفی ترین شکل ممکنه
البته دیوان هم این موضوع می دونه ولی نمیدونم چرا واضح بحث ماده 13 رو به سازمان استخدامی اعلام نمیکنه
البته شاید هدیه سی و پنج میلیارد تومنی دولت به دیوان عدالت در این زمینه بی تاثیر نباشه
این خبر رو که مربوط به جلسه 16 اردیبهشت هیات دولته بخونید:
http://cabinetoffice.ir/fa/news/3454/%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D9%86%D9%87%D8%A7-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C

۳۰ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۰:۰۶ در آرزوی تبدیل وضعیت
سلام . از اولش هم معلوم بود که قضیه تبدیل وضعیت ما، بیمه سلامت و خیلی از اقدامات دیگه دولت، برای زیاد کردن رای ریاست محترم جمهوری در انتخابات بود. چون بعد از انتخابات و راحت شدن خیالشان، همه را باطل کردند.
۳۰ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۰:۰۱ ادواری منتظر 2
سلام ببخشید یعنی ابلاغ شده که پیمانی شدن نباید انجام بگیرد؟؟؟؟؟
سلام به همه دوستان. وقتی در رای دیوان صراحتا به اعمال ماده 13 یعنی عطف به ما سبق نشدن اشاره شده چه دانشگاهی و چه غیر دانشگاهی  میتونن از نتیجه ش استفاده کنن. خواهشا کوتاه نیاین و تسلیم نشید. اینقدر به سازمان استخدامی زنگ یزنید و بگید تو رای نوشته اعمال ماده 13 تا تو کله شون بره این رای کاری به پیام نور نداره.زمان ابطال  ماده 30 از زمان صدور بخشنامه نیست از زمان صدور رای هست و باید کار افراد جا مانده تمام بشه.
سلام  دوستان ، امروز مطلع شدم ، امور استخدامی رسما طی نامه ای به دانشگاهها و وزارت علوم اعلام کرده رای دیوان در مورد پیام نور و استعلام محدث ضمانت اجرایی ندارد.
سلام
دوستان عزیز   بنده هم با نظر دوستان در مورد گردهمایی موافقم ، بخدا اگه  کوتاه بیاییم براحتی همه چی تموم میشه و حقمون پایمال میشه ، یه روزی رو مشخص کنیم و همه جلوی سازمان تجمع کنیم اگه محکم بمونیم میشه درستش کرد با تلفن تلفن کاری درست نمیشه ، کسی به اندازه خودمون دلسوزمون نیست ، دیوان واضح رای داده که کار ادامه پیدا کنه ولی سازمان بی انصاف جلوگیری می کنه اعلام کنید بخدا ما همه میاییم و هر کسی به جای خودش به دیوان اعتراض کنه در مورد این رای دوم ، درسته طول میکشه ولی حتما درست میشه و در آخر  توکل کنید به خدا که اگر اون بخواهد همه کارها درست میشه .
دوستان عزیز باور بفرمایید با مراجعه حضوری من و شما نتیجه ای نخواهیم گرفت.
تنها راه مراجعه بزرگانی مثل وزرا و معاونان وزرا و نمایندگان متنفذ مجلس است.
آقایان انصاری و صدری و جمالی قمی منتظر رو انداختن مسوولین رده بالا هستند نه من و شما
بنظر من روز و تاریخی رو مشخص کنید تا هر فردی میتونه با هم بریم سازمان استخدامی و مستقیم با این افراد صحبت کنیم.شاید اینگونه بهتر باشه
فقط خواهشا ناامید نشید نباید بذاریم این فرصت از دست بره شاید دیگه تا چند سال آینده و با این وضعیت جامعه تبدیل وضعیت نداشته باشیم
باید از این فرصت استفاده کنیم و حتی برای چند ساعت میتونیم مرخصی بگیریم و به سازمان استخدامی بریم و مشکلمون رو خودمون باهمدیگه حل کنیم
به سعیده
بنده شخصا با رییس دفتر آقای صدری نوش آبادی و آقای نبئی صحبت کردم.
همکارانم تو پیام نور با آقایان جمالی قمی و عینعلی و یوسفی و نبئی و ترابی و خانومها ربیعی و محمدی صحبت کردن.

سلام

مشکل از دیوان نیست که بخواهید اونجا تجمع و اعتراض کنید.

اونا مجوز رفع مشکل رو کتبا دادن.

(نامه شماره 200/216766/299/1000 مورخ 6/12/96)

گیر کار آقای صدری نوش آبادی معاون سازمان استخدامی و آقای نبئی رئیس امور حقوقی و قوانین سازمان استخدامی است.

آقای نبئی همونیه که همکاران زیر مجموعه اش با دفاعیه مضحک و بی ربط به دادنامه 656 الی 659 باعث شدن هیات عمومی دیوان ماده 30 رو ابطال کنه.

این آقایون حتی نمیدونستن که آزمون استخدام ادواری یک آزمون عمومی با اعلام عمومی بوده و فکر میکردن این یه آزمون داخلی درون دستگاهی بوده.

رییس دفتر آقای بهرامی(رییس دیوان) در تجمعی که اسفند پارسال داشتیم اعلام کرد اگر سازمان استخدامی در دفاعیه اش فقط یک جمله اشاره می کرد که شرکت در آزمون استخدام ادواری برای همه افراد مجاز بوده و این آزمون اعلام عمومی داشته ، ماده 30 باطل نمیشد. حتی علیرغم پیگیری ما آقایان ترابی و نبئی حاضر نشدند این موضوع رو جهت اعمال ماده نودویک دوباره به دیوان اعلام کنند و به نظر دور از شان سازمان استخدامی میدونن که به اشتباهش اعتراف کنه. دیوان هم میگه تا سازمان استخدامی رسما و کتبا این موضوع که شرکت در آزمون استخدام ادواری برای همه افراد مجاز بوده و این آزمون اعلام عمومی داشته رو به دیوان اعلام نکنه اعمال ماده نودویک نخواهیم داشت.

 

سلام دوستان عزیز چنانچه مایل هستید که کارمان را با شدت بیشتری دنبال کنیم و به حقمان برسیم بیایید تا در یک تاریخ معین دوباره به دیوان عدالت رفته و تجمع کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.منتظر جوابتان هستیم
سلام دوستان
تماسهای اخیر وزارت و سازمان و لو رفتن شماره های آنها شاید دلیل این باشد که آنها آب پاکی را ریختن روی سرمان و کار را تمام شده می دانند.
اما خواهشاً دلسرد و منصرف نشوید و مرتب از کارگزینی های سازمانها درخواست بررسی و پیگیری کنید چرا که آنها راحتتر می توانند با سازمانهای بالاتر تماس داشته باشند و جواب بهتری قطعا به آنها داده خواهد شد.
لطفا دلسرد نشوید و اگر افرادی در تهران می توانند به دیوان عدالت اداری و یا سازمان استخدامی لطفا از همه ارگانها بصورت متحد مرتبا مراجعه کنید تا انشالله به نتیجه برسیم.
نباید بگذاریم حق ما را بخورند و تعداد محدودی شامل این قانون شوند.
۲۴ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۳:۳۴ ادواری تبدیل وضعیت نشده
ماهم به آقای جمالی و اقای ترابی مراجعه کردیم .
نتیجه هیچ. متاسفانه

۲۴ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۲:۱۱ ادواری منتظر 2
با سلام 
گرامیان اینجانب با آقای ترابی تماس گرفتم و نهایتا به آقای یوسفی معاون نبئی ارجاع شدم و صحبت کردم متاسفانه آب پاکی رو ریختن رو دستمون و گفتن یه دوره این کار انجام شد و تمام و دیگر پیگیری نکنید که فایده نداره و به جایی نمی رسید حتی با وکیل همون که دیوان اعلام کرده والسلام
خانم فتانه از پیام نور. می شه بفرمایید در سازمان اداری و استخدامی دقیقا به چه واحد یا فردی مراجعه کردید؟
سلام دوستان ما نتوانستیم هیچ کاری بکنیم حقمان ضایع شد و دشمن بقیه نیستیم ولی حقمان ضایع شد خدا ازشان نگذره ولی همه ما هم سهل انگاری کردیم
به فتانه
ما هم مراجعه حضوری زیاد داشتیم . تماس تلفنی هم داشتیم. اما هیچ وقت جواب قاطع و مشخصی دریافت نکردیم.
بد نیست دوستانی که دور از مرکز هستند حداقل یه تلفنی بزنن، مسئولین امور استخدامی فکر نکنن ما همه چیز یادمون رفته، بیخیال بشن. حداقل خوبیش اینه که ببینن ما همه پیگیریم شاید خدا به دلشون انداخت یه کاری بکنن.
سلام به دوستانی که شماره تلفن مسوولین سازمان استخدامی و وزارت علوم را میگذارند.
ما با مراجعه حضوری خودمان و مسوولین و مدیران مان به نتیجه ای نرسیدیم و جواب سربالا گرفتیم. شما می خواهید تلفنی نتیجه بگیرید.

دوستان سلام شماره آقای ترابی 88547128
معاون حقوقی سازمان استخدامی
اگر به نتیجه ای رسیدید به ما هم لطفا بگید.
۲۲ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۸:۵۱ فتانه از پیام نور
دوستانی که می گویند آقای عینعلی گفته نامه زده ایم به دیوان درباره رای جدید هیات عمومی و استعلام و... جلسه بگذاریم و بررسی کنیم لطفا از ایشان بپرسند چه طور شش ماه پیش که رای ابطال ماده 30 از دیوان آمد اینکارها را نکردند و گردن کج کرده و فقط اجرا کردند آنهم بدن درنظر گرفتن ماده 13 و عطف به ماسبق نشدن
هر جا به نفع مردم باشد اینها باید بررسی مجدد کنند.جلسه بگذارند.مشورت کنند. با مقامات بالا هماهنگ کنندو...
هرجا به ضرر مردم است درجا اجرا میکنند
فراموش نکنیم کل این ماجراها فقط به خاطر جوابیه ضعیف و غیرحقوقی سازمان استخدامی در دادنامه ابطال ماده 30 است.
اگر سازمان استخدامی دلسوز من و شما بود جوابیه درست و حسابی به دادنامه می داد ...
با سلام
دوستان عزیز  متاسفانه بنده حس می کنم اتفاق خوبی نیفتاده در مورد تبدیل وضعیت دانشگاهیان،  و نمی خوان بگن چرا شو نمی دونم ، من هفته ایی ۲ بار با آقای عینعلی تماس می گیرم قبلنا امیدوار کننده حرف می زد ولی این آخری یعنی دو روز پیش کاملا بد حرف میزد اصلا ی چیزای دیگه ایی می گفت از حرفاش فهمیدم داشت ماست مالی می کرد ، هیچی آخرش گفت رای اصلا برای شما نیست و اصلا  مثبت ننوشته و دیگه بما ربطی نداره و به آقای ترابی قسمت حقوقی سازمان مربوط میشه و اونا تصمیم می گیرن خودتون پیگیر باشید ، بنده الان چند روزه هر چقدر تماس میگیرم کسی جواب نمیده ، خلاصه رای به این واضحی دیوان داده ولی اصلا شرایط خوبی نیست  باید به دیوان در این مورد شکایت کنیم ، از دوستان عزیزی که ساکن تهران هستند خواهش میکنم یه سر به سازمان قسمت حقوقی آقای ترابی بزنن و ببینن اصلا قضیه چیه و اگه شماره ایی دارن ازشون هم بزارن ، ممنون میشم  ، آخرش اینکه یه فرصت استثنایی بدست اومده داره براحتی از دست میره یعنی بی انصافها دارن خرابش می کنن .
پاسخ:
عزیزان سرویس دهنده خدمات فیلتر بودن بخاطر این دیر شد تایید کردن کامنتها قصور از ما نبود
سلام وقت بخیر 
من دیروز 97/2/17 با اقای عینعلی تلفنی صحبت کردم در مورد جاماندهای دارای اداواری پیام نور سوال کردم به من گفتن نامه زدن به دیوان عدالت اداری به دفتر آقای موحد ولی هنوز جوابی نگرفتن گفتن شما خودتون هم از دیوان پیگیری کنین منتها من هرچه دیوان تماس گرفتم کسی پاسخگو تلفن نبود از دوستانی که براشون مقدور هست خواهش میکنم پیگیری کنن .ممنون
سلام وقت بخیر و خوشی ، دانشگاهیان که رای دارند و همه چیز به خواست و ا اده و پیگیری هیات امنا اونها بستگی دارد اما ما جامانده های ادواری کارمون لابلای کار دانشگاهیان گم شد و گویا اصلا خبری نیست دوستان تماس بگیرید با اقای عینعلی و مابقی افراد اگر با اقای جمالی و انصاری میتونید لینک بزنید از طریق نماینده شهرتون پیگیر بشوید شاید فرجی بشود 
سلام دوستان
من که از خود نظری نگذاشتم
فقط گفتم شواهد نشان می دهد پیام یکی از کارمندان سازمان استخدامی درست باشد و عین پیام او را که هفته قبل در همین سایت منتشده بود جهت یادآوری بازنشر کردم.
دوستان بحث جلسه و ... صرفا برای وقت گذراندن است
آقایان انصاری و قمی به دلایلی که نمی دانم فعلا قصد همکاری با بچه های وزارت علوم را ندارند.
شما اگر به جای آقای عینعلی با خانمها ربیعی و محمدی در سازمان استخدامی صحبت کنید متوجه میشوید که پروسه انجام این کار فقط و فقط یک روز کاری است.اما آقای جمالی قمی سه ماه است که امروز و فردا می کند.
سلام. خوشبختانه اینطور نیست دوست عزیز. سه شنبه هفته قبل شخصا با اقی عینعلی صحبت کردک. گفتند قرار بوده امروز جلسه تشکیل بشه ولی بدلیل عدم حضور معاون به هفته آینده موکول شده... نظر ایشون کاملا مثبت بود
به سپیده:
سلام
لطفا حرفهای باطل را اینجا کتبی نکنید
ممکن است حرفها و نوشته های این سایت چون حقیقتش ثابت نمیشود دروغ باشد اما وقتی تلفنی با آقای عینعلی صحبت میکنیم و امیدواری می دهند و می گویند کار شما درست می شود ابدا دروغ نمی باشد یعنی هیچوقت یک نفر که استخدام و کارمند این وزارت می باشد از خودش حرفهای باطل و دروغ نمیزند.
لطفا حرفهای بی دلیل و ثابت نشده اینجا نزنید و بقیه را ناامید نکنید
باسلام
متاسفانه به نظر می رسد پیامی که یکی از کارمندان سازمان استخدامی روز چهارم اردیبهشت در سایت قرار داد صحت دارد
علیرغم اینکه آقای عینعلی این موضوع را تکذیب کرد ولی مراجعه و تماسهای حضوری مدیران ما نشان می دهد نوشته های ایشان کاملا صحیح است
متن پیام مذکور را دوباره در اینجا کپی میکنم:

سلام بر شما
دوستان متاسفانه باید گفت خبرهای خوبی از سازمان استخدامی ندارم
علیرغم تلاش یکی دو نفر از همکاران بنده در این سازمان ،  اما رییس و معاونین سازمان با رفع مشکل مخالفند
حتی دکتر انصاری اجازه تخصیص کد مستخدمی جامانده های دانشگاه تهران را که رای موافق هیات عمومی و پاسخ مثبت استعلام دیوان را داشتند هم نداد و امروز رسما پرونده این موضوع بسته شد
به آقای عینعلی هم گفته اند آرام آرام و به مرور این موضوع را به مراجعین اطلاع رسانی کند. به قول آقای صدری نوش آبادی بصورت پلکانی و قطره چکانی
این دو هفته هم منتظر بودند ببینند خود وزیرعلوم ورود به ماجرا میکند که دیدند وی هم حرکت مثبتی انجام نداد و گویا اصلا وزیر محترم و معاون شان در جریان موضوع نیستند.
باور کنید ما مقصر نیستیم
البته دوستان در امور تامین نیروی انسانی (خانم محمدی و آقای قمی) می توانستند بعد از رای دوم هیات عمومی و پاسخ استعلامهای ارسالی بدون کشاندن موضوع به سطح رییس سازمان کدها را تخصیص دهند اما نمیدانم به چه دلیلی بحث را به دکتر انصاری کشاندند.
به هر حال پیگیر باشید در سطح وزارتخانه تا به حقتان برسید
وزارت علومی به استناد عدم شمول قانون مدیریت خدمات کشوری
سایرین به استناد ماده 13 دیوان و عطف به ماسبق نشدن
امیدوارم ... اما .....
سلام دوستان تورو خدا خبر جدید و امیدواری ندارید چکار کنیم یعنی حقمون ضایع شد
۰۸ ارديبهشت ۹۷ ، ۰۸:۵۶ ادواری منتظر 2

با سلام و تشکر از زحمات همه دوستان. خواستم بپرسم تفاوت هیئت امنا و سازمان چیه کدوم بهتر یا بدتر؟ مزیت و معایب هر کدوم چیه؟

 

سلام ،جا دارد از آقای عینعلی بخاطر پاسخگویی به تماسهای همکاران و همچنین پیگیری صادقانه به امورات مربوط به همکاران ادواری علی رغم مشغله زیاد تقدیر تشکر نمائیم.
قابل توجه حقوقی وزارت علوم(لطفا درخواست کتبی نمائید)
ماده 93-
افرادی که در اجرای آراء هیأت عمومی، خود را ذی‌نفع می‌دانند، در صورت عدم اجرای آن از سوی مسؤولان ذی‌ربط، می‌توانند رسیدگی به استنکاف مسؤول مربوط را از دیوان، درخواست نمایند. این درخواست از سوی رئیس دیوان، به یکی از شعب تجدیدنظر ارجاع می‌شود. شعبه مذکور در صورت احراز ذی‌نفع بودن درخواست‌کننده و استنکاف مسؤول مربوط، به موجب ماده (109) این قانون اتخاذ تصمیم می‌نماید.
قابل توجه مسئولین امور استخدامی کشور
ماده 109-
هرگاه پس از انتشار رأی هیأت عمومی دیوان در روزنامه رسمی کشور مسؤولان ذی‌ربط از اجرای آن استنکاف نمایند، به تقاضای ذی‌نفع یا رئیس دیوان و با حکم یکی از شعب دیوان، مستنکف به انفصال موقت از خدمات دولتی به مدت سه‌ ماه تا یک ‌سال و جبران خسارت وارده محکوم می‌شود.

سلام به همه. بنده روز دوشنبه 3 اردیبهشت با آقای عینعلی تماس گرفتم. گفتند:  کار دانشگاهیان درست شده ...من هفته قبل نامه رو تنظیم کردم دکتر انصاری هنوز امضانکردن ولی نظرشون مثبته و فقط نحوه تبدیل وضعیت دانشگاهیان اینکه مثل روال قبل از طریق سازمان تبدیل وضعیت بشن یا از طریق هیات امنا مشخص نیست

دقیقا همین مطلبی که خانم شکیبا هم ذکر کردن

سلام دوستان من دو روزی هست اینجا مطلبی نخونده بودم امروز زنگ زدم اقای عینعلی ایشون گفت نکنه شما هم مطالب دروغی که گفتن میخواش یواش یواش بگن لغو هست را بگین گفتم چطور مگه گفت دوستانتون زنگ زدن و گفتن که یکسری گفتن انجام نمیشه و...ولی به جد میگم که کار درست شده و تبدیل وضعیت میشین فقط نحوه ی تبدیل که چگونهباشه را اقای انصاری رییس سازمان قرار جواب بده نامه هم تنظیم شده و فقط نحوه ی چگونگیش را جواب بدن ...و گفتن دوهفته ی دیگه انشاالله مشخص میشه
سلام بر شما
دوستان متاسفانه باید گفت خبرهای خوبی از سازمان استخدامی ندارم
علیرغم تلاش یکی دو نفر از همکاران بنده در این سازمان ،  اما رییس و معاونین سازمان با رفع مشکل مخالفند
حتی دکتر انصاری اجازه تخصیص کد مستخدمی جامانده های دانشگاه تهران را که رای موافق هیات عمومی و پاسخ مثبت استعلام دیوان را داشتند هم نداد و امروز رسما پرونده این موضوع بسته شد
به آقای عینعلی هم گفته اند آرام آرام و به مرور این موضوع را به مراجعین اطلاع رسانی کند. به قول آقای صدری نوش آبادی بصورت پلکانی و قطره چکانی
این دو هفته هم منتظر بودند ببینند خود وزیرعلوم ورود به ماجرا میکند که دیدند وی هم حرکت مثبتی انجام نداد و گویا اصلا وزیر محترم و معاون شان در جریان موضوع نیستند.
باور کنید ما مقصر نیستیم
البته دوستان در امور تامین نیروی انسانی (خانم محمدی و آقای قمی) می توانستند بعد از رای دوم هیات عمومی و پاسخ استعلامهای ارسالی بدون کشاندن موضوع به سطح رییس سازمان کدها را تخصیص دهند اما نمیدانم به چه دلیلی بحث را به دکتر انصاری کشاندند.
به هر حال پیگیر باشید در سطح وزارتخانه تا به حقتان برسید
وزارت علومی به استناد عدم شمول قانون مدیریت خدمات کشوری
سایرین به استناد ماده 13 دیوان و عطف به ماسبق نشدن
امیدوارم ... اما .....
سلام دوستان خوبم کسی خبر ی از ادواریها نداره خبری جدیدی ندارید اگه لطفا خبری دارید به ماهم اطلاع بدهید تو رو خدا دوستان نذاریم حقمان ضایع بشه و دیگران به ریشمون بخندن ممنون
ما هم باید مثل مثل بچه های وزارت علوم از مدیرکل حقوقی وزارت خانه مان بخواهیم نسبت به ارائه درخواست اعمال ماده نودویک اقدام کنند. با حرف زدن چیزی درست نمیشود. باید اقدام عملی و حقوقی در سطح وزارتخانه ها صورت گیرد. لطفا لایحه دفاعیه مدیرکل حقوقی وزارت علوم را بخوانید. 
https://divan-edalat.ir/show.php?page=ahoshow&id=10630
چقدر گویاست. کاش بتوانیم امورحقوقی وزارت خود را راضی به نوشتن چنین نامه ای کنیم
با تکیه بر عمومی بودن آزمون ادواری و عطف به ماسبق نشدن رای دیوان

ببخشید چرا زود جبهه می گیرید مگه من گفتم کار کسی درست نمیشه اولا من دانشگاهی نیستم دوما دقیقا دیروز با کارگزینی اداره ام صحبت کردم برا وضعیت کاریمان گفتن که تو سایت سازمان سنجش پیگیر باشین قراره آزمون استخدامی برگزار کنن باید آزمون بدین بعد تغییر وضعیت پیدا کنین.البته نه فقط ادواریها بلکه کلیه قراردادیها اداره.بنده کارمندمنابع طبیعی هستم.حالا که شما میفرمائید کار همه درست میشه خوشحال میشیم.امیدوارم که همینطور باشه
سلام.فعلا برای دانشگاهیان خبر خوب هست. انشالا بزودی برای بقیه هم مشکل حل بشه که فکر میکنم همین طور هم بشه با توجه به رای دیوان که ماده13 ( عطف به ما سبق نشدن) رو قبول کرده. دوستان کارمند دانشگاه به اقای عینعلی کارشناس اداره اداری استخدامی : 02185352356 تماس بگیرید خبرخوب بشنوید.همگی موفق باشین
سلام دوستان
من با آقای عینعلی تماس گرفتم ایشون گفتند در رابطه با وزرات علوم نامه زدن به آقای انصاری رییس سازمان و تفاضای تعیین و تکلیف کردن وضعیت اونها شدن ولی آقای انصاری هنوز دستوری نداره یعنی همه چی به دستور ایشون بستگی داره. گفتند دو هفته دیگه میتونید از طریق خودم پیگیری کنید.
امید به خدا داشته باشید که کار درست بشه
این حرفها چیه می زنید ، ببخشید چرا الکی ی چیزی می گید ،موقعیت از دست رفت چیه ، آزمون  کدومه ، اصلا بگید بینم کدوم سازمانید
من خودم چند روز پیش با آقای عینعلی سازمان استخدامی تماس گرفتم ، گفت کار دانشگاها و مراکز آموزش عالی درست شده و تا ۲ هفته دیگه ب  مراکز ابلاغ می کنیم که چکار کنن و گفت هیچ مشکلی هم نیست اینو خودش بهم گفت دیگه گردن اون و دیگر سازمانها با عرض تاسف اتفاقی صورت نگرفته و این دوستان بنظرم همین رای آخر دیوان رو  ملاک قرار بدن چون آخرش نوشته ماده ۳۰ قابلیت ابطال ندارد ، ایشاالله بقیه دوستان هم کارشون درست بشه ، لطفا ، خوهشا حرفای بی اساس و من درآوردی نزارید .
سلام من روز یکشنبه با اقای عینعلی صحبت کردم گفتن که قرار هست اقای انصاری رییس سازمان استخدامی فقط چگونگی تبدیل وضعیت را به ما جواب بده و دانشگاهیها تبدیل وضعیت میشن و گفتن هفته ی دیگه پیگیری کنیم
به دانشگاه زابل
هنوز جلسه تشکیل نشده
قراره تشکیل بشه . ان شاالله با ظهور آقا امام زمان (عج).
این ماییم که عجله داریم. مسئولین ضرورتی در زود تشکیل دادن جلسه نمی بینند. انقدر کار رو به درازا می کشونن که یه عده دق کنن بمیرن و یه عده هم بی خیال بشن. اونجوری دیگه مساله ای برای حل کردن باقی نمی مونه.
با سلام
تازه به ما گفتن که قراره اداره آزمون برقرار کنن اگه قبول شیم تبدیل وضعیت میشیم وگرنه که هیچ ؛یعنی من 10 سال سابقه که 10 سال پیش درس ودانشگاهم تموم شده با یه نیرویی که تازه فارغ التحصیل شده وسوادشم به روزتره رقیبیم وشرایط یکسان در نظر میگیرن؛
۲۸ فروردين ۹۷ ، ۰۸:۰۷ دانشگاه زابل
باسلام
دوستان کسی از جلسه سازمان استخدامی که قرار بود در مورد آرای دیوان گذاشته شود اطلاعی دارد؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا به اشتراک بگذارید.
دوستان  ، کسی خبر جدیدی نداره
سلام ، کسی با اقای عینعلی سازمان استخدامی و دیگر کارکنان اونجا تماسی نگرفته ، خبری نیست فکر کنم موقعیت از دست رفت  حیف شد 
با عرض سلام وخسته نباشید
میخواستم ببینم آیا از بچه ها علوم پزشکی کسی هست که قراداد مشاغل کارگری تبصره 4 باشه و کارنامه مجاز ادواری داشته باشه و تبدیل وضعیت شده باشه ممنون میشم بگید
با سلام دوستان خبر جدیدی ندارید و اونهایی که میگن کار کسانی که قبل از ابطال اومده درست میشه پس بقیه که دیر فرستادنش و بعد از ابطال بوده چارخ چیه تو رو خدا پیگیر باشید اونهایی که دسترسی و نزدیک استخدامی و دیوان هستند ممنون
دوستان سلام
الان دقیقا چکار کنیم؟باید شکایت کنیم یا خود سازمان یا دانشگاه باید پیگیر حل این موضوع باشند؟

به رحیمی:

چرا الکی میگید؟ من خودم سوال کردم گفتن دیوان عطف به ما سبق نشدن رو پذیرفته... چرا دل بقیه رو خالی میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به بقیه دوستان:

ببینید دوستان عزیز بحث دانشگاهی و غیر دانشگاهی رو ول کنید. من سوال کردم از دیوان با این رای اخیر دیوان ماده 13 رو اعمال کرده میتونید تو سایت دیوان عدالت اداری سرچ کنید ماده 13 یعنی عطف به ما سبق نمیشه یعنی اونهایی که قبل از ابطال ماده 30 مشمول تبدیل وضعیت بودن حالا چه دانشگاهی چه غیر دانشگاهی ابطال ماده 30 براشون مشکل ایجاد نمیکنه و چون ارای دیوان همه شمول هست طبق این رای پیمانی میشن.

خواهشا به حرفهای ناامید کننده بعضیها که از سر آگاهی و مغرضانه و حتی گاهی بی اطلاعی هست گوش نکنیدانشالا مشکل همه حل میشه. فقط یه یاعلی بگید و پیگیر باشین.


به نظرم شما هم به جای بد خواهی و اینکه مثل برقی های آذربایجان به جای اینکه فکر درست کردن کار خودتون باشین به فکر خراب کردن کار بقیه باشید کار به جایی نمی برید.بهتره به نیک خواهی و وسعت قلب و دیده به قضیه نگاه کنید تا کار شما هم درست بشه انشالا. واقعا ابطال حکم بقیه نفعی برای شما داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ اونهایی که تبدیل وضعیت شدن چه دانشگاهی و چه غیر دانشگاهی حکمشون بر نمیگرده و قرار نیست حقوق شون کسر بشه. خیالتون تخت. طبق رای اخیر هم دانشگاهیان و هم کسانیکه قبل از 18 مهر مشمول تبدیل وضعیت بودن باید کار تبدیلشون درست بشه وگرنه با شکایت به دیوان و استناد به همین رای میتونید سازمان رو ملزم به تبدیل وضعیت خودتون بکنید.موفق باشین و برای هم آرزوهای خوب بکنید تا خدا هم براتون خوب بخاد
سلام . این چه حرفیه که شما میزنی دوست عزیز؟؟؟؟؟؟ دیوان خودش تو رای 26 دی ماه تاکید کرده : ماده 30 بخشنامه شماره 9757/93/200-19/7/1393 شورای توسعه  مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به موجب رأی شماره 656 الی 659-18/7/1396 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با لحاظ ماده 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری از تاریخ تصویب بخشنامه باطل نشده است..... یعنی ابطال از زمان صدور رای هست نه از زمان صدور بخشنامه پس اولا اونهایی که پیمانی شدن به قراردادی بر نمی گردن و ثانیا اونهایی که کارشون نیمه مونده باید تبدیل بشن
به رحیمی که نوشته:
من از دیوان عدالت سوال کردم گفتن اگه قراره ابطال بشه برای بقیه هم ابطال میشه و حقوق اضافه که تاکنون پرداخت شده کسر میشه
احتمالا شما بجای دیوان عدالت به دیوان دیگری تماس گرفته اید چون حرف شما هیچ مبنا و مصداق قانونی ندارد.
لطفا مصوبات و قوانین را مرور کنید
اینهمه دوستان در این صفحه درباره ماده 13 و عطف به ماسبق شدن گفتند ...
از مدیر صفحه خواهشمندم پیامهایی که دروغ بودن آنها محرز است را تایید نکند
ممنون
به علی
دقیقا همینطوره
من از دیوان عدالت سوال کردم گفتن اگه قراره ابطال بشه برای بقیه هم ابطال میشه و حقوق اضافه که تاکنون پرداخت شده کسر میشه
به علی که به حل شدن کار دانشگاهی ها اعتراض دارد:
اولا: موضوع بسیار ساده است. دیوان مصوبه دولت را به دلیل مغایرت با قوانین و مقررات جاری کشور از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری ابطال نموده و از آنجاییکه دانشگاهها طبق ماده یک قانون احکام دائمی توسعه مشمول قوانین و مقررات جاری کشور از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند این ابطال شامل آنها نمیشود. همانطور که بارها دانشگاهیان بابت عدم شمول قانون مدیریت وسایر قوانین ضرر کرده اند این بار شاید سود کنند.
ثانیا: همه مراحل تبدیل وضعیت جامانده های وزارت علوم قبل از رای دیوان طی شده بود و فقط مانده بود پرینت حکم کارگزینی. از آنجاییکه که دیوان به استناد ماده 13 آیین نامه خود ابطال مصوبه را عطف به ماسبق نکرده صدور حکم آنها منعی ندارد.
ثالثا: سایر دستگاهها هم می توانند با ارائه دفاعیه مستدل و با تاکید بر اینکه آزمون ادواری یک آزمون عمومی با اعلام عمومی بوده از دیوان درخواست اعمال ماده نودویک کنند(دفاعیه ای شبیه دفاعیه مدیرکل حقوقی وزارت علوم) 
رابعا: هنوز سازمان استخدامی کار وزارت علومی ها را انجام نداده و مدام امروز فردا میکند بلکه راهی بیابد و از زیر صدور این احکام در برود وگرنه هیات عمومی دیوان روز 26 دی در جلسه خود قانونی بودن بخشنامه تبدیل وضعیت ادواری دارهای دانشگاهها را تصویب کرد و سازمان استخدامی می توانست قبل از پایان دی حکم آنها را صادر کند ولی تاکنون ماجرا را سه ماه طول داده است.
امیدوارم مشکل همه حل شود
در پاسخ به علی که گفته بود چرا کار دانشگاهیان در حال حل شدن است ولی بقیه نه:

دوستان غیر دانشگاهی توجه داشته باشند همانطور که فعلا دانشگاهی ها بخاطر اینکه مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند از این ماجرا سود می برند،   طی سالهای گذشته بارها بابت این موضوع آسیب هم دیده اند مثلا نحوه محاسبه رتبه و ارتقا در دانشگاهها بسیار سخت است. کاهش پست به راحتی و باتصمیم مدیر بالاتر انجام میشود. حتی قراردادیهای وزارت علوم نتوانستند از تبدیل وضعیت سال 92 (مصوبه شماره 176441/ت48702هـ مورخه 30/9/1392 هیات دولت ) استفاده کنند در حالی که یکصدوشصت هزار نفر با این قانون سال 92 پیمانی شدند و الان دارند رسمی میشوند.

سلام دوستان خبر جدیدی ندارید دیروز یکی از تبدیل وضعیتهای ادواری می گفت دیگه کار شما درست نمیشه مگه میشه امثال اینها درست بشه و ما هیج اگه ابطاله باید برای همه باشه 
انشالله به زودی کار همه قراردادی ها درست بشه...بلاخره همه دارای سابقه کار بالایی هستیم
سلام من خودم زنگ زدم به اقای عینعلی گفت هنوز هیچ جلسه ای تشکیل نشده و این هفته احتمالا جلسه میذارن پرسیدم دوباره کی زنگ بزنم گفتن هفته ی دیگه 
به علی دقیقا همینه اگه از این فرصت استفاده کردیم ؛کارمان درست میشه وگرنه دیگه اینجور فرصتی پیدا نمیکنیم.کاش یه طومار تنظیم کنیم همه امضا بزنیم وبرا نماینده ها ومسئولین مربوطه بفرستیم یا اینکه نامه تنظیم کنیم به نمایندگی یکنفر زحمت پیگیریشو بکشه؛ بخدا اخرش مجبور میشن قبول کنن

با سلام دوستانی که در تهران هستند تورو خدا پیگیر باشید چون حقمان ضایع شده و فقط همین موقعیته اگه از دست بدیم دیگه هیچ کاری نمیشه  ممنون
سلام
دوستان وزارت علومی که دارین میگین کار ما درست شده الان باید چیکار کنیم .
سازمان امور استخدامی قبول کرده که شناسه پیمانی صادر کنه؟
هنوز که خبری نشده
ما الان باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به احمد
اگر واقعا سازمان استخدامی قرار بود قدمی برای ادواری ها برداره حداقل کاری که می تونست بکنه این بود که درخواست بررسی مجدد و اعمال ماده 91 به دیوان می داد اما اونا حتی این کارو هم نکردن
سلام یعنی دانشگاه علوم پزشکیها هم همینطور؟
این  حرف  صحت نداره ، هنوز تصمیمی در این مورد گرفته نشده ،  اگه ی کم طول کشیده علتش اینه که ببینن با بقیه دوستان  غیر دانشگاهی چکار کنن ، وگرنه دانشگاهیان  و مراکز آموزش عالی کارشون ادامه پیدا خواهد کرد ، لطفا این حرفارو نزنید ، چه سودی براتون داره که ی عده ایی رو ناراحت کنید
ایشاالله همه دوستان جا مونده هر جایی که هستن ب حقشون برسن
سلام. عجب دل خجسته ای داری شما
پرونده ادواری ها بسته شد
فقط مونده بودن وزارت علومی ها با قانون خاصشون
که اونم تو جلسه هشتم فروردین کمیته آمار و برنامه ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی قرار شد فقط برای افرادی انجام بشه که به دیوان شکایت کنن و حکم قطعی ملزم شدن سازمان استخدامی به تبدیل وضعیت بگیرن
البته این راه برای این دوستان حداقل دوسال زمان می بره
تازه اگه قاضی ها رای به نفع افراد قراردادی بدن
سلام دوستان سال نو مبارک ...دوستان از تبدیل وضعیتهامون کسی خبری داره
با سلام وتبریک سال نو
همچنین تبریک به وزارت علومی ها ؛از بقیه اعضا خواهش میکنم پیگیر باشیم که شاید کار ماها نیز درست شه ؛به هرحال ماکه از شهرستانهای دورتری هستیم دسترسیمون کمتره اونایی که نزدیک هستن پیگیر باشن وراهنمایی کنن اگه هزینه ایی هم هست حاضر به پرداختیم.متشکر
سلام دوستان. ضمن تبریک پیشاپیش سال نو. بنده خودم شخصا با سازمان استخدامی صحبت کردم کار وزارت علومی ها مشکلی نداره سال جدید انجام میشه. به حرفهای دلسرد کننده و مغرضانه هم گوش ندین
۲۶ اسفند ۹۶ ، ۱۰:۵۳ محمدرضا تخت کشیانی
دوستان وزارت علومی سلام
کاری که الان سازمان استخدامی دارد با شما میکند همان کاری است که اسفند سال 92 با ما یعنی 171 نفر قراردادی وزارت آموزش و پرورش کرد. در آن زمان مصوبه مهرآفرین توسط دیوان عدالت باطل شد در حالی که استخدام 250000 نفر از 350000 نفر این طرح انجام شده بود. دیوان اغلام کرد طبق ماده 13 این ابطال مال کسانی است که هنوز تاییدیه گزینش و مجوز برنامه ریزی رییس جمهور را نگرفته اند. همین آقایان سازمان استخدامی که آنموقع تحت نام سازمان مدیریت و برنامه ریزی کار می کردند. برای ما که تاییدیه گزینش و مجوز معاونت برنامه ریزی را داشتیم مدام امروز و فردا کردند و دلایل مختلف آوردند تا سال 92 تمام شد. بعد از عید به راحتی و با فشار یک کلید نام مارا از سامانه کارمندیران حذف کردند انگار اصلا وجود نداشتیم. شکایت هم کردیم اما حقوقی سازمان در دوخط به دیوان جواب داد این افراد مراحل را طی نکرده بودند و جزء عدم عطف به ماسبق ها نیستند.
از من گفتن قبل عید کد گرفتید؛ که گرفتید وگرنه در سال جدید و با اجرای قانون بودجه سال بعد همه چی باطله و مجوزهای جذب نشده میشه مال .....
۲۳ اسفند ۹۶ ، ۱۵:۵۲ به به آرمان
نیاز به استفساریه نیست
این موضوع طی نامه شماره  1000/299/216766/200 مورخه 96/12/6  از طرف دیوان عدالت به آقای انصاری رییس سازمان اداری استخدامی ابلاغ شده است.
۲۳ اسفند ۹۶ ، ۱۵:۵۱ سپیده (ادواری دانشگاه تهران)
موقعی که جلوی تخصیص کد مستخدمی مارو گرفتن آقای عینعلی به خود من گفت به خاطر رای 18 مهر دیوان عدالت کد نمیدیم. حالا که بعد از دوماه پیگیری و جلسات متعدد دیوان کتبا اعلام کرده که رای 18 مهر شامل دانشگاهها نمیشه بازم سازمان استخدامی مانع تراشی میکنه ... به خدا حق جوونای مردم داره ضایع میشه . سال 92 همه دستگاهها تو مصوبه مهرآفرین تبدیل وضعیت کردن گفتن شامل دانشگاهها نمیشه فقط مال مدیریت خدمات کشوریه . حالا هم اینجوری
گنگ که نیست ولی حتی در این مورد هم سازمان استخدامی استفساریه می نویسه برای دیوان و کسب تکلیف میکنه در هر صورت ما امیدوار به لطف پروردگاریم
اصلا به وکیل فکر نکنین
اونا فقط دنبال پول هستند
چون آرا دیوان و بخشنامه های دولت همه گنگ صادر میشوند هر سازمانی می تواند درباره آن برداشت متفاوتی کند. درباره همین ماده سی مدیرکل حقوقی دیوان و مدیرکل هیات عمومی به یک استعلام مشابه دو جواب کاملا متناقض دادند.
۲۲ اسفند ۹۶ ، ۲۰:۲۱ مصطفی محمدی
سلام
من امروز با اقای عینعلی سازمان امور استخدامی صحبت کردم ایشون گفتند هفته اینده جلسه هست منم گفتم با توجه به تجربه شما نتیجه جلسه چی میشه گفت احتمالا کار شما هم مثل بقیه افراد بشه 
چه ربطی داره؟ مگه رای دیوان فقط مال امسال هست؟؟؟؟؟؟؟؟ من با وکیل صحبت کردم گفتن نمیتونن این کار رو بکن حتی اگر زیر بار نرن میتونیم ازشون به همون دیوان شکایت کنیم و رای بگیریم
وزارت علومی ها زیاد دلشون خوش نباشه
با اینکه دیوان گفته رای ابطال مشمول دانشگاهها نمیشه. ولی سازمان استخدامی قطعا حاضر نمیشه راحت از این چهارصدپونصد تا ردیف استخدامی جذب نشده بگذره و اونا رو به اصطلاح پیش خور کرده
اگر سازمان استخدامی قصد حل مشکل رو داشت همون 26 دی که رای دوم دیوان درباره وزارت علوم صادر شد اقدام به حل مشکل می کرد نه اینکه دوماه وایسته تا خود افراد از اون رای باخبر بشن و پیگیر بشن.
مطمئن باشین سازمان استخدامی اونقدر معطل میکنه تا سال تموم شه و مجوزهای استخدامی باطل.
سال92  این کار رو با ما آموزش پرورشی ها سر مصوبه مهرآفرین کردن. دوسوم بچه تبدیل شدن و ما با اینکه تو کارتابل بودیم کشش دادن تا سال تموم شد و...
باسلام
قابل توجه دوستان شاغل در دانشگاهها:
اولا: با توجه به اینکه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی قبول شده در آزمون استخدام ادواری طی بخشنامه شماره 242666/73/6-2/11/1395  از سوی وزارت علوم به دانشگاهها ابلاغ شده، تفویض آن به هیاتهای امنا موضوعیتی ندارد زیرا ستاد مرکزی وزارت علوم مقام مافوق هیات امناست و همه مصوبات هیاتهای امنا دانشگاهها پس از تایید در ستاد وزارتخانه رسمیت می یابد.
ثانیا: تبصره دو ماده یک قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، هرگونه استخدام در دانشگاهها را منوط به تایید وزارت علوم و تخصیص ردیف استخدامی سازمان اداری و استخدامی دانسته است. با توجه به اینکه  ادواری دارهای وزارت علوم طبق بخشنامه فوق الذکر و فرمهای تایید شده شغل و شاغل، موافقت وزارت متبوع را داشته اند و تخصیص ردیف استخدامی استانی آنها نیز صورت گرفته، قانونا تبدیل وضعیت آنها بلااشکال است.
دوستانی که به خانم رضایی  دسترسی دارند محض یادآوری موارد فوق را به ایشان یادآوری نمایند.
۲۱ اسفند ۹۶ ، ۱۰:۳۶ به تمام دوستان عزیز دانشگاهی
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
قطعا اگر تصمیم با هیات امنا باشه باعث تاخیر میشه
اما در این مورد وزارت خانه میتونه استاند که به نظر قبلی هیات امنا در ارتباط با تبدیل وضعیت ادواری دارها
خیلی ها با مصوبه قبلی هیات امنا تبدیل وضعیت شدن ( مثل خودم ) الان هم قانون جدیدی نیست همون قانونی که مدتی دیوان جلوش را گرفته بود قرار شد اجرا بشه
اینو بگم برای طبقه تشویقی 12/1/96 مصوب شده هیات دولت بود اوایل اسفند هیات امنا موافقت کرد 11 ماه تاخیر
بهتره از وازارت خانه ژیگیر بشید طبق روال قبل کار باقی مانده ها انجام بشه
و سازمان اداری بتونه کد مستخدمی بزنه که تو این مورد هم وزارت بهداشت موافق نیست چرا نمیدونم ؟
*********  اخبار وزارت بهداشته
۲۱ اسفند ۹۶ ، ۰۹:۲۳ مصطفی محمدی
سلام
اگه کارمون برگرده به هیات امنای دانشگاه کار به این راحتی انجام نمیشه خیلی زمانبر میشه و شاید هم انجام نشد.
ولی اگر سازمان امور استخدامی بخواهد انجام بده به راحتی انجام میشه و مشکلی هم نداره
پس دعا کنید سازمان امور استخدامی اینکارو انجام بده
می بینید سازمان اداری استخدامی رو
موقعی که بخشنامه ابطال اومد در حالی که تا ساعت ده صبح کد می دادن درجا صدور کد رو متوقف کردن و همکارای ما تو امیرکبیر نصف استخدام شدن نصف موندن
حالا که 26 دی هیات عمومی دیوان رای داده  این ابطال شامل دانشگاهها نیست
میگن باید بررسی بشه جلسه هماهنگی میخواد ببینیم چی میشه  خدابزرگه  منتظر وایسین  سرمون شلوغه  آخر ساله و...
سلام من امروز زنگ زدم اقای عینعلی گفتن بخشنامه اش اومده و قرار هست امروز یا فردا جلسه بذارن که یا سازمان استخدامی تبدیل وضعیت کنن یا اینکه بسپارن به هیات امنا دانشگاهها ...گفتن پس فردا زنگ برنم تا نتیجه را بگیرم
با سلام خدمت همکاران محترم
به اطلاع میرساند دیروز یکی از همکاران ما به سازمان اداری و استخدامی مراجعه کرده و با مسئول ذیربط گفتگو کردن و ایشان گفتن با وزارت علوم در حال مکاتبه هستیم به نتیجه برسیم کار رو درست میکنیم.حالا اگه کسی تو وزارت علوم آشنا داره پیگیر مکاتباتش با سازمان استخدامی باشه .
۲۰ اسفند ۹۶ ، ۰۸:۲۶ ادواری تبدیل وضعیت نشده
منم با سازمان استخدامی تماس گرفتم هیچ خبری نداشتند گفتند اگر هم چیزی باشه باید صبر کنیم تا بخشنامه بیاد.
سلام. ما هم رفتیم دانشگاه خبر نداشتن. اما رفتیم وزارت کاملا در جریان بودند و پیگیر کار. از طریق خانم رضایی کارشناس وزارت علوم پیگیر باشین. انشالا درست میشه
۱۹ اسفند ۹۶ ، ۱۵:۰۴ مصطفی محمدی
دوستان با توجه به رای دیوان در رابطه با دانشگاهیان سازمان امور استخدامی اظهار بی خبری میکند
و هیچ کاری الان صورت نگرفته یعنی سایت کارمند ایران واسه ثبت اطلاعات باز نشده
الان باید چیکار کنیم
یا  سلام
دوستان منم رفتم دانشگاه،  کاملا بی خبر بودند ، گفتم تو تموم سایت ها  هست ، گفتن باید بما ابلاغ بشه ، چکار باید بکنیم ، شاید دیوان ابلاغ نکنه شایدم مثل رای قبلی چند ماه بعد ابلاغ کنه ، نکنه بازم اتفاقی بیوفته ، می دونم باید عجله کنیم ، هر کی هر جایی که هست مدام با سازمان استخدامی و دانشگاه در تماس باشید که سریعتر انجام بشه .
سلام لطفا دوستان ومدیر محترم سایت راهنمایی کنن بالاخره امثال من که هنوز شناسه قراردادی هم نداریم ولی قبولی ادواری داریم با بخشنامه جدید دیوان عدالت اداری جهت تبدیل وضعیت دانشگاهها ماهم تبدیل وضعیت میشیم یانه؟واین بخشنامه کی به دانشگاهها و وزارت بهداشت میرسه؟
سلام
رای دیوان عدالت هنوز به ادارات ابلاغ نشده و اکثر ادارت اظهار بی اطلاعی می کنند جهت تسریع در کار از طریق سازمان امور استخدامی پیگیری کنید که این رای سریعتر به ادارات ابلاغ بشه
باتوجه به تخلف علوم پزشکی در صدور غیرقانونی احکام پیمانی موضوع این دوستان در مسیر دیگری در دست بررسی است ضمن اینکه تصمیم چندروز گذشته وزیر بهداشت مبنی بر استانی شدن هیات امنا دانشگاهها کمی مسیر حل مشکل را پیچیده کرده است. در بحث دانشگاه علوم پزشکی دیوان و سازمان استخدامی مساله ای ندارند. مشکل در درون دانشگاست خصوصا احکام پیمانی صادرشده بدون کد مستخدم طی یکسال اخیر...
سلام الان بهترین گزینه حقوقی سازمان استخدامی هستش که با توجه به این حکم جدید چه برداشتی از این حکم دارد ، از مدیریت سایت تقاضا دا م با توجه به شرایط خاص این صفحه در نمایش نظرات برای این صفحه سرعت بیشتری نسبت به گذشته قرار دهند تا سریعتر از نظر دوستان مطلع شویم ممنونم 
سلام من امروز زنگ زدم دانشگاهمون(دانشگاه علوم پزشکی اراک) اظهار بی اطلاعی کردن پس چرا براشون نامه نرفته؟نامه به وزارت بهداشت رفته؟
سلام
لطفا توضیح خانم سپیده را که دو پیام پایین تر از شماست بخوانید
ضمنا علت استثنا شدن دانشگاهها این است:
دیوان ماده سی را به علت مغایرت با قانون خدمات کشوری باطل کرده است و از آنجاییکه دانشگاهها مشمول قانون خدمات کشوری نیستند طبعا این ابطال درباره آنها موضوعیت ندارد.
باسلام.دوستان وزارت علوم و بهداشت.مبارک باشه.اما دوستان این چه قانونی است  که دیوان  برای یک عده باطل کرده برای یک عده نه.دوستان سایر سازمانها و دستگاهای اجرایی خواهشا با دیوان مکاتبه بکنند.
با سلام و تبریک به دانشگاهیان همکارم که روند تبدیل وضعیت در شرف انجام است و آروزی موفقیت برای دیگر ادارات و نهادها که هنوز جواب قطعی نگرفتند/ضمن تشکر از مخاطب zm بخاطر خبر خوبشون )چون من دو روزه تماس میگیرم با خانم رضایی گوشی برنمیدارن)لطفا در صورت خبر جدیدی از طرف سازمان استخدامی مطلب رو به اشتراک بگذارید .سپاسگزارم از زحمات تمامی دوستان .ب امید موفقیت برای همه 
سلام
دوستان غیر دانشگاهی توجه داشته باشند همانطور که فعلا دانشگاهی ها بخاطر اینکه مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند از این ماجرا سود می برند،   طی سالهای گذشته بارها بابت این موضوع آسیب هم دیده اند مثلا نحوه محاسبه رتبه و ارتقا در دانشگاهها بسیار سخت است. کاهش پست به راحتی و باتصمیم مدیر بالاتر انجام میشود. حتی قراردادیهای وزارت علوم نتوانستند از تبدیل وضعیت سال 92 (مصوبه شماره 176441/ت48702هـ مورخه 30/9/1392 هیات دولت ) استفاده کنند در حالی که یکصدوشصت هزار نفر با این قانون سال 92 پیمانی شدند و الان دارند رسمی میشوند.
امیدوارم مشکل همه حل شود
علت اینکه فعلا فقط مشکل دانشگاهیان حل شده دو چیز است:
1- ماده سی به علت مغایرت با قوانین و مقررات جاری حاکم بر دستگاههای دولتی باطل شده بود که چون طبق قانون دانشگاهها مشمول قوانین و مقررات جاری حاکم بر دستگاههای دولتی نیستند این ابطال درباره آنها موضوعیت ندارد.
2- مدیرکل حقوقی وزارت علوم اقدام به ارسال دفاعیه و پیگیری و استعلام درباره این موضوع نموده اما سایر دستگاهها بصورت حقوقی پیگیر اعمال ماده نودویک نیستند و فقط افرادی بصورت فردی(یعنی شخص حقیقی) پیگیر میشوند که پیگیری آنها بار قضایی و حقوقی چندانی ندارد.

بقیه دوستان هم اگر مثل دانشگاهیان از مسیر قانونی و با ادله قانونی اقدام نمایند قطعا مشکل شان حل میشود

مجددا تاکید می کنم که ایشان باید جهت اعمال ماده نودویک از طریق رییس دیوان عدالت روی دونکته متمرکز شوند:

1-  برخلاف ادعای شاکیان، آزمون استخدام ادواری ،  یک آزمون عمومی با انتشار آگهی عمومی بوده  و تمام افرادی که دارای هر مدرک دانشگاهی در هر مقطعی بوده اند و حتی دانشجویان شاغل به تحصیل اجازه شرکت در آن را داشته اند.  لذا تبدیل وضعیت افرادی که در این آزمون قبول شده اند، بر اساس آزمون عمومی با نشرآگهی عمومی می باشد. ضمنا تمدید مدت اعتبار کارنامه های آزمون فوق نیز از اختیارات دولت است. صحت موارد مذکور با مراجعه به دفترچه ثبت نام ازمون مذکور یا استعلام از دستگاه برگزارکننده آن یعنی سازمان سنجش آموزش کشورقابل بررسی می باشد.

2- حذف اتکا به آزمون استخدام ادواری جهت  بکارگیری افراد در دستگاههای دولتی درقانون برنامه چهارم توسعه تصویب شده بود.از این قانون ملغی الاثر شدن قبولی های آزمون قبلی بر نمی آید. ضمن اینکه همین محدودیت هم با پیگیری افراد قبول شده در این آزمون و مساعدت نمایندگان مجلس، در برنامه های پنجم و ششم توسعه برداشته شد. از آنجاییکه  برنامه های توسعه کشور ماهیت موقتی داشته و اعتبار قانونی مواد مندرج در آنها با انقضای زمان اجرای برنامه از بین میرود و  باتوجه به اینکه مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در سال 93 و در زمان اعتبار قانون برنامه پنجم توسعه  تصویب گردیده؛ لذا استناد دیوان عدالت اداری به مفاد برنامه چهارم توسعه جهت ابطال مصوبه ای که در زمان اعتبار برنامه های  پنجم و ششم توسعه تصویب و اجرا گردیده،  قابل تجدیدنظر است.

تا اونجا که رای دیوان مشخصا گفته وزارت علوم و بهداشت مستثنی هستند . غیر دانشگاهیها رو چیزی نگفته
سلام به همه 
دوستان دانشگاهی با خانم رضایی امور اداری وزارت صحبت کردم گفتند دکتر عسکری ابیانه نامه به سازمان استخدامی زده که سایت رو برای گرفتن شماره مستخدمی باز بشه و انشالله تا هفته دیگه انجام خواهد شد لطفا با کارگزینی دانشگاه خود در ارتباط باشید .
۱۴ اسفند ۹۶ ، ۲۳:۳۲ به مصطفی محمدی
این موضوع طی نامه شماره  1000/299/216766/200 مورخه 96/12/6  از طرف دیوان عدالت به آقای انصاری رییس سازمان اداری استخدامی ابلاغ شده است.
۱۴ اسفند ۹۶ ، ۱۱:۳۸ مصطفی محمدی
با سلام
خب الان دانشگاهیان باید چیکار کنن
من زنگ زدم خانم ربیعی سازمان امور استخدامی کشور ایشون اعلام کردند که هنوز به ما چیزی ابلاغ نشده
خب الان ما چیکار کنیم
ما 6 نفر کارمند دانشگاه دولتی هستیم
۱۴ اسفند ۹۶ ، ۱۱:۰۱ به رهنما و مهین
درباره حل مشکل بقیه ادواری دار ها یعنی غیر دانشگاهیان تا روز دیدار با رییس دفتر آقای بهرامی، هنوز اقدام عملی از سوی بچه های ادواری دار صورت نگرفته بود فقط یچهار پنج نفر شکایت شخصی کرده بودند که نوبت بررسی آنها برای بهمن نودوهفت تعیین شده. دوستان ادواری دار باید با ارائه در خواست اعمال ماده نود طبق متن هایی که در همین صفحه قرارداده شده یا شبیه متنی که مدیرکل حقوقی وزارت علوم و دانشگاه پیام نور برای دیوان فرستاد و در سایت دیوان قرار دارد از طریق دستگاه اجرایی خود وارد عمل شده و ادله اداری و قضایی اقدام به اعمال ماده نودویک کنند.
سلام لطفا بفرمایید رئیس دیوان در ملاقات حضوری چی گفت نظرش مثبت بود یا منفی البته این رای جدید خوشحالمون کرد خدا کنه برای همه ادواریها مشکل کامل حل بشه
سلام ببخشید در تجمعی که فرمودید با ریاست دیوان ملاقات داشتید آیا نظر ایشون مثبت بود برای مابقی ادواری ها هم ممکنه اقدامی انجام بشه با توجه به رای صادره دوستان دارای ادواری در دانشگاهها مشکلشون حل شده آیا صحبتی شنیدید که کار مابقی هم حل میشه 

بقیه دوستان هم اگر مثل دانشگاهیان از مسیر قانونی و با ادله قانونی اقدام نمایند قطعا مشکل شان حل میشود

مجددا تاکید می کنم که ایشان باید جهت اعمال ماده نودویک از طریق رییس دیوان عدالت روی دونکته متمرکز شوند:

1-  برخلاف ادعای شاکیان، آزمون استخدام ادواری ،  یک آزمون عمومی با انتشار آگهی عمومی بوده  و تمام افرادی که دارای هر مدرک دانشگاهی در هر مقطعی بوده اند و حتی دانشجویان شاغل به تحصیل اجازه شرکت در آن را داشته اند.  لذا تبدیل وضعیت افرادی که در این آزمون قبول شده اند، بر اساس آزمون عمومی با نشرآگهی عمومی می باشد. ضمنا تمدید مدت اعتبار کارنامه های آزمون فوق نیز از اختیارات دولت است. صحت موارد مذکور با مراجعه به دفترچه ثبت نام ازمون مذکور یا استعلام از دستگاه برگزارکننده آن یعنی سازمان سنجش آموزش کشورقابل بررسی می باشد.

2- حذف اتکا به آزمون استخدام ادواری جهت  بکارگیری افراد در دستگاههای دولتی درقانون برنامه چهارم توسعه تصویب شده بود که با پیگیری افراد قبول شده در این آزمون و مساعدت نمایندگان مجلس، این محدودیت در برنامه های پنجم و ششم توسعه برداشته شد. از آنجاییکه  برنامه های توسعه کشور ماهیت موقتی داشته و اعتبار قانونی مواد مندرج در آنها با انقضای زمان اجرای برنامه از بین میرود و  باتوجه به اینکه مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در سال 93 و در زمان اعتبار قانون برنامه پنجم توسعه  تصویب گردیده؛ لذا استناد دیوان عدالت اداری به مفاد برنامه چهارم توسعه جهت ابطال مصوبه ای که در زمان اعتبار برنامه های  پنجم و ششم توسعه تصویب و اجرا گردیده،  قابل تجدیدنظر است.

در جواب مصطفی محمدی
بله تجمع انجام و با رییس دیوان عدالت اداری صحبت شد.

سلام دوستان
به سلامتی و میمنت، با رای اخیر دیوان (قابل مشاهده در پیام خانم قمر)، دیگه دانشگاهها مشکلی در تبدیل وضعیت بچه های ادواری ندارند.
تبریک میگم به همه
رای جدید دیوان فقط مشمول پیام نور نیست.
هیات عمومی دیوان عدالت اداری در جلسه مورخه 26/10/96 خود و به موجب لایحه شماره 53961/75/7 مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بخشنامه شماره 242666/73/6 مورخ2/11/1395 معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی قبول شده در آزمون استخدام ادواری براساس ماده 30 دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی مصوب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور   را  منطبق با قانون تشخیص داده و  از آنجاییکه دانشگاههای دولتی مشمول قوانین و مقررات عمومی حاکم بر دستگاههای دولتی نبوده و  طبق آیین نامه استخدامی مصوب وزارت متبوع  عمل می نمایند تبدیل وضعیت افراد فوق الذکر را بلامانع دانسته است. با این رای سازمان استخدامی مجاز به تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای قراردادی قبول شده در آزمون استخدام ادواری در دانشگاهها هستند.
https://divan-edalat.ir/show.php?page=ahoshow&id=10630
رای دیوان عدالت مبنی بر بلامانع بودن تبدیل وضعیت ادواری در دستگاههایی که مشمول قوانین استخدامی خاص خودشان هستند

هیات عمومی دیوان عدالت اداری بلامانع بودن تبدیل وضعیت نیروهای ادواری دار در دانشگاه پیام نور را تصویب کرد . در صورت پیگیری سایر دانشگاهیان این رای قابل تعمیم به سایر مراکز آموزش عالی دولتی نیز می باشد زیرا دانشگاهها مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نبوده و از آیین نامه استخدامی اعضای غیرهیات علمی پیروی می نمایند.و کارکنان دانشگاهها طی سالهای گذشته از امتیازات استخدامی و تبدیل وضعیتی دستگاههای مشمول قانون مدیریت کشوری بهره مند نشده اند.
۱۲ اسفند ۹۶ ، ۱۴:۱۰ مصطفی محمدی
دوستان اونهایی که ادواری دارند و تبدیل وضعیت نشدن یه گروه تلگرامی راه اندازی کنیم که همه بتونن عضو بشن و با هم جلو بریم
۱۲ اسفند ۹۶ ، ۱۴:۰۶ مصطفی محمدی
سلام دوستان
میخواستم ببینم روز 12 اسفند اعتراض به رای دیوان برگزار شد یا خیر؟ لطفا اطلاع رسانی کنید.
ممنون
با سلام و احترام ،ابتدا در پاسخ به همکار محترم دانشگاه پیام نور باید عرض نمایم که حدود 1000نفر خوشبختانه پیمانی شدند اما از استان ایلام بنده و از استانهای دیگه حدود 30 نفر از تبدیل وضعیت جاماندیم .
در ثانی راجع به متن پیشنهادی جهت ارائه به دیوان ، تقدیر و تشکر ویژه از گردآوردنگان این لایحه از طرف خودم و همکاران بعمل می آورم انشاالله که پیگیریهای جدی و مستمر دوستان ثمربخش خواهد بود.نکته ای که بنظر بنده باید اضافه  شود اینست که در پایان ذکر شود جدای از مطالب گفته شده به اصل حقوقی عطف به ماسبق نشدن قوانین جز در موارد تصریح قانونگذار و جلوگیری از تضییع حقوق مکتسبه افرادی که جامانده اند که جنبه وحدت منفعت عمومی دارد 
شایسته است کمال همکاری و اقدام لازم از جانب آن دیوان محترم صورت گیرد تا خانواده های منتظر و نگران از این موضوع ،رفع تکلیف شوند و به نتیجه مطلوب برسند .
باز هم از طرف خودم و همکارانم از گردآوردنگان این متن تشکر میشود و انتظار میرود بقیه اعضا مطلب را مرور و از وکلای با سابقه کار در دیوان کمک گرفته شود.
کارکنان ادواری پیام نور که تبدیل وضعیت شده اند. اشتباه نمیکنید شما؟
همکاران من در پیام نور حکم گرفته اند.
۰۹ اسفند ۹۶ ، ۰۹:۰۵ صومعه سرا (تکرار)
متن پیشنهادی جهت ارائه بهه دفتر رییس دیوان (البته اگر بتوانید رییس سازمان تان را راضی به امضای آن بکنید) البته ارائه این متن با امضای اشخاص عادی هم از سوی دفتر رییس دیوان پذیرفته خواهد شد اما اگر با امضای یک شخص حقوقی باشد روند نتیجه گیری و پاسخگویی بهتری خواهد داشت:

به نام خدا

 

به: ریاست محترم دیوان عدالت اداری ؛

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی

موضوع: درخواست اعمال ماده 91

 

         با سلام و احترام؛

        به استحضار می رساند هیات عمومی دیوان عدالت اداری در جلسه مورخ 18/7/1396 و در پی دادنامه شماره 656 الی 659،  اقدام به ابطال ماده30 دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی مصوب جلسات 4/4/93 و 17/4/93 و 14/5/93 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی  نموده که  به نظر این تصمیم ناشی از ادعای اشتباه شاکیان بوده و لایحه دفاعیه  امور حقوقی و قوانین سازمان اداری و استخدامی ، تشریح کننده جزییات مواد قانونی مورد شکایت نبوده است. با توجه به اینکه در قانون راهکاری جهت درخواست تجدیدنظرخواهی نسبت به آرای هیات عمومی دیوان عدالت اداری پیش بینی نگردیده است، خواهشمندیم نسبت به مطالعه و بررسی شرح ماوقع که به پیوست تقدیم می گردد اقدام نموده و در راستای  جلوگیری از تضییع حقوق  معدود افراد جامانده از اجرای این ماده قانونی ، دستور فرمایید مساعدت لازم جهت اعمال ماده 91 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری در جهت توقف اجرا  یا اصلاح رای مورخه 18/7/1396 صورت گیرد.

 

گردش کار:

شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور با ابلاغ «دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد»، به دستگاههای اجرایی اجازه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی را که دارای شروط شش گانه ذیل باشند به پیمانی صادر نمود:

1- دارا بودن شماره شناسه قراردادی                                     2- وجود پست بلاتصدی مصوب

3- مطابقت رشته تحصیلی افراد با شرایط احراز شغل              4- قبولی در آزمون استخدامی ادواری     

5- دارابودن شرایط عمومی استخدام و تایید هسته گزینش     6-دارابودن مجوز استخدامی دستگاه مربوطه

پس از گذشت سه سال از تصویب این بخشنامه و درحالی که اکثریت واجدین شرایط فوق احکام پیمانی خود را دریافت نمودند و تنها بخش اندکی از آنان درحال گذراندن مراحل پایانی تبدیل وضعیت بودند، هیات عمومی دیوان عدالت اداری به استناد سه ماده قانونی اقدام به ابطال ماده 30 مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور نمود (شماره دادنامه 656 الی 659)   که به نظر، مواد قانونی مورد استناد هیات عمومی نمی تواند دلایل کافی جهت ابطال ماده 30 تصویب نامه فوق الذکر باشد که چرایی آن در زیر تشریح می گردد:

 

متن ماده 30 مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی :

استخـدام پیمانی کارکنان قراردادی دارای شماره شناسه شاغل در دستگاههای اجرایی که در آزمونهای استخدام ادواری شرکت نموده و دارای کارنامه مجاز می باشند، از محل مجوزهای استخدامی ماخوذه توسط دستگاه اجرایی و در صورت وجود پست سازمانی بلاتصدی متناسب با رشته تحصیلی آنان، اعتبارات مصوب و داشتن شرایط عمومی استخدام، امکان پذیر است. 

 

متن رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری:

با توجه به اینکه در ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری به کارگیری افراد در دستگاههای اجرایی به پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می شود و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی موکول شده است و در ماده 57 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1389، جذب نیروی انسانی به صورت رسمی یا پیمانی به آزمون عمومی موکول شده است و در قانون اصلاح ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  جمهوری اسلامی ایران و اصلاح ماده 69 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال 1384 بند ب ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  جمهوری اسلامی ایران و همچنین آزمون ادواری برای استخدام نیروی انسانی در دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی حذف شده است، بنابراین ترتیب اثر دادن به نتیجه آزمون ادواری بعد از مقررات مذکور، مبتنی بر قانون نیست و با قوانین فوق الذکر مغایرت دارد. از این جهت ماده 30 دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی به علت مغایرت با قوانین مذکور مستند به بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می شود.

 

بررسی مواد مورد استناد هیات عمومی دیوان عدالت اداری:

 

*   1-  متن ماده57 قانون برنامه پنجم توسعه:

جذب نیروی انسانی به صورت رسمی یا پیمانی در قوه مجریه با رعایت سقف اعتبارات و مجوزهای استخدامی به ترتیب با تشخیص و تأیید معاونت و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور موکول به آزمون عمومی است

 

- این ماده منافاتی با ماده 30  مصوبه  شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ندارد زیرا  برخلاف ادعای شاکیان، آزمون استخدام ادواری ،  یک آزمون عمومی با انتشار آگهی عمومی بوده  و تمام افرادی که دارای مدرک دانشگاهی در هر مقطعی بوده اند و حتی دانشجویان شاغل به تحصیل اجازه شرکت در آن را داشته اند. 

 

*   2- متن ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری:

به کارگیری افراد در دستگاه های اجرایی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می گردد و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است. دستورالعمل مربوط به نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی به تصویب شورای توسعه مدیریت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ می رسد.

 

- این ماده نیز منافاتی با ماده 30 مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ندارد زیرا در قانون مدیریت خدمات کشوری   برای    به کار گیری  افراد تعیین شرط شده در حالی که در ماده 30 بخشنامه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی بحث   تبدیل وضعیت  مطرح است.  به کارگیری  و  تبدیل وضعیت  در امور استخدامی دو مبحث متفاوت هستند که ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری صرفا شرایطی را برای به کارگیری لحاظ نموده و نه تبدیل وضعیت. لازم به ذکر است که مجلس شورای اسلامی پس از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و طی سالهای 88 لغایت 96 چندین بار اقدام به تصویب قوانینی در جهت تبدیل وضعیت نیروهایی که قبلا به کارگیری شده بودند نموده و این قوانین که تصریح به  تبدیل وضعیت  بدون آزمون دارند اجرایی نیز شده اند، که از آن جمله می توان به قانون تعیین تکلیف استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان کانون پرورش فکری مصوب 7/10/1389 ، قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای مصوب 8/5/1391 ،  بند  ذ ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه  و   بند ح تبصره 9 قانون بودجه سال 96 مبنی بر تبدیل وضعیت مدرسان آموزشکده های فنی کشور   اشاره نمود. طبعا اگر دو موضوع به کارگیری  و تبدیل وضعیت مفهوم اجرایی یکسان داشتند تمام قوانین فوق باید مغایر با قانون مدیریت خدمات کشوری تشخیص داده میشد که اینگونه نگردیده و حتی نظریه کارشناسی مجلس شورای اسلامی مبنی بر متفاوت بودن  به کار گیری  با  تبدیل وضعیت در سایت رسمی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی به شماره مسلسل 21012174 به تاریخ انتشار 20/10/1390 قابل دسترسی است.  لذا نظریه هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی صرفا باید از طریق آزمون و مسابقه عمومی صورت گیرد  قابل تجدیدنظر می باشد.

 

*  3- بند ب ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه(قبل از اصلاح): به‌کارگیری نیروی انسانی به هر شکل در دستگاههای مشمول قانون برنامه در فضای‌رقابتی و کسب حداقل امتیازات در امتحانات استخدامی ادواری صورت می گیرد.

*ماده 69 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال 84(قبل از اصلاح) : شرط قبولی در آزمون ادواری برای استخدام نیرو در استانهای محروم برای نیروهای بومی الزامی نیست و مصوبه قبلی برای این استانها لغو میگردد.

متن قانون اصلاح ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه و اصلاح ماده69 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت:

اصلاحیه ماده واحده - بند  ب  ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه : و همچنین آزمون ادواری برای استخدام نیروی انسانی در دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی حذف میگردد

 

- این قانون نیز نمی تواند پشتوانه رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری باشد زیرا در این قانون صرفا برگزاری آزمون استخدامی ادواری حذف گردیده نه اتکا به نتایج آزمونهای برگزار شده قبلی (به عنوان مثال کمیسیون آموزش مجلس هم اکنون طرح حذف دوره های کاردانی از نظام آموزش عالی کشور را در دست بررسی دارد. بدیهی است که در صورت تصویب این طرح صرفا پذیرش در دوره های کاردانی متوقف خواهد شد ولی مدارک کسانی که قبلا مدرک کاردانی دریافت نموده اند همچنان معتبر و قابل استفاده خواهد بود)   ضمنا مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در سال 93 و در زمان اعتبار قانون برنامه پنجم توسعه  تصویب گردیده و قانون برنامه چهارم توسعه در سال 1390 منقضی شده است و محدودیت مذکور در قانون برنامه پنجم وجود ندارد. باتوجه به اینکه برنامه های توسعه کشور ماهیت موقتی داشته و اعتبار قانونی مواد مندرج در آنها با انقضای زمان اجرای برنامه از بین میرود (مگر اینکه مواد فوق در برنامه توسعه بعدی تکرار گردد  یا  در قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مورد تصویب قرار گیرد)  لذا استناد دیوان عدالت اداری به مفاد برنامه چهارم توسعه جهت ابطال مصوبه ای که در زمان اعتبار برنامه پنجم توسعه تصویب و اجرا گردیده نمی تواند وجاهت قانونی داشته باشد.

 

قبلا از بذل عنایت و پیگیری مجدانه حضرتعالی و همکاران بزرگوارتان قدردانی می نماییم.

 

باتقدیم احترام

۰۸ اسفند ۹۶ ، ۱۴:۱۱ به بچه های علوم پزشکی
بله درست است حکمهای پیمانی صادر شده باطل نمیشود. ماهم همین حکم را گرفته ایم اما مشکل اینجاست که این احکام که ما داریم فقط اسمش پیمانی است و به دلیل نداشتن شماره مستخدم پیمانی کاغذپاره ای بیش نیستند و سازمان استخدامی هم آن را قبول ندارد و دارندگانش در ساختار سازمانی موجود در سامانه کارمندایران پست سازمانی اشغال نمیکنند. یعنی هیچ
امیدواریم در همایش شنبه صبح در مقابل دیوان بتوانیم مسوولان دیوان را به ابطال مصوبه قانع کنیم
پاسخ:
نظر یکی از کاربران
جابری : باسلام خدمت دوستان و مدیر محترم این وبسایت
ما جمعی از کارکنان دانشگاه پیام نور دارای کارنامه ادواری میباشیم که در پایان روند تبدیل وضعیت بعلت رای غیر مستدل و ضعیف و قطعا سفارشی عده ای که شاید از نتیجه شکایت به دیوان یا حتی الف بای شکایت و لایحه اعتراضی بخشنامه ها و آیین نامه ها فرسنگها فاصله داشتند،از این موقعیت استثنایی جاماندیم ،کماکان از طریق امور اداری سازمان مرکزی و وزارت علوم و سازمان اداری و استخدامی کشور مدام پیگیر هستیم ،حتی هفته گذشته من و عده ای از همکاران در تهران در سازمانهای ذیربط بصورت حضوری پیگیری نمودیم و نتیجه این شد که آقای جمالی قمی تاکید کردند فقط بخاطر رای دیوان همه گیر افتادیم و با یک وکیل خبره که مشورت نمودیم برای طرح لایحه اعلام داشتند لایحه باید بصورت دقیق و محتاطانه نوشته شود چون ریسک بزرگی است و ممکن است شعبه رسیدگی به آن جواب منفی دهد ،و ما هم فعلا منتظریم تا دوستان هماهنگ شوند و لایحه ای که با احتمال زیاد بتوان نتیجه مثبت گرفت تقدیم دیوان کنیم .
ضمنا در نوشتن لایحه این نکته ضروری است که اعتراض به رای یا ابطال رای نشود بلکه از گزینه عطف به ماسبق نشدن جهت جلوگیری از تضییع حقوق مکتسبه برای دارندگان کارنامه ادواری استفاده شود.امیدواریم پیگیریهای همکاران گرامی نتیجه بخش باشد و شیرینی عید به کاممان خوش آید.
سلام دوستان عزیرمن امروزازکارگزینی پرسیدم گفت ازتاریخ صدوررای دیوان کارمتوقف وبه حکم های قبلی صادرشده پیمانی مربوط نمیشودنگران نباشیدعلوم پزشکی لرستان
۰۷ اسفند ۹۶ ، ۱۳:۵۰ تاریخ قطعی تجمع
سلام دوستان
ضمن عذرخواهی از همه بابت تغییر مکرر تاریخ تجمع
بادرنظرفتن گرفتاریهای پایان سال و شلوغی راهها تصمیم نهایی بر این که تجمع دوستانه در مقابل دیوان عدالت اداری ساعت ده صبح شنبه 12 اسفند برگزار شود.
مجددا عرض میشود که این تجمع فقط جهت احقاق حق است و هیچ بحث تنش آمیزی وجود نخواهد داشت
زیرا محرز است که رای دیوان اشتباه است:
اولا دیوان به قانون برنامه چهارم و پنجم برای صدور رای استناد کرده که این برنامه ها ابطال شده اند و الان برنامه ششم قانون قابل استناد است.
ثانیا در قانون مدیریت خدمات کشوری تبدیل وضعیت بلامانع است و فقط بکارگیری نیروی جدید از طریق آزمون عمومی است.
ثالثا برخلاف ادعای شاکیان آزمون استخدام ادواری یک آزمون عمومی با اعلان عمومی بوده است.
ممنون از پیگیری همه
قرار ما دوازدهم اسفند ساعت ده صبح، بزرگراه ستاری بلوار شهید مخبری نبش خیابان ایران زمین
۰۷ اسفند ۹۶ ، ۱۱:۱۴ کارمند جا مانده

ما 134 نفر از جامانده های تبدیل وضعیت دانشگاه فنی و حرفه ای جهت احقاق حق خود و اعتراض به رای ناعادلانه دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال ماده 30با استنادهای غیر قانونی، در تجمع مسالمت آمیز وآرام و بدور از تشنج روز شنبه 12 اسفندساعت 10 جلوی درب دیوان عدالت جمع خواهیم شد تا شاید دیوان در رای خود تجدید نظر نماید.از همه همکاران که به نوعی از این رای متضرر شده اند ،استدعا داریم همصدا با ما در جهت نیل به هدف مشترکمان ،ما را همراهی کنید.

تاریخ 20 اسفند خیلی دیره ده و روز پایانی سال اکثرا مرخصی هستند و قطعا کاری ازپیش نخواهد رفت لطفا همه 12 اسفند بیاید وکیل ما میگه فقط رای دیوان را باید ابطال کرد که اونم 5 درصد احتمال موفقیت پس از رایزنی های بسیار دارد

تنها راه تحصن است.

۰۷ اسفند ۹۶ ، ۱۰:۵۸ علوم پزشکی گلستان
سلام
امروز اعلام شد افزایش یک طبقه ورودی برای کارمندان پیمانی تصویب و در حال حکم زدن می باشند

۰۶ اسفند ۹۶ ، ۲۲:۵۱ کارمند ادواری
سلام مدیر محترم لطفا فایل اولی را اصلاح کنید تاریخ اشتباه شده
۰۶ اسفند ۹۶ ، ۲۲:۴۶ کارمند ادواری
ما 134 نفر از جامانده های تبدیل وضعیت دانشگاه فنی و حرفه ای جهت احقاق حق خود و اعتراض به رای ناعادلانه دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال ماده 30با استنادهای غیر قانونی، در تجمع مسالمت آمیز وآرام و بدور از تشنج روز شنبه 12 اسفندساعت 10 جلوی درب دیوان عدالت جمع خواهیم شد تا شاید دیوان در رای خود تجدید نظر نماید.از همه همکاران که به نوعی از این رای متضرر شده اند ،استدعا داریم همصدا با ما در جهت نیل به هدف مشترکمان ،ما را همراهی کنید.
به نظرتون کارمندان و کارکنان دیوان عدالت اداری در تاریخ بیستم اسفند در تعطیلات نوروز به سرنمی برند؟؟؟
شب عید کجا می خواهید بروید؟ مواقع عادی اش هم نصف کارمندان اداری مرخصی هستند چه رسد به اواخر اسفند.
خیلی دیر میشه . ازمن گفتن بود
سلام
من از کارگزینی دانشگاهمون سوال کردم گفتن که چندین ساله که کد ملی افراد رو به عنوان کد مستخدمیشون محسوب کردن. اگه برای ما نداشتن کد مستخدمی مشکل زا است، پس برای بقیه افرادیکه به طرق دیگه هم استخدام پیمانی شدن و کد مستخدمی ندارن باید مشکل پیش بیاد.
طبق گفته آقای عینعلی بیشترین میزان جاماندگان متعلق به وزارت علوم هستند که به خاطر کم کاری های خانم رضایی و مرخصی های پیاپی ایشان و همکارانشان در طول تابستان گرفتار شده اند.
وزارت علوم بااینکه می تواند افرادجامانده را با استفاده از اختیارات برنامه توسعه تبدیل وضعیت کند ولی هیچ قدمی برای جبران کم کاری اموراداری خودش بر نمیدارد.
۰۵ اسفند ۹۶ ، ۱۱:۲۱ به علوم پزشکی گیلان
در مورد علوم پزشکی ها کلا حکم پیمانی صادرشده به علت نداشتن کدمستخدم از همان ابتدا مورد تایید سازمان اداری استخدامی نبوده که بحث ابطال آن مطرح شود. دوستان علوم پزشکی باید دنبال اعمال ماده 91 توسط رییس دیوان عدالت اداری باشند.
درسته که آقای محدث گفته کار باید متوقف شه اما گیر کار در سازمان استخدامی است
این سازمان باید اجرایی شدن یا اجرایی نشدن ماده سی را تعریف کند 
در حالی که همیشه اخذ مجوز دستگاه ، مجوز برنامه و بودجه و تاییدگزینش به منزله اجرای عملیات استخدام محسوب میشد این بار آقای جمالی قمی علاوه بر طی مراحل فوق بارگزاری مدارک در سامانه و تایید مجدد آنها را نیز به فرآیند اضافه کرده که این باعث شده کار بقیه معلق شود. در حقیقت آقای قمی از کم اطلاعی قضات و مسوولین دیوان در زمینه جزئیات مراحل تبدیل وضعیت سوء استفاده کرده و حدود چهارصد ردیف استخدامی که حق افراد بوده را باطل کرده و آن را به عنوان ردیفهای جذب نشده در اختیار سازمان اداری استخدامی گذاشته تا بانظر معاون سرمایه انسانی این سازمان به دستگاههای مدنظر!!!!! تخصیص یابد.
با سلام خدمت مدیر محترم سایت
خواشا در خصوص این نکته که دانشگاهها میخوان از سال آینده حکمهای صادر شده را باطل کنند توضیح بفرمائید. آیا واقعا می تونن این کا رو بکنن؟
پاسخ:
سلام بنده چیزی در این مورد نشنیده ام ... اگه بخشنامه خاصی هس به شمارش اشاره کنین ولی فکر نمیکنم این اتفاق بیفته
سلام دوستان
پیرو اتفاقات رخ داده در خیابان پاسداران تهران و مشاوره دوستانه مدیران حراست دانشگاه همانطور که در کانال تلگرام به اطلاع دوستان رسید زمان تجمع در مقابل دیوان عدالت از ششم به بیستم اسفند تغییر یافت. 
مجددا عرض میشود که این تجمع فقط جهت احقاق حق است و هیچ بحث تنش آمیزی وجود نخواهد داشت
زیرا محرز است که رای دیوان اشتباه است:
اولا دیوان به قانون برنامه چهارم و پنجم برای صدور رای استناد کرده که این برنامه ها ابطال شده اند و الان برنامه ششم قانون قابل استناد است.
ثانیا در قانون مدیریت خدمات کشوری تبدیل وضعیت بلامانع است و فقط بکارگیری نیروی جدید از طریق آزمون عمومی است.
ثالثا برخلاف ادعای شاکیان آزمون استخدام ادواری یک آزمون عمومی با اعلان عمومی بوده است.
ممنون از پیگیری همه
قرار ما بیستم اسفند ساعت ده صبح، بزرگراه ستاری بلوار شهید مخبری نبش خیابان ایران زمین
۰۲ اسفند ۹۶ ، ۲۲:۰۱ علوم پزشکی گیلان علوم پزشکی گیلان
سلام
با تشکر و خسته نباشید خدمت مدیر گرامی
میخواستم سوال بپرسم واقعیت داره که برای پیمانی ها در سال جدید حکم نمیزنن
یعنی تا این حد با آبروی ما بازی کردن
خواهش میکنم جواب منو بدین اگه میشه خبر موثق بدین
دیگه خسته شدیم که هر کس بخاطر تسویه حساب شخصی یا احساسات درونش
هر چی دلش میخواد میگه

پاسخ:
سلام همچنین چیزی من نشنیده ام و فکر نمیکنم واقعیت داشته باشه

ما وکیل گرفتیم ولی میگن با آقای محدث هم صحبت کردن میگن مهم نیست تو کدوم مرحله هستید کار باید متوقف شه

به نمیاندگان مجلس نامه دادیم

وزیر علوم

پیرزاده .....

فعلا از هیچکوم نتیجه نگرفتیم

اگر کسی کار دیگه ای کرده که احتمال به نتیجه رسیدن کار هست لطفا بقیه رو هم مطلع کنه

دانشگاه فنی و حرفه ای

۳۰ بهمن ۹۶ ، ۱۳:۲۶ به بچه های علوم پزشکی
متاسفانه علت اینکه احکام ما باطل میشوند این است که دکتر فقیه دینوری بدون هماهنگی با سازمان استخدامی و بدون مجوز قانونی نامه ای در تاریخ 13 دی 95 داده و به دانشگاهها گفته هر کی ادواری داشت براش حکم پیمانی بزنین
من نمیدونم ایشون چجوری دکتر شدن و چجوری معوان دانشگاه شدن که نمیدونستن بدون کد مستخدمی سازمان اداری استخدامی نمیشه حکم پیمانی زد
عدم تبدیل وضعیت ما تنبلی و بی اهمیتی امور اداری دانشگاه بود. سه سال کار رو به درازا کشوندن، اطلاعات و مدارک رو اینقدر دیرفرستادن تا به مشکل برخوردیم. اون حقوقی که بابت تضییع حقوق من و تو میگیرن ان شاالله بشه درد بی علاج.
با سلام
والا ما حدود یکساله تبدیل وضعیت شدیم، اگه قرار باشه برا کسانیکه کد مستخدمی نگرفتن تو سال جدید حکم صادر نشه، اونوقت ما ضرر کنیم بایستی برن یقه اون کارگزینهای حرام خوری رو بگیرن که تنبلی و اهمیت به کار نمیدن و دنبال امورات شخصی خودشون هستن تو اداره، پس تو این قضیه اونا مقصرن ، اونا بایستی مدارک ما رو سایت کارمندایران بارگزاری میکردن، من که از خدامه برم رو قرارداد قبلیم ببینم اونوقت اداره یا جای منه یا جای کارگزین حرام خور، ضمنا این یک ساله سنوات ما رو هم حساب نکردن میشه حدود 2 میلیون
۳۰ بهمن ۹۶ ، ۰۹:۵۳ سپیده (ادواری دانشگاه تهران)
در حال حاضر حدود سیصد نفر از نیروهای وزارت علوم که تمام مجوزها و مراحل تبدیل وضعیت را گذرانده اند در مرحله کد مستخدمی و در کارتابل خانم محمدی سازمان استخدامی مانده اند. قانونا سازمان استخدامی می تواند برای این افراد کد صادر کند زیرا هم مجوز سازمان برنامه را دارند.هم مجوز گزینش و هم مجوز وزارت اما سازمان استخدامی چون میخواهد از ردیف آنها به عنوان ردیف جذب نشده در جاهای خاص؟؟ استفاده کند سنگ اندازی می کند. نماینده ما مستقیما با آقای جمالی قمی صحبت کرد. آقای قمی چون می داند وزارت علوم می تواند مستقیما مجوز تبدیل وضعیت درخواست کند این مانع تراشی را انجام داده تا وزارت علوم از روش دیگر نیروهایش را تبدیل وضعیت کند و این ردیف های استخدامی برای سازمان اداری استخدامی باقی بمانند.ولی وزارت علوم هم هیچ کمکی نمیکند. ما مانده و بی آبرویی به خاطر دعوای دو سازمان
به مهین
بنده نیز با داشتن کد شناسه وطی تمامی مراحل اداری وگزینش و....در آخرین مرحله کد استخدامی متاسفانه جا موندم البته یه دلیل دیگه هم داشت چون ما محل تامین حقوقمون طرح بود وجاری نبودیم واز طرحهای عمرانی تامین حقوق میشدیم. تبدیل وضعیتمون به مشکل خورد  وبا وجود ابطال بخشنامه کلا کن فیکون شدیم
۲۹ بهمن ۹۶ ، ۰۸:۳۸ کارمندان قراردادی دانشگاه شریف
با سلام
کارمندان قراردی دانشگاه صنعتی شریف نیز متاسفانه به دلیل کم کاری امور اداری دانشگاه بخش زیادی از اونها هم تبدیل وضعیت نشدن و با توجه  به انجام  مراحل  تبدیل وضعیت (بیش از 90 درصد )مرحله  قبل ازصدور (کد استخدامی) از این کار بازماندند.
دوستان ما برای دریافت کدمستخدم فیش به مبلغ 19200 تومان به خزانه دولت هم واریز کزدیم و الان پرونده مون توی کارتابل خانم محمدی کارشناس سازمان استخدامی هست ولی طبق ابلاغ دوم دی مبنی بر ابطال ماده 30 برای ما کد نمی زنند . کدوم یک از شما شرایط مارو داره؟
اینکه دیگر در این صفحه پیام چندانی ارسال نمیشود   دلیلش چیست؟
مشکل دوستان حل شده
یا ناامید شده اید
یا همه منتظرید به امید معجزه در تجمع شش اسفند
آیا بالاخره کسی موفق شد درخواست اعمال ماده نود و یک را به دفتر رییس دیوان تحویل دهد ؟؟؟؟
۲۵ بهمن ۹۶ ، ۱۱:۴۰ علوم پزشکی ****تبدیل وضعیت بدون ازمون*******
صالحی‌عمران سرپرست دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای:

🔹مجوز نیرو‌های حق‌التدریسی دانشگاه فنی‌حرفه‌ای را در اختیار داریم که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و براساس آن این افراد که در آموزشکده‌ها مشغول تدریس هستند از قرارداد حق التدریسی به پیمانی تبدیل وضعیت می‌شوند.
سلام به همه 
تاریخ تجمع در مقابل دیوان روز ششم اسفند است لطفا با تعیین تاریخهای دیگر نظم برنامه را بهم نزنید
همانطور که همکارمان در دانشگاه تهران قبلا نوشته : این تجمع فقط جهت احقاق حق است و هیچ بحث تنش آمیزی وجود نخواهد داشت
زیرا محرز است که رای دیوان اشتباه است:
اولا دیوان به قانون برنامه چهارم و پنجم برای صدور رای استناد کرده که این برنامه ها ابطال شده اند و الان برنامه ششم قانون قابل استناد است.
ثانیا در قانون مدیریت خدمات کشوری تبدیل وضعیت بلامانع است و فقط بکارگیری نیروی جدید از طریق آزمون عمومی است و خود مجلس به عنوان تصویب کننده قانون خدمان کشوری این را اعلام کرده و همین الان هم نیروهای حق التدریس آموزش و پرورش با رای مجلس بدون آزمون دارند در دانشگاه حرفه ای و فنی استخدام میشوند.

پاسخ:
به اطلاع کاربران عزیز می رساند مدیریت سایت هیچ نقشی در هماهنگی ها جهت گردهمایی یا عناوینی بدین منظور نداشته و نخواهد داشت و در این زمینه هیچ مسئولیتی نداریم و اگه اعتراضی هم صورت گیرد باید کاملا در چارچوب نظام و بدون هیچگونه بحثهای انحرافی و صرفا در جهت نشان دادن اعتراض باشد اینو باتوجه به سوابق قبلی عرض کردیم.
سلام حتما وکیل آشنا به پرونده های دیوان بگیرید با مراجعه به دیوان اونجا هم وکلایی هستند که میتونند به شما کمک کنند
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

سلام ما تعداد 130نفر از یک دانشگاهیم که کارمون تو سازمان استخدامی برای دریافت کد متسخدم مونده با آزمون ادواری پیش می رفتیم لطفا اگر تجمعی یا حرکتی میخواید انجام بدید ما هم با شما همراه شیم 10 اسفند خیلی دیره

***********

پاسخ:
با سلام کاربر گرامی درج شماره همراه و آیدی تلگرام و کانال و ... خلاف قوانین سایت میباشد
۲۳ بهمن ۹۶ ، ۰۹:۳۸ کارمند علوم پزشکی
با سلام. فکر نکنم درست باشد چون اکثر کارمندان علوم پزشکی و آنهایی که در علوم پزشکی تبدیل وضعیت شده اند کد مستخدمی آنها کد ملی است. و سال قبل در بخشنامه وزارت بهداشت به دانشگاهها هم قید شده بود که استفاده از کد ملی بلامانع است. اگر این کار را  بکنند کل سیستم اداری کشور را زیر سئوال می برند
۲۳ بهمن ۹۶ ، ۰۷:۴۲ به النا و سولماز
در این مورد خیلی بحث شده دوستان گفتن امکان نداره حتی مدیر سایت منم از اداری دانشگاه پرسیدم گفتن امکان نداره
بعضی از ادارات دولتی مثله وزارت بهداشت درخواستها در وزارت خانه مونده و وزارت خانه هم به بهانه اینکه اطلاعات را با هم ارسال میکنه  بعضی از دانشگاهها ندادن هنوز معطل میکنه
هر چند دانشگاه ما گفته اطلاعات را از تابستان توی سایت کارمند ایران بارگذاری کرده ؟؟؟
من که گیج شدم


این چه حرفیه ، من خودم نامه شو  دیدم ، نوشته بود خیلی هم واضح که  تا کد مستخدمی برای افراد حاضر میشه از کد ملی به عنوان شماره مستخدمی استفاده شود ،لعنت به هر چی ادم بی قانونه ،خدایا ببین کیا نشستن اون بالا و  مردم و به بازی گرفتن ،خدایا خودت جواب اینا رو  بده .
سلام .مگر برای بقیه با چی حکم زده شده .
زمانی که پورتالشون باز بود  ادارات کارگزینی با وارد کردن اطلاعات کد استخدامی رو دریافت کردن .پس راهی دیگه نبوده .
سلام ما از جاماندگان استخدام ادواری بخشنامه سال۹۳ هستین تعدامون ۱۳۰نقرهستیم و کارامون ۶ دی رسید سازمان استخدامی و سازمان ۲ دی جاثلو کار رو گرفت میخوایم تجمع کنیم ولی چون اعضامون کل کشور هستن جمع شدن شون سخته اگر امکان داره و کارتون با ما مرتبطه ما همراه شیم تلفن لازمه بگید بدن 
۲۱ بهمن ۹۶ ، ۱۰:۳۱ سولماز موحدی شاد
به النا
بله متاسفانه درست است. گویا هیچ نامه و دستور و بخشنامه ای که مجوز استفاده از شناسه یا شماره ملی برای حکم تبدیل وضعیت بدهد وجود نداشته و بعضی مدیران اموراداری سرخود و براساس شنیده ها این حکم را زده اند. صدور این حکم باعث شده بود ما خیالمان راحت شده و سرعت پیگیری مان کمتر شود و الان مانده ایم معطل. به دیوان هم که مراجعه کردیم حق را به سازمان اداری داده. 
گویا چندین سال پیش یک بار مجوز صدور حکم با شماره ملی داده بودند که فقط برای همان مصوبه اعتبار داشت...
سلام
مدیراموراداری دانشگاه ما از قول آقای جمالی قمی اعلام کرده حکم ادواری هایی که بدون کد مستخدم است و با شماره ملی یا شناسه صادر شده فاقد اعتبار است و از ابتدای سال آینده مجددا حکم قراردادی برایمان صادر خواهد شد
لطفا دوستانی که با سازمان استخدامی ارتباطی دارند ، پیگیری و خبر موثقی اعلام نمایند
۱۹ بهمن ۹۶ ، ۰۹:۲۰ علوم پزشکی
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
با سلام و عرض ادب
خوشبختانه فوق العاده ویژه کارکنان علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران برقرار شد که برای همکاران عزیز دانشگاه احکامشان را صادر کردند ******************************************************************%B8_%DB%B0%DB%B2_%DB%B0%DB%B7_%DB%B1%DB%B1_%DB%B1%DB%B9_%DB%B4%DB%B4.jpg
خواهشا شما هم پیگیر باشید و انشالله زودتر در تمام دانشگاهها ابلاغ و اجرا بشه تو را خدا شما هم از دانشگاهتون پیگیر باشید و اطلاع رسانی کنید
پاسخ:
عکس فایل دارای اطلاعات شخص فرد میباشد وممکن است برای فرد مشکل ساز شود چنانچه راضی هستین منتشر شود اعلام کنید یا هم مجدد اون قسمتهای شخصی رو لاک بزنین تا مشخص نشه مال کیه
سلام برای رسمی آزمایشی شدن ما که قبولی ازمون ادواری رو  هم داریم باید امتحان بدیم .ممنون اگه پاسخ بدین
پاسخ:
سلام نه منتها گزینش باید بشین
مدیر محترم گروه سلام ببخشید یک سوال رشته من مهندسی صنایع هستش ایا اگر مشکل ادواریها حل بشه من با قبولی اداری میتونم از پستهای اداری را بگیرم
پاسخ:
سلام .... با وضعیتی که من میبینم تو ادارات متاسفانه مدیرا هر کاری بکنن میتونن انجام بدن اگه برا شمام مدیر اداره موافق باشه راهشو پیدا میکنن
ادواریهای گرامی لطفا مثل گروه 25نفره ما شما هم وکیل بگیرید ما نفر هفتصد و پنجاه دادیم البته ماهیانه 250تومن قسطی  اگر مشکل مالی دارید از مشاوران مستقر در دیوان کمک بگیرید اگر گروهی اقدام کنید هزینه تقسیم می شود مبلغش خیلی کم میشه بلاخره باید کاری کنید اینکه بشینید ناراحتی کنید و به اون چهار نفر نفرین کنید کارتون پیش نمیره
سلام ، اقدامات مختلفی از سوی ادواری ها صورت گرفته تعدادی از وکلای ادواری ها در شعبات طرح شکایت کردند که این مشمول زمان میشه و کار طولانی هستش و نتیجه فقط برای ان فرد قابلیت اجرا دارد گروههایی درخواست به دفتر ریاست دادند و درخواست ماده 91را داشتند که باید ثابت کنند که رای دیوان با قانون و بین شرع تناقض دارد که کار سختی است و گروه ما هم انجام دادیم در هر صورت اینکه روشهای مختلف انجام شده خوب هستش ضمنا  گروهی هم قصد دارند با ریاست دیوان ملاقات حضوری داشته باشند
سلام
همکاران ما ( حدود نود نفر) قصد برگزاری تجمعی در روز یکشنبه ششم اسفند در مقابل دیوان عدالت اداری دارند. قرار است صدوشصت نفر جامانده آموزش و پرورش هم با ما همراه شوند
اگر دستگاههای دیگر هم همراه شوند تاثیرگذارتر خواهد بود
دوستانی که می توانند هماهنگی کنند در جریان باشند 
یکشنبه دهم اسفند ساعت ده صبح، بزرگراه ستاری بلوار شهید مخبری نبش خیابان ایران زمین
قصد این تجمع فقط اخذ موافقت جهت دیدار و مذاکره حقوقی با رییس دیوان است و هیچ بحث تنش آمیزی وجود نخواهد داشت
زیرا محرز است که رای دیوان اشتباه است:
اولا دیوان به قانون برنامه چهارم و پنجم برای صدور رای استناد کرده که این برنامه ها ابطال شده اند و الان برنامه ششم قانون قابل استناد است.
ثانیا در قانون مدیریت خدمات کشوری تبدیل وضعیت بلامانع است و فقط بکارگیری نیروی جدید از طریق آزمون عمومی است و خود مجلس به عنوان تصویب کننده قانون خدمان کشوری این را اعلام کرده و همین الان هم نیروهای حق التدریس آموزش و پرورش با رای مجلس بدون آزمون دارند در دانشگاه حرفه ای و فنی استخدام میشوند.

۱۰ بهمن ۹۶ ، ۱۶:۴۵ توکل بر خدا
با سلام به نظر من اکثر اونایی که ادواری داشتن استخدام شدن ، به اون 4 نفر میگم بدبختای بیچاره اگه قصد شکایت داشتین چرا از اول اینکارو نکردین ، که افرادی مثل من حداقل بی مورد زحمت اضافی نمیکشید به خاطر این کار 3 بار تهران رفتم صد بار استانداری، خدا ازتون نگذره

دوست عزیز همه حرفا رو باور نکنید. بقول خودتون از افراد مخالف این لایحه هم به اینجا سر میزنن. اینکه متن لایحه رو هم وکیلتون گفته محرمانه نگه دارید به هیچ کس ارتباطی نداره.

کامنتی که براتون گذاشته شده کاملا مغرضانه است و تا حدی منفی و دلسرد کننده  کسی که تا این حد اطلاعاتش قوی یه که از دبیرخانه دیوان اطلاع داره چرا  باید کنجکاو باشه متن لایحه تونه بدونه؟؟؟به کامنتای افراد مغرض توجه نکنید. اطلاعاتتتونم در حد راهنمایی باشه. به کسی اطلاعات اضافی ندید.موفق باشید.

اینکه می فرمائید تا روز 8 بهمن هیچ لایحه ای در این خصوص  در دیوان ثبت نشده درسته و احتمالا تا پایان هفته این کار انجام بشه چون وکیل به ما قول داده تا پایان این هفته لایحه تنظیمی رو در اختیارمون بزاره ولی کمی نگران کننده هست یعنی یهچ کس تا حالا برای این کار وکیل نگرفته و اقدام نکرده!!!!!!!!!!!!! متاسفم گر اینطور باشه.یعنی یچکس نمیخاد برای کار خودش قدمی بردار.فکر میکنم اقا یا خانم رستگار هم عضو گروه ما باشند
سلام.نه مطئنا این طور نیست. ایشون تا حالا متن لایحه رو به ما ندادن ولی به 2 نفر از نمایندگان ما اون لایحه رو ارائه دادن ضمن اینکه قرار شده به محض ثبت در دیوان به اطلاع همه موکلین ایشون برسه.البته گفتند خیلی وقته تحویل دیوان شده ولی خب احتمالا هنوز ثبت نشده. ایشون فقط به خاطر عکس العمل های احتمالی افراد مخالف فعلا لایحه رو به ما ندادن ولی قرار نیست که تا همیشه سری بمونه
۰۹ بهمن ۹۶ ، ۰۹:۲۸ به آقا یا خانم دوست
شما در پیامتون نوشتید:
هنوز لایحه تنظیمی رو به ما هم که موکلشون هستیم برای حفظ امنیت کار 
بهمون ندادن
اگر واقعا اینجوریه باید بگم وکیلتون رسما شما رو دست انداخته
لایحه دفاعیه یه متن علنی یه و بهتره چند نفر که به یه موضوع مشترک اعتراض دارند متن لوایح خودشون رو به نظر همدیگه برسونند تا نقاط مشترک بین اعتراضات وجود داشته باشه
ضمنا تا پایان وقت اداری یکشنبه هشتم بهمن هیچ اعتراضی در به این رای هیات عمومی در دبیرخانه حوزه ریاست دیوان ثبت نشده و فقط یک مورد درخواست اعمال ماده 91 نسبت به رای هیات عمومی درباره ابطال امتیازات تشویقی نیروهای قراردادی ارائه شده
سلام درخواست را ندارم که اینجا قرار بدم، اینکه گفتم دو بار ماده 91اعمال شده منظورم این بود که به ندرت در تاریخ دیوان رئیس دیوان این ماده را اعمال میکند وکیل متن را هم به ما نداده فقط نماینده های ما متن را خوندند  
سلام دوستان. برای پیگیری کارتون و اعتراض به رای دیوان فقط باید از طریق ماده 91 و فقط از طریق وکیل اقدام کنید.اینکه اینجا منتظر بنشینید تا متن تنظیم شده توسط وکیل گذاشته بشه و شما هم مثل اون بنویسید و ... واقعا غیر ممکنه. خب خودتونم یه کم تلاش کنید.ما هم وکیل گرفتیم و البته هنوز لایحه تنظیمی رو به ما هم که موکلشون هستیم برای حفظ امنیت کار بهمون ندادن.پس خواهشا اگر واقعا دوست دارید کاری کنید از همین امروز بصورت گروهی برید دنبال وکیل
به رستگار
منظور شما از اینکه فرمودید رای هیات عمومی دوبار اعمال ماده نودویک شده چیست ؟
ممکن است متن نامه وکیل را که به دیوان داده اید در اینجا بگذارید که ماهم شبیه آن را بنویسیم
همکارم میگفت دیوان نسبت به رای هیات عمومی اعتراض ثبت نمیکند باید رییس دیوان راببینید و او را قانع کنید که رای اشتباه است و ادعای اون چهارنفر مبنی بر اینکه آزمون ادواری عمومی نبوده دروغ بوده و آنوقت امکان اعمال ماده نودو یک شود
بله افرادی بوده اند که بعد از 18 مهر استخدام شده اند مثل نیروهای دانشگاه امیر کبیر
کلا علت اینکه سازمان اداری بخشنامه ممنوعیت را  دوم دی  ابلاغ کرد به این دلیل بود که دستگاههای مد نظر رییس امور آمار و تامین نیروی انسانی  کارشان را تمام کنند بعد موضوع را ابلاغ کنند. 

۰۷ بهمن ۹۶ ، ۱۳:۴۷ به محمد رضا
سلام گفتم که وکیل داریم وکیل تحویل دفتر داده و اونکه گفتند باید اداری استخدامی درخواست بده منافاتی با درخواست شما نداره 
با سلام ، اگه دیوان واقعا عدالت داشت بدون در نظر گرفتن همه چیز حکم به استخدام تمامی افراد قراردادی میداد در حالیکه مانع استخدام ما هم که 10 سال سابقه داریم هم شده ، به نظر بنده هم اون افرادی که کاربلد هستند باید این موضوع رو به دفتر رهبری و قوه قضائیه گزارش کنند تا شاید امیدی از اونجا حاصل بشه ، در ضمن یکی از دوستامون قشنگ فرموده بود اگه حقی هم از کسی ضایع شده ما هستیم نه فوق دیپلم کتابداری ، ممنونم از همتون
۰۷ بهمن ۹۶ ، ۰۹:۳۰ قمر جورشری
به رستگار
سلام
در صورت صلاحدید، لطفا متنی که توسط وکیل شما جهت درخواست اعمال ماده 91 به دفتر دیوان ارائه شده را در سایت قرار دهید تا دیگران هم از آن بهره برداری نمایند.
با سلام خدمت تمامی خواهران و برادران عزیز ، به عرض میرسانم این 4 نفر حسودی که خواهان ابطال بخشنامه شدند خودشان کاملا بیسواد هستند و اصلا مدرک درست و حسابی ندارند ، به نظرم ما باید علیه شرکت برق آذربایجان یه شکایتی تنظیم کنیم که چرا کارگزینی این شرکت فردی رو که فوق دیپلم کتابداری داره استخدام کرده ، به هر حال این چهار نفر زهرشونو ریختن ، من خودم تمام کارام حل شده بود ، ولی به خاطر ابطال بخشنامه از استخدام باز موندم. با تشکر
دوستان سلام ما بصورت جمعی وکیل گرفتیم و اقدام کردیم مطالب داخل این صفحه را به وکیل دادم ایشان گفت مطالب قابل استفاده هستند ولی به این ترتیبی که چیدمان کردید به جواب نمیرسه ایشان گفت چون کار حساس هستش و تا بحال رای هیات عمومی دو مرتبه توسط ریاست دیوان اعمال ماده 91شده بنابراین نیاز هستش با دقت نظر درخواست نوشته بشود پس خودتان اقدام نکنید حتما گروهی و با مشاوره وکیل انجام بدید
نه کسی تو اون تاریخ پیمانی نشده قطعا.اگه هم کسی بوده قبلا همه کارهاش انجام شده بوده
کسانی که موفق به تحویل درخواست اعمال ماده 91 به دفتر ریاست دیوان میشوند سه نکته را مدنظر قرار دهند:
1- حتما در درخواستتان بنویسید که به دلیل منسوخ شدن برنامه های چهارم و پنجم توسعه دیوان نمی توانسته بابت ابطال مصوبه به آنها استناد کند. همچنین طبق نظر تفسیری مجلس بکارگیری با تبدیل وضعیت متفاوت است.
2- درخواست را در دبیرخانه حوزه ریاست دیوان ثبت و کد رهگیری بگیرید.
3- اگر می توانید به جای درخواست شخصی درخواست را از طرف اداره خود با امضای مسوول سازمان ارائه نمایید.

دوستی که نوشته درخواستمان را تحویل دفتر ریاست دیوان دادیم چگونه این کار را انجام داده؟
چون ما مراجعه کردیم گفتند درخواست باید توسط رییس یا معاون حقوقی سازمان اداری استخدامی ارائه گردد. 
بله هستند کسانی که حکمشان را بعد از 18 مهر دریافت کرده باشند اما ملاک تاریخ صدور حکم نیست. بلکه ملاک تاریخ تکمیل پرونده است یعنی مجوز برنامه و بودجه، مجوز وزارتخانه،تایید گزینش و تایید فرمهای شغل و شاغل باید قبل از 18 مهر باشد.
با سلام
دوستان عزیز ی خواهش داشتم
آیا کسی   موثق  خبر دارد که  فردی بین تاریخ ۱۸ مهر تا ۲ دی  حکم پیمانی خورده باشد یا کسی همچین وضعیتی داشته ، لطفا اگه کسی هست یا می شناسید خبر بدید  سپاسگزارم
۰۲ بهمن ۹۶ ، ۱۴:۰۲ ،،،،،،،،،
سلام درخواست ما توسط وکیل تحویل دفتر ریاست دیوان شد وکیل گفت اونجا درخواستهای مختلفی ارائه شده و بنظر میرسه امکان موفقیت وجود دارد ضمنا دوستان دقت کنند تمایل دستگاه برای انجام کار از همه چیز مهمتر هستش پیگیر دستگاه خودتون بشوید که با سازمان مدیریت و سازمان استخدامی هماهنگ باشند و کار شما را پیگیری کنند برای مثال اموزش و پرورشی های عزیز اولین قدم گرفتن شناسه کارمندی هستش اونهایی که ندارند پیگیر اون باشند که اگه خدا خواست و تغییری در نظر دیوان رخ داد کارشون قابل پیگیری باشه
۰۲ بهمن ۹۶ ، ۱۱:۱۶ به دوست عزیز ،،،،،،،،، ؟؟؟
دوستگرامی الان این طبقه اصلاحی را دانشگاهای علوم پزشکی اعمال نکردن فقط گویا کرمان در حال انجامه اما دانشگاه گلستان کلا گفته چون وزارت خانه مخالفه ابلاغ نکرده دستور عملش را برای همین احکام کارمندان را اصلاح نکردن

میخوام از دوستان بپرسم چجوری میشه اعتراض کرد و حقمون را گرفت
۰۱ بهمن ۹۶ ، ۱۸:۰۰ ،،،،،،،،،
این طبقه تشویقی نیست جدول 5اصلاح شده قبلا طبقه تشویقی دادند دیوان اون را قبول نکرد بعد اومدن جدول را اصلاح کردند
۰۱ بهمن ۹۶ ، ۱۲:۴۲ امید به خدا
سلام 
جسارتا میشه اونایی که وکیل گرفتند متن نامه درخواستشون رو واسه اعتراض به طبقه تشویقی و ... به دیوان عدالت اداری بذارن تو سایت تا دیگران هم به عنوان راهنما ازش استفاده کنن و عده ی معترضین بیشتر بشه؟
سلام بنظرم وکلایی در دیوان هستند که مشاوره میدهند  با این وکلا برای نوشتن درخواستتون مشورت کنید هزینه اش 50هزار تومان هستش
(به رستگار)
با سلام
ببخشید میشه لطف کنید بگید واسه ارائه درخواست اعمال ماده 91 باید چیکار کنیم؟میشه ماهم درخواستامونو ضمیمیه درخواست شما کنیم؟؟با سلام.من هم پیگیر شکایت از طریق دیوان هستم.دوستان همگی پیگیر باشید.
۲۷ دی ۹۶ ، ۱۱:۲۵ قمر جورشری
پیام رستگار کاملا متین و دقیق و درست است
فقط دوستانی که قصد دارند درخواست  اعمال ماده 91 بدهند در جریان باشند که این درخواست مستقیما باید به دبیرخانه حوزه ریاست دیوان عدالت اداری در تهران تحویل دهند نه شعب استانی. ارائه این درخواست هیچ هزینه ای ندارد
به طور کلی درخواست با دادخواست و شکایت تفاوت دارد
فقط پس از تحویل درخواست باید از دبیرخانه حوزه ریاست دیوان عدالت شماره ثبت دبیرخانه یا کد پیگیری نامه دریافت نمایید
از همه مهمتر اینکه در نامه درخواست حتما از متن تنظیم شده توسط خانم سپیده استفاده کنید چون کاملا مستدل و قانونی است.
ماده 91- طرح آراء قبلی هیأت عمومی برای رسیدگی مجدد در هیأت عمومی، در موارد ادعای اشتباه یا مغایرت با قانون یا تعارض با یکدیگر، مستلزم اعلام اشتباه از سوی رئیس قوه قضائیه یا رئیس دیوان یا تقاضای کتبی و مستدل بیست نفر از قضات دیوان است.
سلام و عرض ادب ،  اداره ما در امور اداری یک نفر مشاور دارد که ایشان وکیل پایه یک و بازنشسته سازمان مدیریت هستش از ایشان سوال کردم گفتند که می بایست درخواست ماده 91کنید که بخاطر حساسیت آن میبایست کارتون را یک وکیل انجام بده ضمنا سوال کردم اون چهار نفر در این موضوع ذی نفع نبودند پس اجازه شکایت نداشتند ایشان گفتند که این مورد برای هیات عمومی نیست در دیوان هر فردی میتواند چه ذی نفع یا غیر ذی نفع درخواست لغو مصوبات دولت را با ادله درخواست کند در شکایت کردن و ارائه دادخواست به شعبات دیوان شما باید حتما ذی نفع باشید یعنی اگر از جایی شکایت دارید برادر یا پدر و یا شخص دیگه نمیتونه جای شما شکایت کند اما برای لغو مصوبات دولت در هیات عمومی هر کسی میتونه درخواست بده ضمن اینکه ایشان گفتند هستند وکلای بازنشسته ای که با مطالعه هر روزه مصوبات دولت هر کجا مغایرتی مشاهده کنند با قانون سریعا به هیات عمومی درخواست لغو میدهند در مورد خودمان ما وکیل گرفتیم بصورت گروهی و ایشان پیگیر هستند و وکیل ما گفتند هر چه تعداد درخواستهای اعمال ماده 91بیشتر باشد در پیشرفت کار موثر است از همه دوستان تقاضا دا رم بجای پاسخ دادن به افرادی که نیت اونها مشخص نیست شروع کنید به اقدام ، انشا الله ظفر نزدیک است

دیوان عدالت اداری

ماده 13- اثر ابطال مصوبات از زمان صدور رأی هیأت عمومی است مگر در مورد مصوبات خلاف شرع یا در مواردی که به منظور جلوگیری از تضییع حقوق اشخاص،‌ هیأت مذکور اثر آن را به زمان تصویب مصوبه مترتب نماید.


۲۶ دی ۹۶ ، ۱۰:۰۲ حسن جانی
با سلام خدمت دوستان 

اینکه عزیران محبت کردن و از دیوان و امور استخدامی سؤال کردن و مطمئن شدن خیال من و همکارانم هم راحت شد چون تو تشکیلات ما ظاهراً بعضی از همکارا غرض ورزی دارن و اطلاعات دو پهلو میدن تا آدم را به شک بندازن من با رفتن به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و  اطلاعاتی که دوستان عزیز در این صفحه گذاشتن خیالم راحت شد  سازمان ما همانطور که عرض کردم  فقط تصویر نامه ابلاغ رأی دیوان را  برای اطلاع فرستاد ه بود که ظاهراً  منظور همون توقف اجرای کار است و هیچ پیوست و توضیح دیگه ای همراش نداشت.  اما خدا کنه برای بچه هایی که تا بحال تبدیل وضعیتشون قطعی نشده هم یک راهی پیدا بشه ، به هرحال عذرخواهی میکنم  بلاخره استرسی که داشتم شاید باعث رنجش دوستان شده باشه اما اصلاً قصد بدی نداشتم .
۲۵ دی ۹۶ ، ۱۵:۰۰ به آقای جانی
با سلام من به شما پیشنهاد می دهم شما که اینقدر  پیگیر  و خواهان لغو استخدامیتان هستید حتما تلاش کنید ولی کاری به  بقیه نداشته باشید  و شایعه نسازید لطفا"
۲۵ دی ۹۶ ، ۱۴:۵۸ به حسن جانی

آقای جانی نگران نباشید. این نامه  ابلاغ بوده و ابلاغ اون به منزله توقف تبدیل وضعیت برای اونایی هست  که متاسفانه کارشون نصفه نیمه مونده نه اجرای اون برای اونایی که قبلا پیمانی شدن.

ماها از سازمان استخدامی و  خود دیوان هم سوال کردیم.

بهتون اطمینان میدم حتی اگه سازمانتون هم خلاف قانون عمل کنه و عطف بماسبق کنه به لحاظ زیر پاگذاشتن قانون دیوان عدالت  میتونید علیهش شکایت کنید.

واسه همه خیر و خوبی آرزو میکنم.


به حسن جانی و دیگران
کسانی که حکم پیمانی با شماره مستخدم در یافت کرده غیرقابل برگشت بوده و در صورت برگشت دوباره به قراردادی دیوان عدالت اداری مدیر دستگاه مربوطه را به سه ماه انفصال از خدمت محکوم خواهد کرد. رای ابطال فقط شامل کسانی است که تا هجدهم مهر موفق به تکمیل پرونده تبدیل وضعیت خود نشده اند یعنی حداقل یکی از مراحل چهارگانه  گزینش - مجوز وزارت مربوطه - مجوز سازمان برنامه و بودجه  و تاییدیه فرمهای شغل و شاغل را انجام نداده اند.
۲۵ دی ۹۶ ، ۱۴:۴۰ حسن جانی
 به بیبی گرامی:
اونها هم نامه ابلاغ رأی را که سازمان امور استخدامی به کلیه وزاتخانه ها و دستگاه ها ابلاغ کرده یک برگ نامه گذاشتن روش و نوشتن به پیوست نامه سازمان امور اداری استخدامی در موضوع رأی ابطلال فلان...... جهت اطلاع و اطلاع لازم ارسال می شود و مدیرکل امور اداری سازمان امضاءکرده ، فقط چیزی که ابلاغ شده به سازمان کشوری را  به ادارات کل استانی ابلاغ کردن فقط همین اما من خودم با واحد حقوقی سازمان اداری و استخدامی کشور هم تماس گرفتم اولش همش پاس میدان به همدگیر که به ما ربطی نداره و وظیفه همکار دیگری است اما در نهایت یک خانم در واحد حقوقی هم گفت که علی رغم اینکه مطمئن هست عطف به ماسبق نمیشه  اما میپرسه و فردا میتونم از ایشان نتیجه را سؤال کنم  و خیلی هم مهربان و صبور بود 
بهدحسین جانی
سما در خط دوم نوستید سازمان امور استخدامی گفته نیاز به دستورالعمل دلره در خط سوم نوشتید ابلاغ برا اطلاع بوده خوب حالا ابلاغ صورت گرفته یا نه چون این دو خط باوهم در تناقضند و دیگه اینکه اگه ابلاغ برا اطلاع بوده پس چرا سازمان شما داره انجام میده.یه جورایی این خبر مبهمه
به حسن جانی
اگه اینطوره پس قضیه عطف ما سبق چیه
اگه زیر مجموعه وزارت رفاه و تعاون  این کار رو کرده نامه از کجا اومده اینکه امور استخدامی گفته که ابلاع نیاز به بخشنامه داره
۲۵ دی ۹۶ ، ۱۰:۵۴ حسن جانی
سلام مجدد به دوستان 
برای پیگیری موضوع رفتم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و با کارشناسش صحبت کردم اونم  رفت زنگ زد به سازمان اداری و استخدامی  کشور اونها هم گفتن طبق وظیفه قانونی باید رأی ابلاغ بشه و همه مطلع بشن اما اجرای اون نیاز به بخشنامه و دستورالعملی داره که ما فعلاً چیزی ابلاغ نکردیم و ابلاغ رأی فعلاً طبق وظیفه قانونی و برای اطلاع رسانی بوده و کسانی که شماره مستخدم دارن  به احتمال بسیار بسیار زیاد شاملشون نمیشه ولی کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت برای اطمینان بیشتر پیگیری میکنه و هر خبری شد زودتر اطلاع میده 
۲۵ دی ۹۶ ، ۱۰:۰۲ حسن جانی
سلام دوستان 
ما از سازمان های زیر مجموعه وزات تعاون کار و رفاه اجتماعی هستیم  امروز نامه ابطال از طرف اداره کل امور اداری  به استان ها ابلاغ شده و ظاهراً قرار دوباره قراردادی بشیم ، متآسفانه علیرغم همه این وعده ها و دلخوش کردن ها این اتفاق افتاد.

۲۵ دی ۹۶ ، ۰۸:۴۹ به علوم پزشکی 4
با سلام
تا جایی که اطلاع دارم طبقه تشویقی در دانشگاه کرمان تصویب و در حال ابلاغه
من خودم چندین نامه به وزارت خانه و و مسئولین دانشگاه زدم و پیگیرم نمیدونم چرا کسی پیگیر نیست
۲۵ دی ۹۶ ، ۰۲:۵۰ علوم پزشکی 4 به علوم پزشکی گلستان
با سلام نه متاسفانه طبقه تشویقی رو برامون لحاظ نکردن 
۲۴ دی ۹۶ ، ۰۸:۳۲ به علوم پزشکی 4
دوست عزیز ممنون از اطلاع رسانی و دلگرمیتون

فقط یه سوال قرار بود طبقات ورودی یک پله افزایش داشته باشه ( طبقه تشویقی که 22/1/96 تصویب شد ) به شما تعلق گرفت ؟
۲۳ دی ۹۶ ، ۱۴:۴۹ علوم پزشکی 4 به علوم پزشکی گلستان
با سلام دوست عزیز ما هم در بهمن 95 حکم پیمانی مون رو زدن با کد ملی و الان برج 10 تازه برامون سنوات و رتبه و طبقه مون رو محاسبه کردم و حکم جدید زدندبا همون کد ملی و قراره سر برج ما به تفاوت 11 ماه رو بدن  و مشکلی هم پیش نیومده در مورد رای دیوان البته به کسای که قبلا پیمانی شدن دیگه این رای تاثیری نداره  
و البته در مورد کد ملی برای کد مستخدم خیلی از دوستانم هستن که تا الان رسمی شدن حدود 10 یازده سال که کد مستخدمشون همون کد ملیشون هستش پس نگران نباشید و موفق باشین
با سلام
امروز من مجددا با امور استخدامی صحبت کردم گفتن که شکایت به دیوان عدالت اداری کنین ؛ازتون خواهش میکنم همه با هم پیگیر باشیم وشکایت کنیم شاید جواب بگیریم دقیقا این چند ماهه که ما همینطور بلاتکلیف فقط پیامهای همدیگر رو میخونیم ومنتظر معجزه هستیم .هیچ اتفاق خاصی نمیافته مطمئن باشید
۲۳ دی ۹۶ ، ۱۳:۵۰ حسن جانی
بنده هم امیدورام که همین طور باشد که دوستان میفرمایند بلاخره بعد از سال ها راه امیدی پیدا شده و ما تبدیل وضع شدیم  اما چیزی که از وضع موجود وشنیده ها از دست اندرکاران نشان می دهد کمی نگران کننده است هدف بنده هم این است که با همفکری همه دوستان یک راه مطمئن و قابل قبول پیدا کنیم  یا مدرک قانونی که بتوانیم به استناد آن  به همه کمک کنیم چه کسانی شماره مستخدم گرفتند و چه کسانی هنوز فرایند استخدام را کامل طی نکردند، بنده خودم نگرانم اما اصلاً قصد ایجاد نگرانی ندارم .
۲۳ دی ۹۶ ، ۱۲:۴۸ به حسن جانی

در این تبدیل وضعیت حقی از کسی ضایع نشده. چه حقی از خانم فوق دیپلم کتابداری ضایع شده؟؟؟؟؟؟؟

اساسا همچین افرادی حق ادواری دارها رو ضایع کردن. بیخود تشویش و نگرانی ایجاد نکنید. ضمنا اجرای این رای به منزله عطف بماسبق شدن اون نیست و به هیچ نحوی از انحا هم نخواهد شد.  حتی از ستاد کشور هم استعلام کنید.  هیچ سازمانی همچین استعلامهایی نکرده. چون همه به قانون واقف هستن.این شماها هستید که تفسیر دلخواهتون رو از اون میکنید. ظاهرا شما خیلی دلت میخواد عطف بماسبق بشه که نمیشه. زهی خیال باطل.

۲۳ دی ۹۶ ، ۱۱:۵۹ فتانه یکتا
سلام
من نمیدانم چرا بعضی از دوستان برای مسایل بی اهمیت وقت می گذارند
ماجرای عطف به ماسبق رسما از سوی قوه قضاییه منتفی اعلام شده
در ماده 13 قانون دیوان عدالت هم به آن اشاره شده
اصلا بحث ابطال حکم مطرح نیست

بحث این است که باید به طریقی سازمان اداری استخدامی را قانع کرد که پیگیر ابطال رای شود یعنی پیگیر اعمال ماده 91 قانون دیوان عدالت شود
اگر سازمان اداری استخدامی فقط  دفاییه ای که در همین سایت قرار دارد را به دفتر رییس دیوان تحویل دهد احتمال تغییر رای دیوان بسیار زیاد است.
الان مشکل اینجاست که معا.ن حقوقی سازمان اداری استخدامی حاضر به مذاکره با دیوان عدالت جهت اعمال ماده 91 نیست.
۲۳ دی ۹۶ ، ۰۹:۴۸ کارمند علوم پزشکی به آقای جانی
با سلام لطفا آقای جانی بیخود هراس و تشویش ایجاد نکنید چنین چیزی به دانشگاهها اعلام نکرده اند و طبق گفته همکاران مشکلی برای افراد استخدام شده پیش نمی اید. اگر این طور باشد باید  برای بسیاری از کارکنانی که قبلا تبدیل وضعیت شده اند بخصوص در آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی که بدون آزمون استخدام شده اند مشکل بوجود آید.
۲۱ دی ۹۶ ، ۲۲:۲۳ حسن جانی
آقای با مثلا با سواد ماده 13 فقط حدود اختیارات دیوان را مشخص کرده که حتما خودتم نخوندیش اگر منظورت ماده 19است که حتما اونم نخودی که اونجا هم گفته در صورتی که خلاف شرع نباشه و حق کسی ضایع نشده باشه که این رای هم بر اثر شکایت خانم فوق دیپلم کتابداری برای احقاق حق خودشون و الباقی کسانیه که مثل اونها بوده صادر شده و در ضمن در استعلام دستگاه های استانی ما ا  ستاد کشوری گفتن که باید رای اجرا بشه که البته نمیدونم باطل کردن یا نه 
۲۱ دی ۹۶ ، ۱۰:۴۰ نازآفرین
سلام دوستان . دیروز چهارشنبه بعد از یک ماه پیگیری مدیرکل اموراداری ما با یکی از اعضای شورای مشورتی دیوان عدالت دیدار کرد
ایشان گفتند:
« مطابق ماده سیزده قانون دیوان این رای عطف به ماسبق نمیشود و کسانی که مراحل گزینش . مجوز وزارت مربوطه . مجوز سازمان برنامه و بودجه .تاییدیه فرمهای شغل و شاغل را قبل از 18 مهر انجام داده اند مشکلی برای استخدام ندارند.»

اما نکته قابل توجه این است که سازمان اداری استخدامی با اینکه می داند علت رای دیوان جوابیه غیرمستدل و ضعیف امور حقوقی این سازمان بوده هیچگونه رایزنی با دیوان عدالت جهت ارائه ادله منطقی نداشته و تنها به این دلیل که تعداد افراد بازمانده کمتر از هزار نفر است از پیگیری برای تغییر رای دیوان خودداری می نماید.

۲۱ دی ۹۶ ، ۰۸:۲۷ به حسن جانی
سلام.درسته که رای هیات عمومی به منزله قانون هست ولی با دستور رئیس قوه قضائیه یا رئیس دیوان عدالت یا 20قاضی قابل شکستن هست.در صورتی ک ادله محکم و مستند ارائه بشه.بنابراین فقط وکیل بگیرین و ناراحت و ناامید نباشید.توکل بر خدا
۲۰ دی ۹۶ ، ۲۱:۰۷ لیلا به حسن جانی

ماده 13 رو بخونید فقط یه سرچ ساده تو اینترنت میتونه موضوع رو براتون کاملا شفاف کنه که این رای مطلقا عطف بماسبق نمیشه و ضمنا هیچ دلیل و برهانی نمیتونه اجرای اون رو از تاریخ تصویب دستورالعمل برگزاری آزمون و ماده 30 خواستار بشه.

نیم نگاهی به رای های دیوان عدالت در مورد  ابطال مصوباتی که از تاریخ تصویبشون باطل شدن کاملا گویاست و نیاز به شفافیت بیشتر ازین نداره.

موضوع خیلی ساده است. زیاد پیچیده نیست. اینقد پیچیده اش نکنید.

دوستان لطفا یکی بگه ایا بعده رای دیوان و قبل از ابلاغ به تمام سازمانها ایا می تونستن تبدیل وضعیت کنن . یعنی ایا قبل 2 دی میشده پیمانی کنن ، اگه جواب مثبت باشه می خوام ب دیوان اعتراض کنم ،چون قبل این تاریج چند بار مراجعه کردم و گفتم هنوز بهتون ابلاغ نشده ولی اونا گوش نکردن ،شاید شانسی داشته باشم، مدیر سایت یا دوستان کسی اینو با اطمینان می دونه . ممنون

آقای جانی:  مساله خیلی ساده است. من نمیدونم چرا دوستان نمیتونن هضمش کنن و بارها این سوال رو پرسیدن.واقعا هم نمیدونم چه منظوری از تکرار مکرر این سوال دارن.

مساله ساده اینه که هر حکم یا رایی باید زیرمجموعه و به استناد یه قانونی باشه. رای دیوان عدالت  هم در زیرمجموعه قانون دیوان عدالت قرار میگیره که وفق ماده 13 قانون دیوان عدالت از زمان صدور رای لازم الاجراست. اگه مشمول همه میشد باید تو رای ذکر میشد که نشده.

دوما : چه مقاومتی باید در قبال رای میکردن؟ قانونا زیر سوال میرفتن. پس این به منزله موافقت اونها با این رای نیست. ولی وفق قانون باید ابلاغ و اجراش بکنن. اجرای این رای هم فقط یعنی توقف تبدیل وضعیت بقیه.

پس اگه ادواری دارید و پیمانی شدید باید حتما از قبل اینو میدونستید. چون خیلی ساده است مساله.  مطمئن باشید مشکلی واستون پیش نمی آد مگه اداراه تون خودش بخواد قانون رو زیر پا بذاره که دراینصورت میتونید علیه اداره تون شکایت کنید.

اگه هم ادواری ندارید و فقط میخواهید بقیه رو نگران کنید مطمئن باشید خیری در این کارتون نیبست.

۲۰ دی ۹۶ ، ۱۶:۳۶ مایوس از ظلم حسودان
سلام دوستان عزیز
تنها راه نجات ما بازمانده ها شکایت به رأی دیوان عدالت اداریه از خرف زدن های بی نتیجه به جایی نمیرسیم..
با همه زحماتی که مدیر محترم سایت کشیدن نمیدونم چرا آدرس اون کانال تلگرامی رو که قرار بود جمع بشیم و شکایت کنیم رو برداشتن...
ولی ازتون خواهش دارم بازم گروه تشکیل بدید و چند نفری وکیل بگیرید از طریق شکایت پیش بریم چون به راحتی آب خوردن داره حقمون خورده میشه...
خواهش میکنم بی تفاوت نباشید..
۲۰ دی ۹۶ ، ۱۵:۰۵ کارمند علوم پزشکی
با سلام تو را خدا یکی بگه ما که سال گذشته تبدیل وضعیت شده ایم الان خطر لغو استخدام ما وجود دارد؟ داریم نگران می شویم 
۲۰ دی ۹۶ ، ۱۴:۵۶ به حسن جانی

 حسن آقا بیسوادیت رو با اطلاعات جسته گریخته داد نزن.

مساله خیلی ساده است. تو این مورد قانون دیوان عدالت اداری و ماده 13 رو مطالعه کنید. بعد به دنبال سوار شدن بر موج عمومی برای رسیدن به خواسته تون.

۲۰ دی ۹۶ ، ۱۴:۱۷ حسن جانی
 اینم نامه ابلاغ رأی دیوان به  دستگاه ها ی اجرایی ، اگر میخواستن برای ابطال یا تغییر رأی اقدام کنن اونو ابلاغ نمیکردن

به پیوست دادنامه شماره 656 الی 659  مورخ 18‏/07‏/1396 هیات عمومی دیوان عدالت اداری، مبنی بر ابطال ماده «30» دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی  (موضوع بخشنامه شماره 9757‏/93‏/200 مورخ 19‏/07‏/1393) جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

سید صدرالدین صدری نوش‌آبادی- سرپرست معاونت سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور


۲۰ دی ۹۶ ، ۱۴:۱۱ حسن جانی
دوستان: رأی  هیأت عمومی دیوان قطعی و غیرقابل تجدید نظر هست و متأسفانه  قانون هست عطف به گذشته نمی شود ولی رأی اینطور نیست و اعمال میشه خصوصاً که ابلاغ هم شده و اگر سازمان اداری و استخدامی میخواست جلوی اجرای اون را بگیره ابلاغش نمیکرد به همه دستگاه ها ، لذا الان توی بد بلاتکلیفی هستیم و شاید فشار افکار عمومی و رسانه های جمعی بتونه یک کمکی بکنه وگرنه همه چیز تمومه و رأی باید اجرا بشه 

سلام لطفاً اگه دوستان نامه ای که مربوط قرار دادن کد ملی به جای کد مستخدمی هستش رو دارن بزارن تو سایت 
منم با حسنا  موافقم
من نامه شو  دیدم که در اون نوشته بود فعلا ب صورت موقت از کد ملی افراد به عنوان شماره مستخدمی استفاده شود تا اینکه شماره مستخدمی برا اونا صادر بشه ، جای نگرانی نیست
لطفا برا ماها  که از بدشانسی جا موندیم دعا کنید
با سلام
کد ملی درسته که موقته ولی با توجه به نامه استخدامی کد ملی به حکم صادره رسمیت میده وکفایت میکنه چرا که اسامی قبلا به سازمان مدیریت ووزارت مربوطه ارسال شده وفرم شغل وشاغل نیز پر شده و نیاز نیست مساله رو پیچیده کنیم و کش بدیم انشالله تمام مشکلات دوستان که ناقص مونده حل بشه .الهی امین
۲۰ دی ۹۶ ، ۰۸:۱۱ به رستگار و دوستان علوم پزشکی
دوست عزیز
کد ملی موقت میباشد و نشون دهنده اینکه از طرف سازمان مربوطه تبدیل وضعیت شدیم ولی هنوز رسما توسط سازمان اداری مورد موافقت قرار نگرفته و الان با این نامه دیوان ظن این میره که لغو بشه دوستان اگر اشتباه میکنم تصحیح کنید

یه سوال از عزیزان علوم پزشکی

هیچ کدام از عزیزان کدوم مستخدمی دریافت کرده ؟؟؟

افزایش طبقه ورودی برای کسی اعمال شده ؟؟؟

۱۹ دی ۹۶ ، ۱۴:۳۰ مصطفی محمدی
با سلام
دوستانی که کارمند دانشگاه هستند و دانشگاه زیر نظر هیت امنا است بای مستثی باشند ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاده حتما باید به رای دیوان اعتراض کرد
سلام. خیلی ممنون از جوابتون.
طی مصوبه (شماره 84515/ت34613هـ مورخ 15/12/1384 هیأت وزیران) یه سری مشمول بند 2 مصوبه شدن که قرار بود با اونها طبق مستخدمین پیمانی رفتار بشه ولی بدون تعهد پیمانی.
در حالیکه مصوبه سال 90 فقط شرکتی ها قرارداد مشخص میشدن و اشارهای به اینکه عین مستخدمین پیمانی باهاشون رفتار بشه نبود.
هرچند هر دو نیروی قراردادی میشن. ولی چون یه تعداد قبل قانون مدیریت خدمات کشوری تبدیل وضع به قراردادی شده بودن وبعدی ها با یه مصوبه دیگه تبدیل وضع شده بودنْ مصوبه دوم رو ملاک قراردادن. این درسته؟؟؟

پاسخ:
سلام بله هرکدوم شرایطش بهتر باشه اونو ملاک عمل قرار میدن
سلام کد مستخدم شما کد ملی شماست قبلا هم گروهی از رفقا که تبدیل وضع شدند کدملی انها بعنوان کد مستخدم استفاده شده نگران نباش 

سلام بر مدیر محترم سایت و سایر دوستان.

مدیر محترم این سوال مربوط به ادواری ها نمیشه ولی من مجبور به طرح اون در این صفحه شدم. شما اطلاعی از اینکه اگه نیرویی به یه مصوبه قبلا قراردادی شده باشه و بعد یه مصوبه دیگه برای تبدیل وضعیت شرکتی به قراردای بیاد مشمول کدوم مصوبه میشه؟؟

یه سری از کارکنان شرکتی طی مصوبه شماره 84515/ت34613هـ مورخ 15/12/1384 هیأت وزیران) تبدیل وضعیت شدن. بعد یه مصوبه دیگه برای تبدیل وضعیت مابقی شرکتی ها اومد که بندهاش کاملا با مصوبه قبلی متفاوت بود. نیروهایی که قبلا تبدیل وضعیت شده بودن مشمول مصوبه دوم یا اول میشن؟؟؟

ناگفته نماند که مصوبه سال 89 یا 90 برای تبدیل وضعیت شرکتی ها لغو شد ولی مصوبه 34613 کماکان معتبره و لغو نشده.

کمک بزرگی میکنید اگه راهنمایی بفرمایید.

پاسخ:
سلام هر کدوم شامل بشه میشه فرقی نداره اونیکه اول میاد و اقدام میکنن دیگه بعدی براش بیمعناست من هدفتون رو ازین سوال نفهمیدم مگه تفاوتی هس به هر حال تو هر دو قراردادی میشه ؟؟!!
۱۸ دی ۹۶ ، ۱۰:۱۷ علوم پزشکی گلستان
با سلام

دانشگاه علوم پزشکی گلستان حدود 120 را در تاریخ یک بهمن 95 تبدیل وضعیت کرد و حکم زد و حقوق داد ولی شماره مستخدمی که قرار بود از  از اون تاریخ تا الان سازمان اداری استخدامی برای دادن کد مستخدمی تعلل کرده و الان ما همه نگران و نمیدونیم چه اتفاقی میافته

ایا بر اساس رای دیوان جلوی دادن کد استخدامی ما گرفته میشه ؟
۱۷ دی ۹۶ ، ۱۱:۰۲ فتانه یکتا
جای تعجب است که دیوان عدالت اداری برای ابطال این مصوبه به قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه استناد کرده در حالیکه این دو قانون ماهیت موقتی داشته و به دلیل انقضای آنان از ابتدای سال جاری صرفا قانون برنامه ششم توسعه قابلیت استناد دارد. 
ماده 44 قانون مدیریت هم فقط بحث بکارگیری با آزمون را مدنظر دارد و مشمول تبدیل وضعیت نمیشود. نمایندگان مجلس هم براین موضوع تاکید داشته و به همین دلیل «هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس» مصوبه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی را مغایر با قانون ندانسته است.
در مورد این پرونده معاون حقوقی سازمان اداری و استخدامی باید با مدیرکل هیات عمومی دیوان عدالت رایزنی کند تا رای هیات ابطال شود.
سلام . بله در دانشگاه روز 3 دی هم حکم زده شده و الان هم باقیمانده ها هم گفتند که تا چند روز آینده حکمشون زده میشه . نگران نباشید انشالله کار همه درست میشه

سلام یک وکیل که من باهاش صحبت کردم میگه بایددستور توقف موقت برای رای صادره از دیوان گرفته بشه با عدله ای که خانم سپیده قرارداده باز دیوان تقاضای بررسی مجدد بشه

 با سلام
دوستان عزیزم ی سوال داشتم ک خیلی جوابش برام مهمه لطفا هر کی می دونه خبر بده
اینکه اول توقف تبدیل وضعیت از تاریخ رای دیوان یعنی ۹۶/۰۷/۱۸ بوده  یا از تاریخ ابلاغ ب سازمانها یعنی ۹۶/۱۰/۲
و اگه جواب ۲ دی هستش آیا کسی یا دوستی بوده که بین  این دو زمان یعنی بعده  ۱۸ مهر  تا ۲ دی پیمانی شده باشه ، لطفا اگه موثق اطلاع دارید  خبر بدید ممنون میشم
1-دفتر استان اصفهان
اصفهان - فلکه صارمیه - ابتدای خیابان آتشگاه - رو به روی پمپ بنزین - مجتمع شماره 2 دادسرای عمومی و انقلاب - دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 37725721-031

2-دفتر استان گلستان
گرگان - خیابان شهید بهشتی -دادگستری شهرستان گرگان- دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 32223555-017

3- دفتر استان یزد
یزد - بلوار مدرس - نرسیده به بیمارستان شهدای کارگر - ساختمان جدید دادگستری کل استان یزد - دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 38267614-035

4-دفتر استان گیلان
رشت -بلوار شهید مدرس-حد فاصل میدان امام حسین(ع) و میدان جانبازان -دادگستری کل استان گیلان-دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری- کدپستی : 41877885684
شماره تماس:33834701-013 33855192-013

5-دفتر استان خراسان رضوی
مشهد – خیابان مدرس–دادگاه های عمومی و انقلاب مشهد(چهار طبقه)- طبقه همکف– دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس :32014566 - 051

6- دفتر استان قزوین
قزوین- خیابان شهیدبابائی- جنب پارک الغدیر - دادگستری کل استان قزوین - دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 33677029-028

7- دفتر استان همدان
همدان - خیابان بوعلی (سیزده خانه) - دادگستری کل استان همدان - طبقه سوم - دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 38268187-081

8-دفتر استان کردستان
سنندج- میدان آزادی - مجتمع شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج - دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 33281134-087

9-دفتر استان کرمانشاه
کرمانشاه- چهار راه ارشاد - بلوار بنت الهدی - جنب اداره محیط زیست -دادگستری کل استان کرمانشاه - طبقه همکف-دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 38237299-083

10-دفتر استان کهکیلویه و بو یر احمد
یاسوج - خیابان شهید منتظری- خیابان سردار 5-ساختمان شماره 2دادگستری -طبقه دوم واحد دو .دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 33222817-074

11-دفتر استان خراسان جنوبی
بیرجند - خیابان طالقانی14-شورای حل اختلاف خراسان جنوبی طبقه اول دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 32222334-056

12-دفتر استان آذربایجان شرقی
تبریز - ابتدای سر بالایی خیابان ولی عصر -ساختمان شماره یک دادگستری کل آذربایجان شرقی-طبقه همکف دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 33291855-041 33386337-041

13-دفتر استان کرمان
کرمان -چهارراه توحید (ارگ)ساختمان مرکزی داد گستری استان کرمان دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 31226369-034 31226276-034

14-دفتر استان فارس
شیراز-خیابان ساحلی شرقی بالاتر از ترمینال کاراندیش-سمت راست ساختمان ابلاغ دادگستری فارس- طبقه دوم دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 32258309-071 32258310-071

15-دفتر استان قم
قم- خیابان ساحلی -ساختمان دادگاه جزایی -طبقه اول دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس:37757750-025


16-دفتر استان اردبیل
اردبیل-میدان بسیج- دادگستری کل استان اردبیل-طبقه اول -دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 33731661-045

17-دفتر استان سمنان
سمنان - بلوار قدس- دادگستری کل استان سمنان-طبقه همکف- دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 33351025-023 (داخلی 300)

18-دفتر استان هرمزگان
بندر عباس- چهرراه مطهری - دادسرای عمومی و انقلاب -طبقه همکف-دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس : 33338080-076

19-دفتر استان مرکزی
اراک خیابان هیپکو-پایین تر از مسجد حضرت زهرا (س)اداره کل داد گستری استان مرکزی -دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 33134772-086

20-دفتر استان سیستان و بلوچستان
زاهدان - خیابان آزادی-اداره کل دادگستری استان زاهدان - دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس : 33319620-054

21-دفتر استان آذربایجان غربی
ارومیه -خیابان مافی- مجتمع دادگاههای حقوقی- دفتر نمایندگی استانی دیوان عدالت اداری
شماره تماس : 32349001-044 32357238-044

22-دفتر استان خوزستان
اهواز-کوی نبوت - مجتمع قضائی شهید باهنر- طبقه اول – دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس : 32270307-061

23-دفتر استان لرستان
خرم آباد – انتهای خیابان امام خمینی – دادگستری کل استان لرستان
شماره تماس: 33302071-066 33315481-066

24-دفتر استان چهار محال و بختیاری
شهرکرد-خیابان آیت اله کاشانی-ساختمان دادگستری شماره1- طبقه اول-اتاق23 و 24
شماره تماس : 33348223-038

25- دفتر خراسان شمالی
بجنورد-بین میدان دولت و بازرگانی روبروی مصلا- مجتمع قضائی شهید بهشتی- زیرزمین دفتر نمایندگی دیوان
تلفن تماس: 32247362-058

26-دفتر استان زنجان
زنجان- بزرگراه 22 بهمن- میدان سربازگمنام – دادگستری کل استان زنجان- طبقه همکف - اتاق 131- دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس: 33473255-024

27-دفتر استان بوشهر
بوشهر- چهارراه دادگستری – مجتمع اداری دادگستری کل استان بوشهر – دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس : 33336286-077

28- دفتراستان البرز
کرج – عظیمیه – میدان طالقانی – دادگستری استان البرز- طبقه دوم - دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس : 32519082-026

29- دفتر استان ایلام
ایلام-بلوار آزادی- جنب دانشگاه علوم پزشکی - نرسیده به میدان کشوری- دادگستری کل استان ایلام - دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس:33336204-08430- دفتر استان مازندران
ساری – خیابان مازیار – خیابان امیرکبیر- ساختمان شماره 2 دادگستری کل استان – طبقه اول – دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری
شماره تماس : 33311929-011
سلام دوستان
باتوجه به اینکه این رای توسط هیات عمومی دیوان صادر شده قابل تجدیدنظرخواهی از طریق شعب دیوان در شهرستانها نیست
فقط باید از طریق مجلس یا قوه قضاییه یا از طریق مراجعه حضوری به دیوان در تهران درخواست تغییر رای پیگیری بشه
متنی که توسط خانم سپیده در پیامها قرار دارد بسیار مستدل و منطقی است
این متن باید توسط افراد یا توسط سازمان مرکزی ادارات در تهران حضورا به دفتر هیات عمومی در تهران ارائه بشه تا تغییر در رای دیوان صورت بگیره ...
دوستان وکیل ...وکیل...وکیل.کسانی که کارشون متوقف شده فقط وکیل بگیریدما چند نفر هستیم که وکیل گرفتیم برای پیگیری کار.ولی خب اگر چند وکیل کار رو پیگیری کنن مطمئنا اثر بخش خواد بود.باور کنید با نشستن و نظر نوشتن تو این سایتها مشکلی حل نمیشه چون رئیس دیوان قرار نیست بیاد این نظرها رو بخونه و ترتیب اثر بده فقط یه وکیل میتونه با نوشتن لایحه مستند کاری بکنه و هرچه تعداد این وکیلها بیشتر باشه نتیجه بهتر خواهد بود.اگر واقعا می خواهید کارتون باشه باید تلاش کنید.و در حال حاضر وکیل بهترین گزینه هست
سلام دوستان 
در مورد تبدیل وضعیت 
ما چند تا کارمند هستیم که از تیر کارمون شروع شده و فقط کد استخدامی ما باقی مانده بود که دیوان این رای رو داد
حالا هم نامه اعتراض نوشتیم به دیوان 
هر کی هر اداره و سازمانی هست یه نامه بنویسه بفرسته به دیوان و هر جا که میدونه خوبه
توی سایت ها و اخبارها هم پیام بذارین مثل 20و30 یا شبکه خبر و یا ....
به امید خدا درست میشه
 دوستان ما  3 ماه از تاریخ صدور رای دیوان فرصت اعتراض داریم یعنی 
 
18 دی ماه
بعد از اون دیگه نمیشه کاری کرد، لطفا عجله کنید .
دوستان عزیزم
منم پیرو حرفای دوستان از مشهد و بهمن  و نیز با توجه به پیگیریهایی ک تا الان انجام دادم اعلام کنم ک ما تعداد کمی ازمون باقی مونده و مطمئن باشید هیچ کس دلش به حال ما نمی سوزه وپیگیر هم نیستند وقتم داره می گذره که این ب ضرر ماست ، از اداره استخدامی و وکیل و غیره پرسیدم ، میگن همگی خواهشا ، التماس می کنم حتی ی نفر کوتاهی نکنه ،از طریق دیوان عدالت شهرتون شکایتتونو بفرستید ،اگه ببینن شکایات زیاده حتما برا ما هم کاری می کنن ، فقط اینو حتما تو شکایاتتون قید کنید ، که ما تا بدین لحظه هم هزینه زیادی کردیم و هم کلی از وقتمون صرف شده  کی جوابگوی  اینهاست و بعضا بخاطر کوتاهی بعضی مسولین کار عده ایی ب تعویق افتاده آخه این کجای عدالته که بخاطر اینها یه عده که  حقشونه پیمانی بشن و ما بمونیم. سپاسگزارم
با  سلام
من استان لرستان هستم فکر کنم کلا 8 نفر هستیم که به شکلهای مختلف کارمون گیر کرده و از سازمان علوم پزشکی و جهاد سازندگی هستیم.
باسلام من تو ازمون ادواری اقدام کردم برای پیمانی شدن ازمرداد ماه مدارک دادیم هنوز تو مرحله گزینش هستیم یعنی شامل حال ما هم میشه 
باسلام.من دو روز پیش سازمان اداری استخدامی بودم. همه کسانی را که مرتبط با کار ما بود دیدم.عزیزان از تاریخ دو دی کار هیچ کسی انجام نشده و نخواهد شد.تنها راه شکایت به دیوان و فشار به معاونت حقوقی سازمان اداری استخدامی برای پیگری توقف رای است.دوستان زودتر اقدام کنید.لازم به توضیح است اکثر کسانی که کارشان مانده بعد نودی هستند که مشکل شناسه دارند.
۱۲ دی ۹۶ ، ۰۹:۴۷ دوستی از مشهد
با سلام خدمت دوستان عزیز.
پیشنهاد می کنم دوستان در هر جایی که هستند به دفتر نمایندگی دیوان که در هر استان هست و آدرس اون رو از طریق سایت دیوان می تونید بدست بیارید ، برید و با نظر یه وکیل موضوع رو پیگیری کنید.
این طور که هر فردی به امید یه نفر دیگه هست به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید. بجنلید تا دیر نشده

به آرمان

علوم پزشکی تبریز من پنج نفر رو میشناسم. به بهانه های مختلف پست ندادند بهشون و بچه ها جاهای مختلف دیگه دنبال پست بودند که این اتفاق افتاد

سلام
دوستان ادواری داری که مدارک را به سازمانشان تحویل داده اند نام سازمان و تعداد حدودی شان را در این سایت بنویسند و ذکر کنند که کارشان در چه مرحله ای متوقف مانده
با داشتن یک آمار حدودی بهتر می توان به تصمیم گیری رسید
حداکثر تا جمعه این کار را انجام دهید زیرا سازمان اداری استخدامی معتقد است جامانده ها کمتر از پانصد نفر است و چون بیش از نودوپنج درصد واجدین شرایط کارشان انجام شده لزومی ندارد معاونت حقوقی پیگیر ابطال مصوبه شود اما پیامهای شما در این سایت نشان می دهد قطعا تعدادبیشتر است
لطفا همکاری نمایید.
دوستان ، مدیر محترم  کسی خبر جدیدی نداره
اصلا کسی پیگیر کار ما هستش
۱۱ دی ۹۶ ، ۰۷:۵۳ قراردادی

این چه کاری بود که دیوان کرد، واقعا مشکل مملکت ما 400-500 نفریم که میخواستیم تبدیل وضعیت بشیم. ده بیست هزار نفر تبدیل وضعیت شدن حالا ما هم میشدیم به جایی بر میخورد. خدایااااا خودت به فریادمون برس

به ل 
شماهم دلت خوشه ها
تهرانی ها که همه کارشون چندماه پیش انجام شده
اگه اونا گیربودن که دولت میرفت با دیوان برای ابطال رای مذاکره می کرد.
با سلام
از دوستان وبزرگوارانی که تهران هستند خواهش میکنیم که به نمایندگی ما پیگیر باشند حتی اگه لازمه وکیل بگیرن پولشم بین همه تقسیم کنن.چون برا ما شهرستانی ها ایاب وذهاب وپیگیری ودرخواست مرخصی بسیار مشکله
سلام
دوستانی که قصد مراجعه به دیوان عدالت اداری را دارند دقیقا متن زیر را که توسط یکی از مخاطبین همین وبلاگ در سایت قرار گرفته و من فقط آن را ترتیب کرده ام به دیوان ارائه کنند. فقط توجه داشته باشند که این نامه یا باید به مدیردفترهیات عمومی دیوان نوشته شود یا معاونین دیوان یا معاونین قوه قضاییه. با توجه به اینکه سازمان اداری اعلام کرده قصد پیگیری جهت تغییر تصمیم دیوان را ندارد بهتر است که خود دوستان با مراجعات مکرر و علی التوالی به قوه قضاییه، مجلس و دیوان عدالت اداری خودشان پیگیر ابطال رای هیات عمومی شوند:

به نام خدا

 

مدیر محترم دفتر هیات عمومی دیوان عدالت اداری

 

باسلام و احترام؛ به استحضار می رساند شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور به استناد ماده 44  و  بند 3 قسمت ب ماده 116 قانون مدیریت خدمات کشوری، طی بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخه 19/7/93 ، به دستگاههای اجرایی اجازه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی را که دارای شروط شش گانه ذیل باشند به پیمانی صادر نمود:

1- دارا بودن شماره شناسه قراردادی                    

2- وجود پست بلاتصدی مصوب

3- مطابقت رشته تحصیلی افراد با شرایط احراز شغل   

4- دارا بودن کارنامه قبولی در آزمون استخدامی ادواری     

5- دارابودن شرایط عمومی استخدام و تایید هسته گزینش         

6-دارابودن مجوز استخدامی دستگاه مربوطه  از سازمان اداری و استخدامی

پس از گذشت سه سال از تصویب این بخشنامه و درحالی که اکثریت واجدین شرایط فوق احکام پیمانی خود را دریافت نمودند و تنها بخش اندکی از آنان درحال گذراندن مراحل پایانی تبدیل وضعیت بودند، هیات عمومی دیوان عدالت اداری به استناد سه ماده قانونی اقدام به ابطال ماده 30 بخشنامه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور نمود که به نظر مواد مورد استناد هیات عمومی نمی تواند دلایل کافی جهت ابطال ماده 30 بخشنامه فوق الذکر باشد که چرایی آن در زیر تشریح می گردد:

 

* متن ماده 30 بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخه 19/7/93 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور:

استخـدام پیمانی کارکنان قراردادی دارای شماره شناسه شاغل در دستگاههای اجرایی که در آزمونهای استخدام ادواری شرکت نموده و دارای کارنامه مجاز می باشند، از محل مجوزهای استخدامی ماخوذه توسط دستگاه اجرایی و در صورت وجود پست سازمانی بلاتصدی متناسب با رشته تحصیلی آنان، اعتبارات مصوب و داشتن شرایط عمومی استخدام، امکان پذیر می باشد. 

 

* متن رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری:

با توجه به اینکه در ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری به کارگیری افراد در دستگاههای اجرایی به پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می شود و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی موکول شده است و در ماده 57 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1389، جذب نیروی انسانی به صورت رسمی یا پیمانی به آزمون عمومی موکول شده است و در قانون اصلاح ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  جمهوری اسلامی ایران و اصلاح ماده 69 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال 1384 بند ب ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  جمهوری اسلامی ایران و همچنین آزمون ادواری برای استخدام نیروی انسانی در دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی حذف شده است، بنابراین ترتیب اثر دادن به نتیجه آزمون ادواری بعد از مقررات مذکور، مبتنی بر قانون نیست و با قوانین فوق الذکر مغایرت دارد. از این جهت ماده 30 دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی به علت مغایرت با قوانین مذکور مستند به بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می شود.

 

* بررسی مواد مورد استناد هیات عمومی دیوان عدالت اداری:

 

1-  ماده57 قانون برنامه پنجم توسعه(از سال 1390 لغایت 1395):

جذب نیروی انسانی به صورت رسمی یا پیمانی در قوه مجریه با رعایت سقف اعتبارات و مجوزهای استخدامی به ترتیب با تشخیص و تأیید معاونت و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور موکول به آزمون عمومی است

- این ماده منافاتی با ماده 30 بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخه 19/7/93 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ندارد زیرا آزمون استخدام ادواری یک آزمون عمومی با انتشار آگهی عمومی بوده و تمام افرادی که دارای مدرک دانشگاهی در هر مقطعی بوده اند و حتی دانشجویان شاغل به تحصیل اجازه شرکت در آن را داشته اند.

ضمنا این ماده قانونی مربوط به برنامه پنجم توسعه بوده و تبدیل به حکم دائمی برنامه های توسعه نشده و به دلیل منقضی شدن اجرای قانون برنامه پنجم نمی تواند مستند صدور رای هیات عمومی گردد.

 

2- ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری:

به کارگیری افراد در دستگاه های اجرایی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می گردد و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است. دستورالعمل مربوط به نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی به تصویب شورای توسعه مدیریت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ می رسد.

- این ماده نیز منافاتی با ماده 30 بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخه 19/7/93 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ندارد زیرا در قانون مدیریت خدمات کشوری   برای    به کار گیری  افراد تعیین شرط شده در حالی که در ماده 30 بخشنامه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی بحث   تبدیل وضعیت  مطرح است.  به کارگیری  و  تبدیل وضعیت  در امور استخدامی دو مبحث متفاوت هستند که ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری صرفا شرایطی را برای به کارگیری لحاظ نموده و نه تبدیل وضعیت. لازم به ذکر است که مجلس شورای اسلامی پس از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و طی سالهای 88 لغایت 96 چندین بار اقدام به تصویب قوانینی در جهت تبدیل وضعیت نیروهایی که قبلا به کارگیری شده بودند نموده و این قوانین که تصریح به  تبدیل وضعیت  بدون آزمون دارند در شورای نگهبان نیز به تایید رسیده اند که از آن جمله می توان به قانون تعیین تکلیف استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان کانون پرورش فکری مصوب 7/10/1389 ، قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای مصوب 8/5/1391 ، بند  ذ ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه  و  بند ح تبصره 9 قانون بودجه سال 96 مبنی بر تبدیل وضعیت مدرسان آموزشکده های فنی کشور   اشاره نمود. طبعا اگر دو موضوع به کارگیری  و تبدیل وضعیت مفهوم اجرایی یکسان داشتند تمام قوانین فوق باید مغایر با قانون مدیریت خدمات کشوری تشخیص داده میشد که اینگونه نگردیده و حتی نظریه کارشناسی مجلس شورای اسلامی مبنی بر متفاوت بودن  به کار گیری  با  تبدیل وضعیت در سایت رسمی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی به شماره مسلسل 21012174 به تاریخ انتشار 20/10/1390 قابل دسترسی است. لذا نظریه هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی صرفا باید از طریق آزمون و مسابقه عمومی صورت گیرد  قابل تجدیدنظر می باشد.

 

3- قانون اصلاح ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اصلاح ماده69 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت:

ماده واحده - بند  ب  ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین آزمون ادواری برای استخدام نیروی انسانی در دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی حذف میگردد

- این قانون نیز نمی تواند پشتوانه رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری باشد زیرا در این قانون صرفا برگزاری آزمون استخدامی ادواری حذف گردیده نه اتکا به نتایج آزمونهای برگزار شده قبلی. (به عنوان مثال کمیسیون آموزش مجلس هم اکنون طرح حذف دوره های کاردانی از نظام آموزش عالی کشور را در دست بررسی دارد. بدیهی است که در صورت تصویب این طرح صرفا پذیرش در دوره های کاردانی متوقف خواهد شد ولی مدارک کسانی که قبلا مدرک کاردانی دریافت نموده اند همچنان معتبر و قابل استفاده خواهد بود همچنین تمدید اعتبار کارنامه آزمون ادواری نیز از اختیارات سازمان اداری و استخدامی می باشد همانند سازمان ثبت احوال که  اعتبارکارتهای ملی موجود در دست مردم را 5سال تمدید نموده است.)

 

قابل ذکر است که تمامی مواد قانونی مورد استناد رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری(ماده57 قانون برنامه پنجم توسعه، ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری و  قانون اصلاح ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اصلاح ماده 69 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) مصوب بعد از سال 1386 می باشند و براساس اصل عطف به ماسبق نشدن قوانین، حداقل در مورد افرادی که بکارگیری آنان قبل از سال 1386 بوده نمی تواند مورد استناد و مانع تبدیل وضعیت قرار گیرد.

 

لذا با در نظرگرفتن جمیع جهات خواهشمنداست پیگیری لازم در راستای اعمال ماده 91 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری در جهت توقف اجرای رای مورخه 18/7/1396 هیات عمومی دیوان عدالت اداری صورت گیرد.

 

ضمنا  به استناد ماده 1  قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مصوب جلسه مورخ  10/11/1395 مجلس شورای اسلامی که به تایید شورای نگهبان نیز رسیده و در روزنامه رسمی شماره 20994 جمهوری اسلامی ایران به تاریخ 20/1/1396 نیز درج گردیده است  دانشگاهها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی  بدون رعایت قوانین و مقررات عمومی حاکم بر دستگاههای دولتی به‌ویژه  قانون محاسبات عمومی کشور  و  قانون مدیریت خدمات کشوری  فقط در چهارچوب مصوبات و آیین‌نامه‌های مالی، معاملاتی، اداری، استخدامی و تشکیلاتی مصوب هیأت امنا  عمل می‌کنند و  هرگونه استخدام جدید در دانشگاهها صرفا منوط به تأیید وزارت مربوطه و سازمان اداری و استخدامی کشور است.    لذا در صورت اصرار هیات عمومی دیوان عدالت اداری بر آرای خود مبنی بر «تبدیل وضعیت کارکنان صرفا براساس آزمون و مسابقه عمومی»  ضروری است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی از رای مذکور مستثنی گردند.

 

قبلا از بذل عنایت حضرتعالی و همکاران بزرگوارتان سپاسگزاریم.

باتشکر

سلام من پیگیر کارم از تیر ماه 94 بودم و در مرحله آخرچون به گفته سازمان اموراستخدامی نام من تایید نهایی شده بود و منتظر صدور کد بودم ، مدارک در کارتابل کارشناس مربوطه بوده بخاطر همین کد صادرشد.در کل کار تبدیل وضعیتم دو سال و نیم طول کشید.به امید موفقیت همه
قانونی که اوائل امسال دانشگاهها را از قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی و هرگونه استخدام در دانشگاهها را منوط به درخواست وزارتخانه و تخصیص سهمیه سازمان اداری و استخدامی دانسته
http://www.rrk.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=13134
لذا نیروهای قراردادی وزارتخانه های علوم و بهداشت که فرآیند تبدبل وضعیت آنها در سامانه کارمندیران تایید سازمان برنامه و بودجه استان محل خدمت و همچنین تایید ستاد مرکزی وزارتخانه مربوطه را گذرانده اند حکم پیمانی خود را دریافت خواهند کرد.
۰۶ دی ۹۶ ، ۲۰:۴۵ دانشگاهی
سلام .من میدونم این همکاران من از شهریور گزینششون تموم شده بود و روز ۳ ی حکمشون رو تو دانشگاه امضا کردن .ما تهران هستیم .تعداد اندکی هم موندن که قول دادن کارها این دوستان هم انجام میشه
شاید همانطور که یکی از دوستان گفتند دانشگاه جز خدمات کشوری نیست .

قابل توجه دوستان
چون وزارت علوم از قانون مدیریت خدمات کشوری استثنا شده و بخشنامه دوم دی هم خطاب به دستگاههای مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری است این محدودیت شامل دانشگاهها نمیشود.
۰۶ دی ۹۶ ، ۱۹:۱۵ sepideh jorshari
بالاخره ما نفهمیدیم
یکی میگه دیروز آقای عینعلی گفته اونایی که وارد پروسه کارمندیران شدن کارشون انجام میشه
یکی میگه آقای عینعلی امروز گفته کار هیچکس بعد از دوم دی ادامه پیدا نمیکنه
بالاخره یه نفر دقیق از ایشون جزییات رو بپرسه و بهشون بگه که میخواد اون جزییات رو جهت اطلاع رسانی تو سایت درج کنه
تا الان رسم بر این بوده که ابطال مصوبات فقط شامل کسانی میشه که در مرحله صفر هستند
۰۶ دی ۹۶ ، ۱۵:۳۹ به دانشگاهی و ....
دوستان من امروز با آقای عینعلی تماس گرفتم ، گفت از ۲ دی دیگه هیچ کاری  در هر مرحله ایی انجام نمی شود ، می گفت حتی یک نفر از دوم دی ب بعد پیمانی نشده ، لطفا توضیح بدید که چکار کردید ، چطور مال شما رو درست کردن ، مال کدوم شهرید،  لطفا هر چی که کمک کننده ست  رو می دونید بگید ، شاید  دیر بشه  ،  ممنون
سلام من که دیگه کامل ناامید شدم گفتن که برای بعداز ۹۳ چون شناسه ندارن و سازمان استخدامی سامانه کارمندایران را باز نمیکنه دیگه نمیشه وزارت بهداشت هم که به فکر مانیست که درخواست یه شناسه بده 
سلام به همه عزیزان.من با اقای عینعلی تماس گرفتم ایشون میگه از تاریخ 2دی به این ور کارها در هر مرحله ای باشه متوقف میشه.حتی نفراتی که گزینش شدن.برادران فقط یک راه میمونه که به دیوان عدالت اداری برای توقف رای شکایت کنیم. هر عزیزی که شکایت کرد متن را در این صفحه بزاره.
۰۶ دی ۹۶ ، ۰۹:۳۷ علوم پزشکی
دوستان عزیز

مسئله طبقه تشویقی چون فقط کارمندان جدید درگیر هستند خیلی پیگیری انجام نشده در واقع اعطای طبقه تشویقی منوط به حذف طبقات تشویقی قبلی کارمندان پیمانی و رسمی شده
برای همین پیگیری خاصی انجام نشده
هر طبقه بین 60 تا 150 هزارتومان افزایش حقوق داره که برای کارمندان جدید حتما باید لحاظ بشه اما در علوم پزشکی فعلا ایلاغی نداشتن و فقط من اطلاع دارم که کرمان در جلسه هیات امنا یازدهم اذر مصوب کرده هنوزم ابلاغ و اجرا نشده

امیدوارم همه دوستان پیگیر باشن

دوستان ادواری از دانشگاهای علوم پزشکی که تبدیل وضعیت شدند لطفا اعلام کنند در دانشگاه اونا طبقه تشویقی توی حکمشون اومده یا نه

ممنون
با سلام  ، شماره آقای عینعلی  02185352356
خانم ربیعی:  02185352352
۰۵ دی ۹۶ ، ۲۲:۱۲ دانشگاهی
دیروز تو دانشگاه ما حکم بقیه افرادی که مونده بودن زده شد .
نگران نباشید اگر حکم یکی رو میتونند بزنند حکم همه زده میشه
با سلام خدمت دوستان
لطفا اگه امکان داره اقای شکیبا و اقای .... بگید سمت این اقای عینعلی چیه و با چه شماره ایی می تونیم باهاش تماس بگیریم . ممنون  و دوستان اگه کسی خبر موثقی در مورد این اتفاق داره بزاره تو گروه  سپاسگزارم
۰۵ دی ۹۶ ، ۱۶:۴۲ به علیرضا از جهرم و ...
کسانی که میخواهند به رای دیوان اعتراض کنند :
سه متن در بین این پیامها هست که به نام  صومعه سرا  ارسال شده
همونها رو بنویسند
مستدل و قابل قبول است

به علیرضا:

سلام اگر میخواهید اعتراض کنید زودتر یه وکیل آشنا به قوانین دیوان عدالت اداری بگیرید.تا انشالا زودتر نتیجه بگیرید.توکل بر خدا.انشالا کارتون درست میشه

سلام 
من از جهرم هستم . ما 6 نفر هستم همه کارها و مدارک هم تموم شده و حتی نامه از وزارت علوم جهت تاییدیه ما اومده ولی دیوان رای ابطال داده و ما پا در هواییم

قرار گذاشتیم با بچه ها نامه اعتراض به رای دیوان رو بنویسیم 
اگر دوستان میتونن یه نامه بنویسن و محترمانه اعتراض کنند 

حالا که خیلی از دوستان تبدیل وضعیت شدن پس تعداد اندکی هم که موندن عدالت نیست انجام نشه 
سلام در ادامه گفته های شکیبا من کارم انجام شد چون اسمم در کارتابل سازمان استخدامی بود خواهشاًپیگیری کنید به کارگزینی اداره تون مراجعه کنید التماس کنید چون معلوم نیست کی دوباره بخوان تبدیل وضعیت کنن.برای همه ارزوی موفقیت دارم.با آقای عینعلی تماس بگیرید راهنمایی می کنن.
سلام
یعنی تمام شد وهیچ امیدی نیست ؟همه چی منتفی شد؟خواهشا اطلاع خاصی دارید تو گروه بذارید.
در جواب شکیبا 
آیا خود فرد هم می تونه در پورتا کارمند ایران وضعیت را ببینه چون فکر کنم مختص سازمان هست
مدیر محترم سایت
لطفا خواهش میکنم در مورد این  ابلاغ جدید توضیح بدید ، یعنی واقعا همه چی تموم شد،  حتی کسانی که عضو کارمند ایران هستند و قبولی ادواری و شناسه و غیره دارن، من همه کارام انجام شدن فقط ابلاغم مونده بود،  لطفا توضیح بدید
سلام میشه لطفا نامه ابطال رو یا حداقل متن رو اگه داریت بفرستین ممنون
پاسخ:
لینک
۰۴ دی ۹۶ ، ۰۸:۱۲ ابطال قطعی ماده 30
http://www.axgig.com/images/38804959559580105856.jpg

حالا چی میشه ؟؟؟
سلام ببخشید بخشنامه ابطال جهت اجرا در تاریخ ۲/۱۰ جهت اجرا ابلاغ شده چی میشه این مربوط بهدهنهدهست یا عطف ما سبق نمیشه؟
سلام من امروز پیگیری کردم اقای عینعلی گفتن کسانیکه اسمشون توی پرتابل کارمند ایران هست و ادواری دارن تبدیل وضعیت میشن ولی به من گفتن وزارت بهداشت باید زودتر براتون شناسه کارمندی میگرفته گفتن که زودتر پیگیری کنید ولی من زنگ زدم وزلرت بهداشت و دانشگاهمون کلا بیخیال و از همه جا غافل و چون تعدادمون کمه اصلا به فکرمون نیستن واقعا با این سنمون همیشه مهره ی سوخته بودیم واقعا از دست مسوولهای بیخیال که با سرنوشت ادمها بازی میکنن چه باید گفت
مدیر محترم
لطفا نظراتی که خبر از انجام شدن امور می دهند را فعلا تایید نکنید زیرا این امر خاص کسانی است که مرحله تصویب چارت دستگاه و گزینش را گذرانده اند و این امر ممکن است سبب شود افراد جامانده معترض شوند و ...
پاسخ:
سلام آخه این وسط اونا هم اعتراض میکنن که چرا نظر ما رو تایید نمیکنی ؟؟ به هر حال ما موظفیم تا زمانی که کامنتی مخالف قوانین سایت نباشه تایید کنیم
به هر حال باید ما احترام همه کاربرا رو در نظر بگیریم
سلام کار من انجام شد از سازمان امور اداری و استخدامی پیگیری کنید از همه مخصوصاً از مدیریت محترم سایت سپاسگزارم.
۰۳ دی ۹۶ ، ۱۱:۰۹ خسته از روزگار
بالاخره چی شد؟ رای دیوان تغییری نکرد؟ نرفتن فرق استخدام و تبدیل وضعیت رو بهشون توضیح بدن. چقدر انتظار بکشیم، خسته شدم بدبخت شدیم رفت بعد اینهمه سال خواستیم سر و سامان بگیریم ببین چی شد :(
با تشکر از مدیر محترم سایت
لطفا اگه خبر جدیدی در مورد اخرین وضعیت نیروهای تبدیل وضعیت قراردادی ب پیمانی دارید بزارید . نمی دونم خبرای بدی به گوش میرسه من تموم کارام انجام شده .من حتی تعهد نامه محضری و ازمایشات و بقیه کارام انجام شدن فقط مونده بود ابلاغ بزنن ک یهو همه چی خراب شد. لطفا اگه خبر دارید بگید  ممنون
پاسخ:
سلام فعلا متاسفانه نه
در صورت اراده شخص معاون اداری و مالی وزارت علوم مشکل کارکنان در حال تبدیل وضعیت در دانشگاهها حل خواهد گردید.
با سلام 
بنده امروز سازمان برنامه وبودجه تماس گرفتم گفتن که میخوان یه آمار از باقیمانده ادواری ها بگیرن ببینن چه تعداد موندن برا تبدیل وضعیت. خواهشا از همه میخوام بصورت مستمر و متحد پیگیر شیم،همه چیز بستگی به پیگیری خودمون داره، مثل ناظرین گندم آنقدر پیگیر استخدامیشون شدن که مجلس ودولت رو متقاعد به جذبشون کردن،الان هم فقط وفقط خودمان باید پیگیر باشیم ،تازه اصلا بحثی از ابطال بخشنامه هم نکردن.لطفا یه مقدار فعال تر  عمل کنیم
مطمئنا موفق میشیم.باتشکر
۲۹ آذر ۹۶ ، ۱۳:۰۲ علوم پزشکی کرمان
سلام به همه

تو جلسه هیات امنا طبقه تشویقی تصویب شد
۲۹ آذر ۹۶ ، ۱۲:۱۱ به صومعه سرا
با سلام و تشکر از توضیحات مفید شما.ما تعدادی از کارکنان دانشگاه هستیم که نامه ما تا مرحله وزارت علوم رفته.کدشناسه گرفتیم. مراحل گزینش هم انجام شده ولی هنوز کد مستخدمی نگرفتیم.با توجه به توضیحات جنابعالی در خصوص اینکه دانشگاه ها مشمول قوانین خدمات کشوری نمیشن ممکنه راهنمایی کنید چطوری و از چه مرجعی کارمون رو پیگیری کنیم.اصلا امیدی هست؟
۲۸ آذر ۹۶ ، ۱۹:۳۷ تبدیل وضعیت شده
سلام و عرض ادب خدمت مدیر محترم سایت
اگر اطلاع دارید بفرمایید گزینه ۳ شامل کارکنان تبدیل وضعیت شده با ادواری میشود یا نه ؟
✳️آیین نامه استخدام رسمی کارکنان پیمانی بزودی ابلاغ میشود.

🔶براساس متن پیشنهادی آیین نامه اجرائی تبصره2ماده46قانون مدیریت خدمات کشوری،کارکنان پیمانی واجدشرایط بادارابودن شرایط ذیل به استخدام رسمی درخواهندآمد.
1️⃣دارابودن پست حاکمیتی دردستگاه محل خدمت
2️⃣کسب شایستگیهای تخصصی ورفتاری طبق بندالف ماده46قانون خدمات کشوری
3️⃣شرکت درآزمونهای عمومی وتخصصی طبق ماده44قانون مدیریت خدمات کشوری
✅کسانی که درزمان استخدام پیمانی درآزمونهای عمومی وتخصصی شرکت نموده اندبرای رسمی شدن نیازبه شرکت مجدددرآزمونهای بند3راندارند.

♦️تذکر
🔺🔻باابلاغ این آیین نامه کارکنان پیمانی ازبلاتکلیفی چگونگی استخدام رسمی خارج خواهندشد.
🔺🔻ضمنا"رسمی شدن کارکنان ایثارگربراساس مقررات مندرج درقانون جامع حمایت ازایثارگران صورت می پذیرد.◻️◽️▫️

پاسخ:
سلام فک میکنم بله شامل بشود البته این پیش نویسه فعلا قطعی نشده اگه اون ازمون ادواری رو جزو آزمونها عمومی و تخصصی بشمار بیاورند دیگه شامل نخواهد شد.
متشکرم‌از جوابتون.ایشالا همیشه سالم باشید
به صومعه سرا
به نظر شما مابقی که مقداری از کارها را انجام دادند فقط جهت صدور کد مستخدمی و واریز مبلغ آن اقدامی نشده امیدی ندارند؟ هیچ راهی وجود نداره؟
۲۸ آذر ۹۶ ، ۰۸:۵۲ صومعه سرا
به بیبی
بله این حکم اجرایی شده و در روزنامه رسمی شماره 21178 مورخه دوم آذر منتشر گردیده است.
مطابق ماده 13 قانون دیوان عدالت اداری این حکم عطف به ماسبق نخواهد شد.
سازمانهایی که دارای چارت مصوب در سامانه کارمندیران هستند می توانند برای افرادی تمام که تمامی مراحل گزینش و تخصیص سهمیه استخدامی و تاییدیه پادار بودن اعتبار و واریز هزینه صدور کد مستخدمی را قبل از 18 مهر انجام داده اند حکم تبدیل وضعیت را صادر نمایند و در صورت عدم تخصیص کد مستخدم با استفاده از کدملی یا شماره پرسنلی حکم صادر نمایند اما متاسفانه امکان صدور حکم برای بقیه افراد وجود ندارد.
پاسخ:
سوال یکی از کاربران که بصورت خصوصی پرسیدن ولی وقتی میخواین جواب داده بشه توسط ما باید تیک خصوصی رو نزنین :

سلام خدمت همه دوستان و تشکر از محبت ها و زحمات مدیر محترم سایت. من هم پست نمی تونستم پیدا کنم بنابر این تبدیل وضعیت نشدم. بعد از بیست ماه دوندگی، الان زنگ زدن یه پست خالی برام پیدا شده. لطفا اخرین وضعیت رو اطلاع رسانی بکنین ببینم آیا میشه کاری کرد یا نه؟ امیدی هست من تبدیل وضعیت بشم یا نه؟
جواب :
بله اگه تاییده گزینش و اخذ کد استخدامیتون صورت گرفته باشه صددرصد امیدی هست
با سلام .ممنون میشم اگر جواب سوالم رو بدید.
آیا واقعا این حکم ابطال اجرایی شده یا تنه؟
آیا تو روزنامه زده شده یا نه؟
ایا عطف به ما سبق میشه یا نه؟
برای اونایی که فقط مونده بوده حکمشون رو بزنند چی میشه؟
۲۷ آذر ۹۶ ، ۱۵:۲۵ صومعه سرا

به استناد ماده 1  قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مصوب جلسه مورخ  10/11/1395 مجلس شورای اسلامی که به تایید شورای نگهبان نیز رسیده و در روزنامه رسمی شماره 20994 جمهوری اسلامی ایران به تاریخ 20/1/1396 نیز درج گردیده است  دانشگاهها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی  بدون رعایت قوانین و مقررات عمومی حاکم بر دستگاههای دولتی به‌ویژه  قانون محاسبات عمومی کشور  و  قانون مدیریت خدمات کشوری  فقط در چهارچوب مصوبات و آیین‌نامه‌های مالی، معاملاتی، اداری، استخدامی و تشکیلاتی مصوب هیأت امنا  عمل می‌کنند و  هرگونه استخدام جدید در دانشگاهها صرفا منوط به تأیید وزارت مربوطه و سازمان اداری و استخدامی کشور است.    لذا در صورت اصرار هیات عمومی دیوان عدالت اداری بر آرای خود مبنی بر «تبدیل وضعیت کارکنان صرفا براساس آزمون و مسابقه عمومی»  ضروری است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی از رای مذکور مستثنی گردند. 

۲۷ آذر ۹۶ ، ۱۵:۲۵ صومعه سرا

تمامی مواد قانونی مورد استناد رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری(ماده57 قانون برنامه پنجم توسعه، ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری و  قانون اصلاح ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اصلاح ماده 69 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) مصوب بعد از سال 1386 می باشند و براساس اصل عطف به ماسبق نشدن قوانین، حداقل در مورد افرادی که بکارگیری آنان قبل از سال 1386 بوده نمی تواند مورد استناد و مانع تبدیل وضعیت قرار گیرد.

۲۷ آذر ۹۶ ، ۱۵:۲۳ صومعه سرا

* بررسی مواد مورد استناد هیات عمومی دیوان عدالت اداری:

 

1-  ماده57 قانون برنامه پنجم توسعه(از سال 1390 لغایت 1395):

جذب نیروی انسانی به صورت رسمی یا پیمانی در قوه مجریه با رعایت سقف اعتبارات و مجوزهای استخدامی به ترتیب با تشخیص و تأیید معاونت و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور موکول به آزمون عمومی است

- این ماده منافاتی با ماده 30 بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخه 19/7/93 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ندارد زیرا آزمون استخدام ادواری یک آزمون عمومی با انتشار آگهی عمومی بوده و تمام افرادی که دارای مدرک دانشگاهی در هر مقطعی بوده اند و حتی دانشجویان شاغل به تحصیل اجازه شرکت در آن را داشته اند.

ضمنا این ماده قانونی مربوط به برنامه پنجم توسعه بوده و تبدیل به حکم دائمی برنامه های توسعه نشده و به دلیل منقضی شدن اجرای قانون برنامه پنجم نمی تواند مستند صدور رای هیات عمومی گردد.

 

2- ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری:

به کارگیری افراد در دستگاه های اجرایی پس از پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می گردد و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است. دستورالعمل مربوط به نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی به تصویب شورای توسعه مدیریت‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ می رسد.

- این ماده نیز منافاتی با ماده 30 بخشنامه شماره 9757/93/200 مورخه 19/7/93 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ندارد زیرا در قانون مدیریت خدمات کشوری   برای    به کار گیری  افراد تعیین شرط شده در حالی که در ماده 30 بخشنامه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی بحث   تبدیل وضعیت  مطرح است.  به کارگیری  و  تبدیل وضعیت  در امور استخدامی دو مبحث متفاوت هستند که ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری صرفا شرایطی را برای به کارگیری لحاظ نموده و نه تبدیل وضعیت. لازم به ذکر است که مجلس شورای اسلامی پس از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و طی سالهای 88 لغایت 96 چندین بار اقدام به تصویب قوانینی در جهت تبدیل وضعیت نیروهایی که قبلا به کارگیری شده بودند نموده و این قوانین که تصریح به  تبدیل وضعیت  بدون آزمون دارند در شورای نگهبان نیز به تایید رسیده اند که از آن جمله می توان به قانون تعیین تکلیف استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان کانون پرورش فکری مصوب 7/10/1389 ، قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای مصوب 8/5/1391 ، بند  ذ ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه  و  بند ح تبصره 9 قانون بودجه سال 96 مبنی بر تبدیل وضعیت مدرسان آموزشکده های فنی کشور   اشاره نمود. طبعا اگر دو موضوع به کارگیری  و تبدیل وضعیت مفهوم اجرایی یکسان داشتند تمام قوانین فوق باید مغایر با قانون مدیریت خدمات کشوری تشخیص داده میشد که اینگونه نگردیده و حتی نظریه کارشناسی مجلس شورای اسلامی مبنی بر متفاوت بودن  به کار گیری  با  تبدیل وضعیت در سایت رسمی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی به شماره مسلسل 21012174 به تاریخ انتشار 20/10/1390 قابل دسترسی است. لذا نظریه هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی صرفا باید از طریق آزمون و مسابقه عمومی صورت گیرد  قابل تجدیدنظر می باشد.

 

3- قانون اصلاح ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اصلاح ماده69 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت:

ماده واحده - بند  ب  ماده 143 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین آزمون ادواری برای استخدام نیروی انسانی در دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی حذف میگردد

- این قانون نیز نمی تواند پشتوانه رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری باشد زیرا در این قانون صرفا برگزاری آزمون استخدامی ادواری حذف گردیده نه اتکا به نتایج آزمونهای برگزار شده قبلی. (به عنوان مثال کمیسیون آموزش مجلس هم اکنون طرح حذف دوره های کاردانی از نظام آموزش عالی کشور را در دست بررسی دارد. بدیهی است که در صورت تصویب این طرح صرفا پذیرش در دوره های کاردانی متوقف خواهد شد ولی مدارک کسانی که قبلا مدرک کاردانی دریافت نموده اند همچنان معتبر و قابل استفاده خواهد بود همچنین تمدید اعتبار کارنامه آزمون ادواری نیز از اختیارات سازمان اداری و استخدامی می باشد همانند سازمان ثبت احوال که  اعتبارکارتهای ملی موجود در دست مردم را 5سال تمدید نموده است.) 

سلام در جواب سپیده من دیروز با امور استخدامی تماس گرفتم به من گفتن تا آخر همین هفته جواب دیوان میاد ولی سازمان امور استخدامی موافق ادامه کار می باشد.
سلام
اگر کسی از پایتخت نشینام توانایی اش را دارد حضورا از سازمان اداری پیگیر شود دقیقا بیست روز است که آقایان می گویند نامه ای به رییس سازمان داده ایم تا مجوز صدور حکم افرادی که مراحل را گذرانده اند صادرشود اما حاضر نیستند پیگیر جواب نامه شوند.
سلام مدیر محترم سایت رسته امتحان ادواری در استخدام تاثیر داشت یا صرف قبولی کافی بود 
پاسخ:
من جایی ندیدم که به رسته اشاره کرده باشه فقط گفته بودن قبولین ادواری...
مدیر محترم سلام ، لطف میکنید بفرمایید رسته قبولی ازمون ادواری در استخدام تاثیر داره یانه مثلا رسته اموزشی ، اداری،فنی مهندسی یا.... یا صرفا داشتن قبولی در ازمون ملاک بوده البته میدونم دیوان چه کرده ولی به امید خدا رفع مشکل می شود
پاسخ:
سلام ... همانطور که در بالا نیز عرض شد به رسته اشاره نکرده بودن منتها الان شما تصور کنین بعد این همه مدت و گذشت زمان و باتوجه به تبدیل وضعیت باتوجه به چارت سازمانی احتمالا اینو اون موقع ملاک قرار بدن که هرکی با توجه به رسته خودش تبدیل وضع داده شه
مسوول محترم سایت از جوابتون ممنون هستم.ایشالا همیشه سالم باشید

پاسخ:
خواهش میکنم
ببخشید ما همه چیزمون تکمیله نامه گزینشمون هم قبل از هجدهمه.فقط مونده ابلاغ بزنند .به نظر شما کارمون میشه
پاسخ:
برا چندمین بار عرض میکنم بله
سلام خسته نباشید  فردا قراره بدای ما هیات امنای شهرمون نظر بده ما شناسه داریم برج ۲ جواب گزینشمون هم اومده همه مراحل رو هم رفتیم اگه اوکی شد میخواستم ببینم آیا این رای دیوان شامل ما هم میشه یا نه.ممنون
پاسخ:
سلام بنظر شخص من نه شامل نخواهد شد
باسلام
تو رو خدا یک نفر از تهرانی ها پاشه بره به قضات دیوان عدالت تفهیم کنه  تبدیل وضعیت با بکارگیری فرق میکنه
تو سایت دیوان احکام صادره رو که میخونید میبینید کلی از ملت رو بدبخت کردن که شما نمی تونید استخدام شید چون مجلس تو قانون مدیریت گفته بکارگیری باید از طریق آزمون عمومی باشه
بابا خود مجلس تو این ده سال که از عمر قانون مدیریت میگذره شیش بار قانون تبدیل وضعیت بدون آزمون تصویب کرده که هیچکدوم آزمون عمومی نداشته و تو شورای نگهبان هم تصویب شده و حتی دو تا از این قوانین همین الان در حال اجرا در سازمان فنی و حرفه ای و آموزشکده ها است
۲۱ آذر ۹۶ ، ۰۹:۵۷ ......................
دوستانی که به امید سازمان اداری استخدامی نشسته اند بدانند که دیوان عدالت اداری  در تاریخ هشتم خرداد سال گذشته طی ابلاغیه شماره  9409980900000002465-8/3/1395 موضوع شکایت چهارنفر و طرح شدن موضوع در دیوان را به اطلاع سازمان اداری و استخدامی رسانده بود و اگر مسوولان سازمان دلسوز شما قراردادی ها بودند سرعت صدور مجوز استخدامی را بیشتر میکردند تا کار به اینجا نکشد. مساله این است که نمام آشنایان سیاسی و خانوادگی مدیران سازمان حکمشان را گرفته اند و دیگر لزومی ندارد این بزرگان خود را درگیر ماجرا کنند.
۲۱ آذر ۹۶ ، ۰۹:۳۵ به دوستان علوم پزشکی
عزیزان میدونید چرا با توجه به افزایش طبقه کارمندان از ابتدای سال 96 ( جمشید انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی در بخشنامه‌ای به تمامی دستگاههای اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ کرد که طبقه ورودی کلیه مشاغل در جدول شماره یک دستورالعمل فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، یک پله افزایش یابد. )
این موضوع در وزارت بهداشت اعمال نشد و ما چطور میتونیم پیگیر باشیم ؟
سلام دیروز زنگ زدم گفتن معاون جدید باید نظر بدن.باز هم باید منتظر بمانیم.
دوستانی که به امید سازمان استخدامی نشسته اید
منتظر نباشید
در یک ماه اخیر هربار که با سازمان مراجعه میکنیم یا زنگ می زنیم
اگرشنبه یکشنبه یا دوشنبه باشد میگویند از آقای انصاری رییس سازمان استعلام کرده ایم تا آخرهفته مشخص میشود، اگر سه شنبه یا چهارشنبه باشد می کویند تا اوایل هفته بعد معلوم میشوند
رییس سازمان هم که فقط در حال انتصاب و معارفه مدیر و معاون است...
دوستان فقط در حال گذراندن زمان هستند تا ماجرا مشمول مرور زمان شود

سلام
دوستان اگر به سایت مجلس شورای اسلامی به عنوان متولی قانونگذاری کشور مزاجعه کنند متوجه میشوند که مجلس بین تبدیل وضعیت و بکارگیری تفاوت قائل است
این هم یک نمونه:
http://rc.majlis.ir/fa/mrc_report/show/803969
دیوان عدالت اداری به سازمان استخدامی اعلام کرده که می تواند حکم پیمانی کسانی را که مراحل قطعی گزینش و تخصیص پست را قبل از 18 مهر طی نموده اند را صادر نماید.اما نماینده سازمان اداری درخواست نامه کتبی نموده که معاون دیوان عدالت گفته این موضوع بدیهی است و نیازی به نامه ندارد و نهایتا لجبازی نماینده سازمان اداری باعث شده طرفین در نشست سه شنبه به نتیجه ای نرسند. بنده خودم رسمی سازمان اداری هستم ولی واقعا ناراحت نادیده گرفتن حق چهارصد نفری هستم که قانونا و شرعا باید در ماه گذشته حکم خود را دریافت میکردند ولی به خاطر جمعی از نزدیکان مدیران سازمان ما که هنوز گزینش نشده (و بسیاری از آنها تازه سال پیش قراردادی شده اند)  حقشان ضایع میشود.
توقف رای هیات عمومی دیوان فقط به درخواست رییس دیوان و یا رییس قوه قضاییه امکان پذیر است که این مهم صرفا با درخواست رییس جمهور در نشست دو هفته یکبار سران سه قوه میسور خواهد شد. 
۱۵ آذر ۹۶ ، ۲۱:۱۸ به رستگار
آقای رستگار شما قضیه توقف رای دیوان را از منبع معتبر شنیدید؟
انشاالله که صحت داشته باشه
سلام من از سازمان امور استخدامی خبر گرفتم گفتن تا یکشنبه آینده نتیجه معلوم می شه.
کسی خبر جدیدی نداره؟ از توقف رای هیات عمومی کسی چیزی شنیده ؟ آیا صحت دارد؟
۱۱ آذر ۹۶ ، ۱۶:۲۰ دادیار دادگستری گیلان
به محمد
بله درست می فرمایید تاریخ رای هجدهم مهر است
البته در سایت دیوان عدالت به اشتباه تاریخ رای را چهارم مهر ثبت کرده اند.
تاریخ درست رای در روزنامه رسمی:
http://www.rrk.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=15449
تاریخ اشتباه در سایت دیوان عدالت اداری:
https://divan-edalat.ir/show.php?page=ahoshow&id=10447
۱۱ آذر ۹۶ ، ۱۲:۰۹ به دادیار دادگستری گیلان
با سلام خدمت جنابالی و زحمتی که کشیدید و از وکیل سوال فرمودید جسارتا" نامه من درتاریخ 96.8.9 به سازمان مدیریت استان ارجاع شده و سازمان مدیریت استانم در تاریخ 96.8.17 مجوز دادن و سهمیه بنده رو آزاد کردن الانم در مرحله تایید گزینش هستم حالا که مجوز لازم رو از سازمان مدیریت استانمون گرفتم یعنی سهمیه برام آزاد شده و هنوز جواب گزینشم نیومده کارم تعطیل میشه دیگه؟
خواهش دارم این موضوع روهم پیگیری کنید یک دنیا ممنون میشم یا اگر مدیر محترم اطلاعی دارن ممنون میشم اطلاعاتی بهمون بدن
من در برق منطقه ای یکی از استانها مشغول بکارم و1ماه پیش طبق راهنمایی دوستانمون تو همین سایت متوجه شدم که با مدرک فوق دیپلمم تبدیل وضعیت انجام میشده. ممنون میشم لطف همتون کم نشه
با سلام به همه همکاران و تشکر از دادیار محترم و آقای رستگار و مدیر محترم ممنون از خبرهای خوب انشااله برای همه همکاران وضعیت کاری به بهترین شکل تعیین تکلیف بشه
زمان صدور رای هیات عمومی که هجده مهر نود وشش است.
۰۹ آذر ۹۶ ، ۲۲:۲۲ دادیار دادگستری در گیلان
در مورد عطف به ماسبق شدن این تصمیم با یکی از قضات باتجربه و عالی رتبه گیلان صحبت کردم، فرمودند:
مطابق ماده 13 قانون دیوان عدالت اداری  اثر ابطال مصوبات از زمان صدور رأی هیأت عمومی است مگر در مورد مصوبات خلاف شرع یا در مواردی که به منظور جلوگیری از تضییع حقوق اشخاص،‌ هیأت مذکور اثر آن را به زمان تصویب مصوبه مترتب نماید.با توجه به اینکه در این مصوبه قیدی برای اجرا از زمان تصویب مصوبه لحاظ نشده بحث ابطال احکام گذشته موضوعیت ندارد و تمام افرادی که تا قبل از چهارم مهر سالجاری مرحله تاییدیه کتبی گزینش را گذرانده اند و وجود پست بلاتصدی متناسب با ایشان به تایید سازمان اداری استخدامی برسد به اسخدام پیمانی در خواهند آمد.
البته ایشان هم تاکید داشتند که صدور این حکم صرفا به دلیل دفاعیه نامناسب دولت و در حقیقت جدی نگرفتن دادخواست بوده است وگرنه در صورت غیرقانونی بودن تبدیل وضعیت بدون آزمون باید قوانین تصویبی مجلس درباره تبدیل وضعیت کارکنان حق التدریس و قراردادی سایر دستگاهها در شورای نگهبان رد میشد که چنین نشده است.
۰۹ آذر ۹۶ ، ۱۴:۱۳ به رستگار عزیز
سلام .کاملا با فرمایشات عزیزمون موافقم رحمت خدا بر پدر و مادر شما،من از کسای هستم که با هزاران تحقیر و توهین همکاران و بالا دستی ها ،اجحافها بالاخره تبدیل وضع شدم ولی همیشه دعا میکنم انشالله همه جوانامون مشغول به کار بشن و اونهای هم که مشغول به کار هستن هم امنیت شغلی داشته باشن .سنگ جلو پای خواهر و برادرمون انداختن کار شایسته ای نیست واقعا دعا میکنم کار همه عزیزان درست بشه و ما رفتارهای زشتی که در روند کار با ما شد انشالله با بقیه نشه چراکه که شاید تا آخر عمرمون یه سری رفتارا فراموشمون نشه . ولی من به خودم قول دادم هیچ وقت اگه کاری از دستم برآمد که تونستم به ارتقای همکارام کمک کنم دریغ نکنم که برای اون خاطرات تلخ تبدیل وضعیت مثل من رو دلش سنگینی نکنه .
سلام به دوستان عزیز ، رئیس قوه قضائیه و رئیس دیوان میتونند در این رای اعمال نظر کنند خواهش میکنم درخواست های خود را با وکیل هماهنگ کنید و به دفاتر ایشان تحویل دهید اعمال ماده 79یا هر ماده قانونی که وکیل مشاوره داد هر چه تعداد درخواستها بیشتر باشد احتمال نتیجه گرفتن بیشتر هستش انشاالله موفقیت حاصل میشود ما مسیر سختی را طی کردیم از ساب 93تا امروز  تمام تلاش خودمون را انجام میدهیم
به رستگار عزیز
امیدوارم کار همگی درست بشه.من همه همکارام تبدیل وضعیت شدند اما من به خاطر کد شناسه کارم به مشکل خورد.دعا بفرمایید حل بشه.
۰۸ آذر ۹۶ ، ۱۶:۰۵ به رستگار گرامی
رستگار عزیز
با سلام
ممنون از این که به همه امیدواری دادید ان شاءالله خدا بهترین خیرها و خوبی ها را برای همه و مخصوصا برای شما رقم بزنه.

۰۸ آذر ۹۶ ، ۱۳:۱۸ به حسنا و مدیر
ممنون از حسنای عزیز

من دقیقا ازبهمن 95 تبدیل وضعیت شدم حکم کارگزینی و حقوق دریافت کردم اما کد مستخدمی من کد ملی از مرداد ماه مدارک را برای گرفتن کد مستخدمی به وزارت خانه و سازمانا مدیریت فرستادن اما هنوز کدی صادر نشده
ایا امکان داره با توجه به این قانون و نداشتن کد مستخدمی ما دچار مشکل بشیم

اقا یا خانم محمدزاده خجالت بکشید
دوستانی که در برق منطقی تبریز شکایت کردن هم تفکر شما را داشتن
خدا همه ما را کمک کنه
سلام گویا خبرهای خوبی در راهه
من امروز خبرهای خوبی هم از دیوان و هم ازسازمان استخدامی شنیدم چون از همکارانم که مراجعه کردند یا آشنا داشتند و از آشناپرسیدند خبرهای خوبی انشاالله برای باقیمانده در راه است صحبت سازمان اینطور بوده که آمار باقیمانده افراد برمبنای میزان پیشرفت کارشون در پنج گروه به رئیس سازمان تحویل شده از دیوان هم شنیدم دستور موقتی صادر شده است که به احتمال قوی این شنیده ها از برگزاری جلسه مشترک برای تصمیم گیری وضعیت مابقی ادواری دارها حکایت دارد به امید اینکه کار همه ادواری دارها حل بشه و میخواهم یک دعا دیگه هم بکنم اون اینکه انشاالله همه قراردادیها کارشون حل بشه و تبدیل وضعیت بشوند و از این نگرانی خارج بشوند و در آخر میخواهم یک انرژی مثبت بدم و اون اینکه امیدوارم اون چهار نفری هم که شکایت کردند و وضعیت ما را بهم ریختند تبدیل وضعیت بشوند این را گفتم که اونها بدونند کینه داشتن و از روی کینه عمل کردن کار انسانی نیست همه باید دست به دست هم بدیم تا با هر روشی تعدادی از قراردادیها تبدیل بشوند و اگر خود ما مانع انجام کار برادر و خواهر خودمون بشیم باید مطمئن باشیم که خیر نخواهیم دید
پاسخ:
احسنت
به مدیر سایت
سلام خسته نباشید
اکثریت بچه ها هستن که حدود یک سال شاید کمی کمتر تبدیل وضعیت شدن ولی کد مستخدمی پیمانی نگرفتن وبا استناد به نامه تبدیل وضعیت ادواری از کد ملی استفاده می کنند من بعید میدونم مشکلی برای این افراد بوجود بیاد چون خیلی از پرسنل قدیمی ما هم کد مستخدمیشون همون کد ملیشونه .
پاسخ:
سلام .... آهان اینجوری باشه مشکلی نداره بله برخی دستگاهها قبلا اینجوری عمل میکردن ولی بعدا قرار بود دیگه کد بگیرن پس این روند فعلا هم ادامه داره
۰۸ آذر ۹۶ ، ۱۱:۰۰ دادیار دادگستری گیلان
سلام
اگر جمعی از نمایندگان مجلس طی استفساریه ای به دیوان عدالت اداری تفهیم نمایند که  بکارگیری   با   تبدیل وضعیت فرق میکند همه این مشکلات حل میشوند.
اگر از نظر مجلس بکارگیری همان تبدیل وضعیت محسوب میشد که آنها نمیتوانستند قانون استخدام نیروهای حق التدریس و سایر قوانین استخدامی را تصویب نمایند زیرا این تبدیل وضعیتهای مصوب مجلس که اجرایی هم شد بدون مسابقه و امتحان بوده و مغایر با قانون مدیریت خدمات کشوری محسوب می گردید. اما تصویب این قوانین توسط مجلس و تایید آن توسط شورای نگهبان نشان میدهد از نظر قانونی و حقوقی بین دو واژه تبدیل وضعیت و بکارگیری تفاوت وجود دارد.
۰۸ آذر ۹۶ ، ۱۰:۵۶ به مدیر عزیز
مدیر عزی کد استخدامی نگرفتیم

حکم زدن پیمانی شدیم مدارک را برای صدور کد چند ماهه فرستادن اما هنوز کد مستخدمی ما صادر نشده

الانم با این بحث میترسم
پاسخ:
نترسین جای نگرانی نیس
سلام
دوستانی که حضوری رفتن سازمان اداری استخدامی لطفا نتیجه پیگیری سازمان برای ادواری ها را بنویسند لطفا فقط مستند صحبت کنید نه اون که فکر میکنید

یا همه ادواری های واجد شرایط با ید استخدام شوند یا هیچکس
دوستانی که احساس میکنند در حقشان ظلم شده به رییس قوه قضاییه و بیت رهبری نامه بنویسند
یا حکم همه باطل میشود
یا مابقی هم استخدام میشود
در حکومت اسلامی این معنا ندارد که یک حکم به برخی واجدان تعلق بگیرد و بقیه هیچی
عدالت و برابری شعار حکومت جمهوری اسلامی است
۰۸ آذر ۹۶ ، ۱۰:۳۲ محمد زاده
به حسنا
این که گفتم سازمان استخدامی گفته کد مستخدمی نمیدیم تموم شد منظورم اینه که الان اگر کسی به سایت کارمندایران بره و درخواست شماره مستخدم کنه دیگه کد مستخدم نمیدن.
یه نکته هم اینکه از چهارم مهر که این حکم صادر شد تا بیستم آبان که علنی شد سازمان اداری استخدامی که از حکم خبر داشت کارای بعضی از دستگاهها رو فوری و خارج از نوبت انجام دادن مثل سازمان استاندارد

سلام
خواهشمندم مدیر سایت یا هر کس دیگری که بر حقوق مسلط است به سوال من جواب دهد:
با توجه به اینکه اینجانب تمام مدارک مربوط به استخدام ادواری اعم از گزینش،فرم شغل و شاغل و... را تا 15 خرداد تکمیل به به سازمان مرکزی دانشگاه محل کارم تحویل داده و فقط سستی و کندی دوستان اموراداری و دبیرخانه دانشگاه محل اشتغالم سبب گردیده از استخدام جابمانم آیا می توانم از مدیریت و امور اداری دانشگاه بابت ضعف عملکرد که باعث تضییع حقم شده شکایت کنم؟
دوستانم در دانشگاه پیام نور مدارک خود را مرداد ماه به اموراداری دانشگاه پیام نور تحویل دادند و در اواخر شهریور حکم استخدام خود را دریافت نمودند.
پاسخ:
سلام فکر نمیکنم نتیجه بده شکایتتون
سلام
دوستان عزیز نگران نباشید
قرار شده مذاکراتی انجام بشه و تصمیم گیری نهایی بشه اونهایی که حکم کارگزینی دارند بروند خوش باشند اونها که کد براشون اومده در ردیف یک لیست قرار گرفتند اونهایی هم که ادارشون براشون کاری نکرده در ردیف 5لیست هستند یعنی باقیمانده ادواری ها به 5قسمت تقسیم شدند حالا در جلسات نهایی برای آنها تصمیم گیری می شود نمیتونم خیلی باز صحبت کنم چون بعضی افراد اینجا هستند که ادواری ندارند و سعی میکنند شرایط روحی ما را بهم بزنند دوستان هر پیگیری که میتونید انجام بدید با رعایت آرامش دوستان ما هم که تبدیلشون تموم شده نگران نباشند به فرض هم اگر کار گره بخوره از تاریخ ابلاغ هستش نگران نباشید البته من دلم روشنه به فضل خدا مشکل ما حل میشه فقط پیگیری بفرمایید
سلام
خواهشمندم یک نفر از دیوان عدالت اداری بپرسد این چه عدالتی است که کارکنان دانشگاههایی که مدیران اموراداری آنها پیگیر شده اند و ظرف چهارماه تمام کارهای مورد نیاز را انجام داده اند باید استخدام شوند
ولی ما به دلیل اینکه مدیر اموراداری دانشگاه در مرخصی ها و ماموریت های مکرر حضور داشته و نتوانسته بعد از دوسال از تحویل مدارک کار را به سرانجام برساند نباید استخدام شویم
گناه من کارمند چیست؟
۰۷ آذر ۹۶ ، ۲۳:۴۸ به محمد زاده
دوست عزیز
متوجه نشدم

یعنی کسانی مثل من که سال 95 تبدیل وضعیت شدیم و یکساله داریم حقوق پیمانی میگیریم الان با رای دیوان کد مستخدمی نمیدن ؟

مدیر عزیز میشه شما جواب بدید ؟
پاسخ:
مگه شما کد نکرفته این؟ بدون کد چطور پیمانی شده این؟
سلام
من در دانشگاه فنی و حرفه ای شاغل هستم
تمام کارهای اداری و گزینش ما قبل از تابستان انجام شد
حتی مردادماه فیش واریزی به حساب سازمان اداری استخدامی را هم تحویل دادیم
اما مرخصی طولانی مدت مسوول پیگیری امور در سازمان مرکزی دانشگاه باعث شد مرحله اخذ کد مستخدمی تا به امروز انجام نشود. 
با توجه به انجام گزینش و واریز هزینه صدور شماره مستخدم به نظر شما کار بنده انجام میشود ؟؟؟؟؟
پاسخ:
بنظرم من اونایی که کار گزینششون انجام شده میبایست روندشون انجام بشه ولی اینم باز بستگی به نظر مسئولان برنامه بودجه داره که در قبال این تصمیم دیوان چه واکنشی بدن
۰۷ آذر ۹۶ ، ۲۰:۴۸ مایوس از ظلم حسودان
سلام دوستان بالاخره نتیجه چی شد؟بالاخره کارمون انجام میشه یا نمیشه؟مجوز منو سازمان مدیریت صادر کرده یعنی سهمیه برام لحاظ شده الان تکلیف من چی میشه ماسبق و بی سبقش چیه دیگه دیوونه شدیم خداوکیلی
سلام خدمت دوست عزیز محمدزاده
عارضم خدمتتان کد مستخدمی رو حضوری نمیدن کد مستخدمی برای انواع مستخدمین  از سایت کارمند ایران اخذ میشه .هر اداره کارگزینی با پسورد خود وارد میشه وبا ثبت اطلاعات کد مستخدمی میگیرند. اطلاعات نادرست خدمتتان داده مگه نون هست که تمام بشه.
عجب مماکتی داریم ما
مسوول اموراداری ما همه مدارک رو آماده کرده و همه مراحل رو طی کرده و قرار بود برای دریافت کد مستخدم 27 آبان بره سازمان اداری استخدامی که از 25 آبان اونو ماموریت فرستادن کرمانشاه برای پشتیبانی کمک به زلزله زده ها
امروز که از ماموریت برگشته و رفته اداری استخدامی میگن شرمنده تا چهار روز پیش کد مستخدم می دادیم از شنبه دیگه نمیدیم. تموم شد
عجب عدالتی ... عجب عدالتی
دوستان دقت کنید

در ارتباط با رای دیوان

اونایی که شکایت کردن در حرف باطلشون متحد بودن و پشتکار داشتن

ما هم در حرف حقمون باید متحد باشیم و با سماجت و پیگیری این مشکل را حل کنیم

ما همه سالها کارمند بودیم و میدونیم بدون پیگیری به سرانجام نمیرسه


۰۷ آذر ۹۶ ، ۱۱:۳۷ علوم پزشکی گلستان
دوستان عزیز
امیدوارم مشکل همه عزیزان قراردادی بخصوص ادواری دارهایی که تو کارشون گره ایجاد شده زودتر حل بشه


یه سوال داشتم

دانشگاه علوم پزشکی گلستان بهمن ماه 95 همه را تبدیل وضعیت کرد و حکم زد اما هنوز کد مستخدمی را نگرفته

امکان داره برای ما هم مشکلی بوجود بیاد و .................

سلام دوستان

سال 81و83و84 که آزمون ادواری بود در همان سالها نیز ادارت کسانی که قبولی ادوواری داشتن بدون نشر آگهی و امتحان فقط با کارنامه ادواری جذب کردند.

اداره ما نیز درآن زمان ما رو که ادواری داشتیم جذب کرد و الان رسمی هستیم ..همین دیوان عدالت اداری یادم هست حکمی مبنی بر شرط لازم استخدام ادواری ها داد و اداره ما همه را تبدیل وضعیت کرد...


📝 نکاتی چند در خصوص خبر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی 

🆔 @INNews 
♦️ بعد از مدتها اخبار ضد و نقیض؛روز یکشنبه ۵ آذرماه کمسیون امور اجتماعی مجلس با حضور کارشناسان مرکز پژوهشها به حذف شرکت‌ها و عقد قرارداد مستقیم سازمانهای دولتی با نیروها رای دادند.

♦️ این نیروها شامل تمامی سازمانها میشود نه صرفا نیروهای شاغل در وزارت بهداشت و درمان

♦️این مصوبه کمسیون امور اجتماعی بوده و برای اجرایی شدن نیاز به تصویب در صحن علنی و تایید شورای نگهبان را نیاز دارد.

🆔  @INNews 
♦️با توجه به مصوبه کمسیون این نیروها شامل نیروهای قراردادی و شرکتی چه درمانی و چه غیر درمانی از جمله پرستاران میباشد .

🔵 نظر به اهمیت موضوع نیاز به هماهنگی بیشتر همکاران با نماینده های خود در حوزه های انتخابی ضروری میباشد.
♦️کانال خبری پرستاران بنابه رسالت خود از طرق مختلف این مصوبه و مطالبه همکاران شرکتی و قراردادی را پیگیری خواهد کرد.

..... با ما همراه باشید و این خبر را بین همکاران و گروهها اطلاع رسانی کنید👇

🌍 کانال خبری پرستاران
🆔 @INNews
مسول ادواریها اقای عینعلی هستن ۰۲۱۸۵۳۵۲۳۵۶ و خانم ربیعی ۰۲۱۸۵۳۵۲۳۵۲
۰۵ آذر ۹۶ ، ۰۹:۵۶ به رستگار
اونجا با کی صحبت کنیم ؟مسئول ادواریها کیه

کاشکی فقط یه نوع استخدام داشتیم..تا اینهمه استرس نگیریم.
۰۵ آذر ۹۶ ، ۰۸:۳۳ به رستگار
سلام. هموطن عزیز وقتی دادیار دادگستری تمرکزش روی عطف بماسبق شدن این رای هست، به حسن نیتش شک کنید.

جناب نظری

بایستی از سازمان اداری استخدامی پیگیر باشیم

نه برنامه و بودجه  آدرسش هم عباس آباد هستش

(ساختمان شهید سلیمی):
تهران، خیابان‌شهید‌بهشتی، نبش‌میر‌عماد‌، شماره ۱۶
          
ساختمان شماره دو و سه:
تهران، خیابان‌شهید‌بهشتی، روبه‌روی خیابان پاکستان

صندوق پستی : ۴۳۴۴-۱۵۸۷۵  کد پستی : ۱۵۸۷۷۷۴۳۹۹

تلفن:۸۵۳۵۰         دورنگار:۸۸۵۴۶۹۲۹ 

با سلام و عرض خسته نباشید من پیمانی سال 95 هستم به جای اینکه تفسیر عطف به ماسبق و غیره کنیم باید فکر چاره باشیم بهترین گزینه پیگیری حضوری از سازمان برنامه و بودجه کشور هست

ارتباط با سازمان


تلفنخانه مرکزی : 33271

Email : dabir@mporg.ir

نشانی پستی : تهران – میدان بهارستان – خیابان صفی علیشاه
کد پستی :
1149943141
اینکه منتظر بشینیم کاری انجام نمیشه مثل اون چهارنفر تو کشور خیلی زیاد هست این بخشنامه کمک کرده تعدادی از کارکنان تغییر وضعیت پیدا کنند پس کمک کنیم برای همه بچه ها انشااله درست بشه باید سازمان درست از این بخشنامه دفاع می کرد که نگرده باید تو مهلت قانونی اعتراض میکرده که نکرده دنبال این باشیم شماره تماس برای شهرستانی ها لطفا بدین بچه های نزدیکتر هم لطفا حضوری مراجعه کن اگه الان کاری نکنیم افسوس آینده هیچ مشکلی رو حل نمیکنه . ممنون
دقیقا کدوم ادارات کارشون انجام نشده ؟ یک امار تو این سایت بگیریم
۰۴ آذر ۹۶ ، ۲۰:۱۳ رستگار به به دادیار دادگستری
سلام ممنون میشم راهنمایی کنید ما الان چکار میتونیم انجام بدیم لطفا ما را راهنمایی کنید ضمنا مطمئن هستم همه ما که جا موندیم از کشتی ادواری ها خوشحال هستیم که دوستانمون در کشتی سوار شدند و امیدواریم برای اونها مشکلی پیش نیاید تمام تمرکز ما به پیگیری حقمون هستش که امیدوارم با همدلی و راهنمایی شما بتونیم شرایط را برای خودمون حل کنیم بجای نگران کردن اونهایی که تبدیل شدند تمرکز کنید به موضوع ما و متن درخواست یا دادخواست برای ما بنویسید از تسلط به قانون لطفا استفاده کنید موارد قانونی که ما باید به ان اشاره کنیم را اینجا قرار دهید

شکیبا جان!یعنی ماها که کار تبدیل وضعیت مان نصفه مونده میشه امیدوار باشیم که ان شاءالله کار تبدیل وضعیت مان درست بشه؟
سلام
اینقدر به فکر عطف به ما سبق شدن یا نشدن رأی دیوان نباشیم هرکی پیمانی شده نوش جونش مثل اون ۴ نفر که شکایت کردن خبیث نباشیم
به جای اون به فکر راه چاره باشیم که مشکل ما که تبدیل وضعیت نشدیم هم حل بشه 
سلام من امروز با اقای عینعلی سازمان استخدامی  صحبت کردم گفتن اسامی وتعداد باقیمانده که قراردادی هستن وتبدیل وضعیت نشدن را از ما خواستن تا ببینیم چه نتیجه ای میگیریم

ل عطف به ماسبق نشدن قوانین
محمدرضا دلاوری


فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
تحلیل ماده 4 قانون مدنی
تحلیل ماده 11 قانون مجازات اسلامی
اصل عطف به ماسبق قوانین وتصمیمات اداری
بند اول – اهمیت ومفهوم اصل در حقوق اداری
بند دوم – جایگاه اصل در آراء دیوان
تفاسیر شورای نگهبان در رابطه با عطف به ماسبق نشدن احکام ابطال دیوان قواعد حقوق بین الملل ناظر برعطف به ماسبق نشدن قوانین

اصل عطف به ما سبق نشدن قوانین
محمد رضا دلاوری
چکیده
اصل عطف به ماسبق نشدن قوانین از پایه های حقوق به شمار می رود. به گوانه ای که این اصل در حقوق خصوصی ، حقوق جزاء‌ حقوق عمومی وحتی در اسناد بین المللی به عنوان وسیله اثبات حق از اهمیت خاصی برخوردار است.
عدم رعایت این اصل در رویه قضائی دادگاههای مدنی ، جزائی اداری نیز به عنوان مبنایی جهت کنترل قضائی وابطال اقدامات ناشی از نقض اصل به شمار می رود وچنانچه مراجع قضائی تالی در روند رسیدگی به دعاوی اعم از مدنی ، کیفری ، اداری مرتکب بی توجهی نسبت به اصل مبحوث فیه شوند مراجع قضائی عالی که نظارت عالیه بر عملکرد ومراجع تالیه دارند موظف اند در جهت نقض رأی صادره وصدور حکم مقتضی دایر مداراصل معمول دارند علاوه بر توجه به این اصل در بعد داخلی حقوق ایران ودربعد بین المللی قواعد ناظر براین اصل لزوم احترام به آن را همواره مورد تأکید قرارداده است.
واژگان کلیدی
اصل عطف به ماسبق نشدن قانون – تحلیل ماده 4 قانون مدنی وماده 11 قانون مجازات اسلامی ، قواعد حقوق بین الملل ناظر بر اصل


مقدمه
اصل « عطف به ما سبق نشدن قانون ولزوم احترام به آن یکی از موضوعات مهم وشایع درفرایند رسیدگی قضائی در محاکم دادگستری ودیوان عدالت اداری است وجزء اصول مسلم حقوقی تلقی می گردد اهمیت این اصل به اندازه ای بود که در قوانین اساسی فرانسه در زمره اصول حقوق بشری اعلام گردیده است (1)
مطابق این اصل هرگاه مردم عملی را انجام داده باشند وسپس قانونی وضع شود نمی تواند اعمال قبلی مردم را باطل نموده ومطابق آن مردم وافراد را مسئول قلمداد کند این اصل یکی از ارکان اصلی وپایه ای حاکمیت قانون محسوب می گردد (2)
از نکات در خور تأمل راجع به این اصل می توان به موارد ذیل اشاره نموده:
1- ممکن است قانونگذار بنا به مصالحی از جمله نفع عمومی قانون را عطف به ما سبق نماید بویژه در موارد کیفری که نفع متهم مطرح است این امر شدت بیشتری دارد.

(1) مهدی هداوند – علی مشهدی ، اصول حقوق اداری انتشارات خرسندی چاپ اول 1389 ص 74
(2) زارعی ، محمد حسین جزوه حقوق اداری تطبیقی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران – مرکز سال تحصیلی 1378
2- قانونگذار آزاد است تا هرگاه صلاح بداند قانونی را به گذشته سرایت دهد (1)
در راستای این اصل واینکه حقیر طوعاً سهمی ناچیز در آشنا ساختن قضات وحقوقدانان ودانشجویان وکلیه علاقه مندان به علم حقوق با جایگاه این اصل در اسناد داخلی وبین المللی داشته باشم با نهایت ایجاز واختصار پژوهشی پیرامون «اصل عطف به ماسبق نشدن قانون » بیاری پرودگار توانا خواهد نگاشت وبا تحلیل
ماده 4 قانون مدنی وماده 11 قانون مجازات اسلامی وبررسی اهمیت ومفهوم اصل در حقوق اداری وقواعد حقوق بین الملل ناظر بر این اصل به عنوان یک عامل مؤثر در ایجاد حق برخورداری از محاکمه منضمانه که از اصول بنیادین حقوق بشر بوده پژوهشی ارائه می نماید.

اطلاعاتت رو رد مورد مصادیق حکم قضایی یه کم ببر بالا. مطالعه چیزی بدی نیست ها.
سلام جناب قمر اگه شما میفرمایید که عطف به ما سبق میشه .پس چرا تو جریان طرح مهر افرین عطف به ماسبق نشد؟ اون مصوبه مجلس نبود ورای دیوان بود
اگر قرار باشه قوانین و احکام عطف به ماسبق بشن که دیگه این عبارت عطف به ماسبق رو تو قانون نمیاوردن . 
۰۴ آذر ۹۶ ، ۰۸:۵۴ به دادیار دادگستری
مثال شما وقتی درست بود که به جای ادواری دارها قرار بود شماها رو تبدیل وضعیت کنند ولی اشتباهی ادواری دارها رو کردند ، در حالیکه اینچنین نیست اینجا حق کسی پایمال نشده که هر کی ادواری داشته تبدیل وضعیت شده شاید سال دیگه بگن اونایی که سابقه شون مثلا 15 ساله باید تبدیل وضعیت بشن
از مدیر سایت خواهشمندم در جواب افراد پاسخ ندهند که: آنهایی که کارشان تمام شده مشکلی ندارند.
صرفا قوانین مصوب مجلش شورای اسلامی عطف به ماسبق نمیشوند.
در جریان باشید که حکم قضایی به همه واجدین تعلق میگیرد
حرف مدیرسایت مثل این است که من زمین دیگری را به نام خودسند بزنم و پس از محکومیت در دادگاه بگویم خب این زمین که قبلا به نامم سند خورده، از این به بعد اگر زمین کسی را به نامم سند بزنم سند باطل میشود.
پاسخ:
سلام ... الان اکثر قوانین ما همین عطب بما سبق نشدن وجو داره شما اگه میخواین قبول نکینن نکنین منتها بنده الان نمیخوام به جزئیات اشاره کنم ولی به عینه میبینم که اگه یه کارهایی در دولت یه زمانی طبق یک مصوبه یا بخشنامه و یا شیوه نامه انجام شده باشد والان قانون جدید (اعم از بخشنامه، مصوبه و یا شیوه نامه ) جدید ناقض اون باشد دیگه با قبلی ها کاری ندارن (تسری نمیکنه به قبلی ها ) ولی کارهای جدید که قراره انجام بشه طبق مصوبه جدید انجام خواهد شد . دقیقا کاری که در مورد حق عایله منید انجام شده (البته برخی ادارات ناشیانه برداشتن گفتن که چون قبلا غیرقانونی اینو پرداخت میکردیم به بعضیا الان یکجا از حسابشون برداشته میشه اینم از ضعف امور اداریه برخی اداراتمون متاسفانه).
در مورد زمین هم که شما فرمودین این قضیه صدق میکنه منتها مثال شما اینه که شما نمیتونید بدون پشتوانه قانونی بردارین زمینی را بنام خود سند بزنین .
حالا شما اگه میخواین جواب منو قبول نکنین نکنین من پاسخمو به اونایی میدم که نظر بنده رو قبول دارن و از من سوال میکنن وهمیشه هم گفتم این برداشت شخصی بنده هس و شایدم درسته نباشه شمام هم که خودتون دادیار هستین دیگه نیازی به راهنمایی دیگری ندارین اگه آنچه طبق نظر شما عمل میشد الان هیشکدوم از کارمندا امنیت شغلی نداشتن  هر لحظه منتظر بودن که قانون با حکم جدید چه میگه شاید شامل حال من هم بشه . اونایی که تو بخش اداری هستن قشنگ حرف منو میفهمن چی میگم
۰۳ آذر ۹۶ ، ۱۱:۱۶ دادیار دادگستری در گیلان
البته ذینفعان توجه داشته باشند این حکم کاملا غلط و غیرقانونی است و حتی متن انشا شده حکم اغلاط نگارشی و قانونی دارد که شرح آن از حوصله این بحث خارج است. مطمئن یاشید صدور این حکم صرفا به دلیل دفاعیه سطحی ارائه شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی است که متن این دفاعیه هم در حکم آمده و اصلا شفاف و قانع کننده نیست. دوستان ذینفع باید از سازمان اموراداری و استخدامی درخواست کنند تفاوت دو مبحث  بکارگیری و تبدیل وضعیت  را برای دیوان عدالت تشریح نمایند. ضمنا مجلس که خودش قانون مدیریت خدمات کشوری را تصویب نموده پس از اجرای این قانون حداقل چهاربار قانون تبدیل وضعیت براساس سابقه و بدون آزمون را تصویب نموده که یکی از آنها یعنی تبصره 9 قانون بودجه سال 96 مبنی بر استخدام مربیان حق التدریس دانشگاه فنی و حرفه ای هم اکنون در مرحله جایابی و صدور حکم افراد است. اگر هرگونه تبدیل وضعیت در کشور بعد از سال 86 یعنی سال اجرای قانون مدیریت خلاف بوده باشد باید این چهار قانون مجلس هم در شورای نگهبان ابطال میشد که نشد. شک نکنید این حکم در صورت تمایل و دفاع مناسب دولت ابطال خواهد شد و اگر ابطال نشد قطعا کم کاری از سوی دولت بوده. بعنوان یک دادیار این را با قاطعیت میگویم.
۰۳ آذر ۹۶ ، ۱۱:۰۷ دادیار دادگستری گیلان
این حکم اگر قطعی و اجرایی شود متاسفانه عطف به سابق خواهد زیرا حکم قضایی است. آنچه عطف به ماسبق نمیشود قانون است، یعنی مصوبات مجلس
بجه ها طبق ماده ٢روزنامه ریمی ١٥روز بعد این حکم لازم الاجراست بس تو این ١٥روز از سازمان استخدامی استانتون بیکیر شید از اونا بخواین با سازمان مدیریت تهران تماس بکیرن شاید به یاری خدا سریع حل بشه
باعث و بانی این مشکلات رو هم به خدا بسباریم 
جناب مدیر در جواب یی که گفتن رفته روزنامه و ...یعنی دیگه کلا کنسل شد؟دیگه ما نمیشه تبدیل وضعیت بشیم؟
پاسخ:
سلام اوناییکه کارشن انجام نشده دیگه روند تبدیل وضعیتشون زیر سوال میره
 بر اساس ماده 45 قانون دیوان عدالت، هرگاه پس از انتشار رای هیات عمومی در روزنامه رسمی کشور، مسوولان ذی‌ربط از اجرای آن استنکاف کنند به تقاضای ذی‌نفع یا رییس دیوان و با حکم یکی از شعب دیوان مستنکف به انفصال موقت از خدمات دولتی از سه ماه تا یک سال و پرداخت جزای نقدی محکوم می‌شود که این ضمانت اجرای رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری است
رای دیوان عدالت در مورخه ۹۶/۹/۲ در روزنامه رسمی کشور منتشر شده است
در نتیجه سازمان مدیریت تا این تاریخ می توانسته که ما بقی کارمندان را تبدیل وضعیت کند
متاسفانه رای دیوان به روزنامه رسمی رفت از این تاریخ به بعد ادارات مکلف به اجرای اونن حالا ببینیم عطف به ماسبق خواهد شد یا نه؟.   http://www.rrk.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=15449  
۰۱ آذر ۹۶ ، ۲۱:۴۲ دادیار دادگستری در گیلان
ابطال ماده 30 تصویب نامه ناظر بر این موضوع است که شرط داشتن ادواری باید از بحث تبدیل وضعیت حذف شود و فقط شرایط دیگر مثل پست خالی و تامین بودجه و... باقی بماند. یعنی این حکم نه فقط محدود کننده نیست بلکه گشاینده است و غیرادواری ها می توانند منتظر بخشنامه های تبدیل وضعیت بمانند.
ببخشید وزارت بهداشت کج کلانی ۰۲۱۸۱۴۵۲۶۵۹
سلام دوستان ببخشید من دیگه تماس نگرفتم انقدر زنگ زدم که میزنم میگه باز شمایید که....امروز خیلی تماس گرفتم جواب ندادن اقای عینعلی ۰۲۱۸۵۳۵۲۳۵۲ -خانم ربیعی ۰۲۱۸۵۳۵۲۳۵۲_وزارت بهداشت هم کسی خواست ۰۲۱۸۱۴۵۲۶۵۹ خانم کج کلانی لطفا شماها هم پیگیری کنید 
با سلام
امروز با سازمان استخدامی کشور تماس گرفتم ؛به من گفتن که اصلا رای دیوان به این منظورکه این بخشنامه (ادواری) رو لغو کنن نیست بلکه اصل مطلب اینه که حتی کسانی که ادواری هم ندارن رو نیز تبدیل وضعیت کنند.لطفا شما هم پیگیری کنید ممنون .
توی سایت شناسنتامه در قسمت نظرات نوشته شده ابطال ماده 30 به ادارات ابلاغ شد .. آیا صحت داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه هنوز به روزنامه رسمی نرفته چطور ابلاغ شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مدیر محترم سایت میشه در این مورد توضیح بدین ممکنه به روزنامه رسمی نره و ابلاغ بشه به ادارات ؟
پاسخ:
باید پیگیری کنم بعد
سلام خبری شد از این کمیته ؟؟؟؟؟
سلاگ دوستان من امروز سازمان استخدامی تماس گرفتم گفتن قراره یه کمیته تشکیل بشه گفتن کارشناسها مخالف رای دیوان اداری هستن چون ۷۰ تا ۸۰ درصد ازمون ادواریها تبدیل وضعیت شدن  پس ۲۰ تا ۳۰ درصد باقیمانده نباید فرقی باشه ولی گفتن حالا باید ببینیم روسا چه تصمیمی میگیرن خواهش میکنم شماها هم تماس بگیرین واونایی که براشون امکان داره حضوری یابه هرشکل ممکن پیگیری کنن که حقمون ضایع نشه .ممنون میشم هر اطلاعی پیدا کردین اطلاع بدین
سلام خدمت مدیر محترم سای

بنده سال گذشته برج دوازده تبدیل وضعیت شدم و حکمم هم گرفتم ولی متاسفانه هنوز کد مستخدمی از سازمان اداری استخدامی برامون نگرفتن، به نظر شما مشکلی که پیش نمیاد برا ماها؟
پاسخ:
سلام برای جندمین بار میگم نخیر اونایی که کارشون انجام شده هیچی نمیشه براشون تازه اون یکی ها ها هم هنوز رای قطعی نیس براشون
وزارت آموزش و پرورش دو سال پیش چهل هزار نفر نیروی حق التدریس خود را استخدام کرد بدون آزمون و آگهی عمومی
جهاد کشاورزی کارشناسان بیمه خود را استخدام کرد بدون آزمون و آگهی عمومی
کمیته امداد و تربیت بدنی و وزارت اقتصاد و دارایی هرساله طبق سهمیه تخصیصی کارکنان قراردادی خود را استخدام می کنند بدون آزمون و آگهی عمومی
همین دادگستری که دیوان عدالت جزئی از آن است در طول هشت سال اخیر سه هزارو پانصد مورد تبدیل وضعیت به پیمانی داشته  بدون آزمون و آگهی عمومی
دیوان عدالت در زمان این تبدیل وضعیت ها که پس از تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری صورت گرفته کجا بود...
در طول ده سال گذشته یعنی از زمان تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری تاکنون یکصدوده هزار نفر در کشور از قراردادی به پیمانی تبدیل وضعیت شده اند و بیش از چهل هزار نفر از آنان پس از طی دوره پیمانی رسمی شده اند و در تمام موارد مذکور بحثی در مورد آزمون و ... نبوده  و طبق بخشنامه ها و تصویب نامه ها  تبدیل وضعیت  صورت گرفته و آزمون فقط برای ورود به خدمت موضوعیت داشته است. اگر این حکم دیوان پابرجا مانده و لازم الاجرا شود تمام احکام پیمانی و رسمی صادر شده در طول ده سال گذشته باید ابطال شود. لازم به توضیح است بحث عطف به ماسبق نشدن در مورد قوانین تصویبی است نه احکام قضایی صادره
۲۹ آبان ۹۶ ، ۰۹:۵۰ ناهید قدیمی
خیلی جالبه
تاریخ صدور رای دیوان چهرم مهر است
در متن رای نوشته جلسه صدور رای با حضور قضات و مستشاران روز هفدهم مهر تشکیل شده
گویا دیوان عدالت اول رای صادر میکنه بعد تشکیل جلسه رسیدگی میده
۲۹ آبان ۹۶ ، ۰۹:۳۱ وزارت علومی
با سلام و احترام
ضمن تشکر از شما مدیر محترم یک سوال داشتم: الان حدود 6 ماه هست که خدارو شکر کار ما درست شده و حکممون رو زدن ایا امکان داره که با این اوضاعی که پیش امده حکممون باطل بشه و دوباره قراردادی بشیم؟ ممنونم
پاسخ:
سلام نخیر نگران نباشین
سلام
من فکر میکنم مشکل اینه که در ماده 30 اشاره شده استخدام کارکنان قراردادی در حالی که میبایست بنویسه تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به نظر من این مسئله موجب صدور حکم شده که به راحتی و یا سک اصلاحیه قایل حل شدنع
مدیر عزیز ممنون از اینکه همیشه با جواب هاتون به ما روحیه میدید ان شاءالله خدا خودش برای همه بهترین ها را رقم بزنه.  
پاسخ:
خواهش میکنم موفق باشین
سلام 
مدیر محترم از زحمات و صبر و شکیبایی شما سپاسگزارم.من هم جز کارمندان قراردادی هستم که کارنامه قبولی در آزمون ادواری دارم و مقدمات تبدیل وضعیت ام انجام شده ولی از وقتی شنیدم دیوان عدالت رای به ابطال داده خیلی نگرانم.با کارگزینی مان هم که تماس می گیرم جواب درست نمیده فقط میگه ما چند وقت پیش تاییده گزینش تان را فرستادیم تهران تا ببینیم چی میشه. 
به نظر شما ممکن تبدیل وضعیت ما کنسل بشه؟تو رو خدا یه نفر جواب ما را بده؟
   
پاسخ:
من به شخصه خیلی بعید میدونم کار اونایی که انجام شده کنسل بشه حالا شما تاییدیتون هم اومده که خیلی خوبه
سلام با توجه به وقت کمی که داریم لازمه که گروه تلگرامی سریعٱ تشکیل بشه
۲۷ آبان ۹۶ ، ۱۴:۲۷ سپیده پوررحیمی
سلام
من سال 83 بصورت قراردادی در دولت ورود کردم بنابراین قانون مدیریت خدمات کشوری که درسال 86 تصویب شده نباید شامل من شود.
 تبدیل وضعیت کسانی که بکارگیری آنان قبل از تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری بوده و الان قرار است  تبدیل وضعیت  شوند قطعا ایرادی ندارد فقط یک نفر باید این موضوع را برای قضات دیوان تفسیر و تحلیل کند... ممنون
۲۷ آبان ۹۶ ، ۱۴:۲۰ ناهید قدیمی
یعنی بین اینهمه کارشناس و حقوقدان یک نفر نبود به قضات دیوان عدالت بگه   بکارگیری نیرو  با  تبدیل وضعیت  دو واژه متفاوت حقوقی هستند و قانون مدیریت خدمات کشوری بکارگیری یعنی ورود نیرو  رو مشمول آزمون دونسته نه تبدیل وضعیت نیروهایی رو که قبل از تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری بکارگیری شده بودند و الان قراره تبدیل وضعیت بشن.
سلام. مدیر محترم یه گروه تلگرامی تشکیل بدین، لینکشم بزارین اینجا. سریع همه عضو شن، به کمک هم یه وکیل بگیریم بفرستیم دیوان 
۲۷ آبان ۹۶ ، ۱۰:۱۶ در حیرتم از مردم زمانه
سلام ما 25نفرشدیم وکیل گرفتیم وایشان گفتند بایستی ابتدا یک درخواست با ادله کافی به دفتر ریاست دیوان تقدیم کنند و این درخواست بایستی بگونه ای باشد که ایشان را مجاب کند اعمال ماده 79 را برای این رای اعلام کنند
در مفاد حکم صادره، دو مورد تضاد وجود دارد:
1-  آزمون ادواری آزمون عمومی و با اعلام عمومی است.
2-ضمنا تبدیل وضعیت با بکارگیری تفاوت دارد. قانون بکارگیری را منوط به آزمون نموده است، نه تبدیل وضعیت را.
توضیح دیگر اینکه اعتبار پنجساله قبولی ادواری از سوی مرجع صادر کننده آن یعنی دولت، قابل تمدید است و می تواند ده سال تمدید شود یا کلا مادام العمر شود.

مطابق ماده 17 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب25/3/1392   شعب دیوان به شکایتی رسیدگی می‌کنند که شخص ذی‌نفع یا وکیل یا قائم‌مقام یا نماینده قانونی وی، رسیدگی به شکایت را برابر قانون، درخواست کرده باشد.  در حالی مه در این موضوع اشخاص شاکی اصلا ذینفع نبوده اند و قانونا دیوان  صلاحیت ورود به موضوع را نداشته است.

در صورتی که تصویب نامه دولت مغایر قانون مصوب مجلس باشد در این زمینه هیات تطیبق مصوبات دولت با قوانین مجلس  باید اعلام مغایرت نموده و موضوع از طریق رییس مجلس به دولت اعلام شود. کاری که بارها از سوی مجلس صورت گرفته است. در مورد این تصویب نامه پس از گذشت شش ماه از زمان صدور اعلام مغایرتی از سوی مجلس شورای اسلامی صورت نگرفته بنابراین تصویب نامه دولت قانونی و قابل اجراست.

قانون الحاق پنج تبصره به قانون نحوه اجرای اصل (85) و (138) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با‌مسئولیتهای رئیس مجلس شورای اسلامی

‌ماده واحده - تبصره‌های ذیل به عنوان تبصره‌های (3) الی (7) به قانون نحوه اجرای اصل هشتاد و پنجم (85) و یکصد و سی و هشتم (138)‌قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با مسئولیتهای رئیس مجلس شورای اسلامی مصوب 26/10/1368 الحاق می‌گردد:

‌تبصره 3 - مصوبات دولت و کمیسیون‌های مربوط در مورد اصل هشتاد و پنجم (85) و یکصد و سی و هشتم (138) قانون اساسی باید ظرف یک هفته‌از تاریخ تصویب ضمن ابلاغ، برای اجراء به اطلاع رئیس مجلس شورای اسلامی برسد.

‌تبصره 4 - چنانچه تمام یا قسمتی از مصوبه مورد ایراد رئیس مجلس شورای اسلامی قرار گیرد و پس از اعلام ایراد به هیأت وزیران، ظرف مدت مقرر‌در قانون، نسبت به اصلاح یا لغو آن اقدام نشود پس از پایان مدت مذکور حسب مورد تمام یا قسمتی از مصوبه مورد ایراد، ملغی‌الاثر خواهد بود.

‌تبصره 5 - رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی و اعلام نظر مقدماتی نسبت به تصویب نامه‌های هیأت وزیران و کمیسیون‌های مربوط‌می‌تواند از وجود کارشناسان خبره در رشته‌های مختلف حقوقی، مالی ، اداری و غیره (‌بدون ایجاد ردیف سازمانی) به عنوان عضو هیأت بررسی و‌تطبیق مصوبات دولت با قوانین استفاده کند. نظرات و آراء هیأت مزبور جنبه مشورتی دارد و اتخاذ تصمیم نهائی با رئیس مجلس است.

‌تبصره 6 - رئیس مجلس شورای اسلامی می‌تواند یک نفر از شاغلین در قوای سه‌گانه یا غیر آن و یا یک نفر از بازنشستگان را به سمت رئیس هیأت و با‌عنوان مشاور رئیس مجلس انتخاب کند. در صورتی که رئیس هیأت کارمند دولت باشد براساس مقررات مربوط به مجلس شورای اسلامی مأمور یا‌منتقل می‌شود و چنانچه بازنشسته بوده یا کارمند دولت نباشد سمت او شغل دولتی محسوب نمی‌شود.

‌تبصره 7 - رئیس مجلس می‌تواند آیین نامه اجرائی این قانون را تصویب کند. هزینه اجرائی مربوط از محل اعتبارات مصوب مجلس شورای اسلامی‌پرداخت می‌شود.

‌تاریخ تصویب 8/12/1378               ‌تاریخ تایید شورای نگهبان 9/12/1378

ماده 44 قانون خدمات کشوری اظهار می دارد «به‌کارگیری افراد در دستگاههای اجرائی پس از پذیرفته‌شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می گردد و نیز امتحان یا مسابقه تخصصی امکانپذیر است‌.»  ولی موضوع تصویبنامه دولت بکارگیری نیست بلکه تبدیل وضعیت است. مطمئن باشید اگر دولت که حقوقدان مطلع با قوانین را مسوول دفاع از مصوبه خود کند به راحتی رای دیوان ابطال خواهد شد.

در رای هیات عمومی دیوان ذکر شده که طبق ماده 44 قانون مدیریت خدمات کشوری به کارگیری افراد در دستگاههای اجرایی به پذیرفته شدن در امتحان عمومی که به طور عمومی نشر آگهی می شود موکول شده است و طبق ماده 57 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1389، جذب نیروی انسانی به صورت رسمی یا پیمانی به آزمون عمومی موکول شده است و سپس رای به ابطال این تبدیل وضعیت ها داده در حالی که آزمون استخدام ادواری  یک آزمون عمومی بود که به طور عمومی نشر آگهی شده بود و تمام کسانی که فارغ التحصیل و حتی دانشجو بودند مجاز به شرکت در این آزمون بودند. در حقیقت صدر و ذیل رای هیات عمومی دیوان با هم جور در نمی آید.

۲۵ آبان ۹۶ ، ۱۷:۲۶ انسانم ارزوست
لیلای عزیز منم بعد از خدا امیدم به این سایت و عزیزانی بود که در نهایت بزرگواری کمک رسان ما بودند تا این امر محقق شد .که اگر نبود راهنمایی این عزیزان شاید هنوز کار انجام نشده بود.و دعا گوی عزیزانم هستم که هنوز کاراش به نتیجه نرسیده است .انشالله خدا مشکل همه عزیزان را حل کند ..مگر میشه که 10هزار نفر رو حکمشون رو باطل کنن.
مدیر محترم سایت: من  الان سه ساله به صفحات ادواری سر میزنم. کارم هم خدا رو شکر درست شده. اولین جایی هم که تشکر کردم سایت شما بود. ممنون که منطقی راهنمایی میکنید اگه به دعای از ته دل اعتقاد دارید باور کنید هیچوقت لحظه هایی که از این سایت و جوابهای شما امید گرفتم فراموش نمی کنم و همیشه دعا میکنم. واسمون دعا کنید. بخداوندی خدا من این چند روز خیلی ناراحتی کشیدم.
پاسخ:
شما لطف دارین خیلی خوشحالم که کارتون درست شده  نگران نباشین اصلا و بنظر من اصلا جای ناراحتی نداره توکل و امیدتون فقط به خدا باشه ایشالاه باقی مشکلات هم حل میشه .
سلام به همگی و تشکر از مدیر محترم سایت. واللا من یه پیشنهادی دارم، به جای ناله و نفرین، جمع شیم از طریق این سایت، از عزیزان تهرانی یه نفر انتخاب شه، یه شماره حساب بدن، هر کی هر قدر تونست یه مبلغی کمک کنه بتونیم یه وکیل کار کشته و با تجربه بگیریم، به رای دیوان اعتراض کنیم، مدیر محترم راهکار شما چیه؟ چطور میتونیم یه گروه منسجم تشکیل بدیم و برای زلزله قراردادیها کاری بکنیم. با تشکر ویژه از مدیر محترم
پاسخ:
سلام این راهکار خوبیه ولی باتوجه به سوابق گذشته امکان اجرا شدنش خیلی سخته بنظرم هر کس جدا گانه با ادله متقن اعتراض کنه نتیجش بهتر خواهد بوئ هر چن وجود یک وکیل هم موثرتره.
۲۵ آبان ۹۶ ، ۱۰:۰۰ درحیرتم از مردم زمانه
سلام امکان نقض آرا خلاف بین شرع و قانون شعب دیوان عدالت اداری در هر زمانی حتی بعد از رای وحدت رویه هیات عمومی با اعمال ماده79قانون تشکیلات وآیین دیوان عدالت اداری امکان پذیر است
من با وکیل صحبت کردم و این امکان پذیر هستش خواهشا گروه گروه با سرعت تمام لایحه بفرستید اگر بتونید وکیل بگیرید با ناله نفرین کار درست نمیشه اقدام کنید ان شا الله به حقمان برسیم هرکس ارتباط با مجلس دارد یا با هر نهادی ارتباط دارید شرایطمان را توضیح دهید خدا بزرگ است به کار سرعت بدید
با سلام
در جواب پست حیرتم از مردم زمانه و بقیه بچه ها، من یکی از دوستانم در سازمان بازرسی استانمون کار می کنه ،موضوع را پرسیدم گفت که دیوان بر اساس این حکم به سازمان ها اجازه داده که اگربخواهند افراد قراردادی را پیمانی کنند باید مجوز مربوطه را گرفته و خودشان یک آزمون داخلی از این افراد بگیرند و فعلا اصلا  به افرادی که استخدام ادواری دادند مربوط نیست و به ضرر ادواری ها تموم نمیشه.من هم دعا میکنم که مشکل حل بشه . و ضمنا در جوا ب پستی  که کتابدار را ادم بی سواد و بی عقل تلقی کرده متاسفم چون یک جوری یک قشر کارمند را زیر سوال برده. هر کس بالاخره زحمت کشیده و درس خونده .  متاسفانه ما آدم ها همیشه اگر یک نفر یک خطایی از یک گروه و یا قشر خاصی اشتباه  کرد کل آن  جامعه  را زیر سوال می بریم !!!!!!!!!!!!. 
۲۵ آبان ۹۶ ، ۰۷:۵۶ حسرت تبدیل وضعیت
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام خدمت دوستان

شرم و ننگ بر اونایی که نمی تونند کارشونو انجام بدند سنگ جلو پای دیگران می اندازند.

***** ** *** * ***

** ****** ********* **** ** ****** **** **** ** ***** ************ ** **** ******* ***** ***
۲۵ آبان ۹۶ ، ۰۷:۵۳ نیروی خرید خدمت وزارت نیرو
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام و صبح به خیر خدمت دوستان 

من هم به نوبه خودم از این ظلمی که در حق ما شد ناراحت هستم.

خدا در این دنیا و هم آن دنیا جواب این خائنان را بدهد. 

** ****** ********* **** 
** ****** **** **** 
** ***** ************ 
**  ******* ***** ***
۲۵ آبان ۹۶ ، ۰۱:۱۸ برق آذربایجان
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
ضمن عرض پوزش از تمامی بچه های مشمول ماده ۳۰ بنده که کارمند برق منطقه ای آذربایجان هستم و تقریبا هر روز با این سه خانم ****** ****** **** **** روبرو میشم.این موجودات عجیب الخلقه باعث تاسف تمامی انسان های با وجدان هستند.جهل بخل حسد و نادانی این بانوان موجب حیرت و تعجب ما کارمندان با وجدان شده که هنوز هم بر این کارشان افتخار و بدنبال تسری این حکم به کارمندان تبدیل وضع شده هستند.بنده که خود کارمند رسمی اداره مذکور میباشم کاملا واقف به نحوه ورود و تبدیل وضع این همکاران از شرکتی به قرارداد کارمعین هستم.همین بس که خانم ****** **** ***** ** ***** **** * **** * ***** * **** ***** * ***** **** ***** * **** **** *** ***** ** *** ********** **** ***** ***** ****** * **** **** ***** *** **** *** *** ***** ****** ** *****.عجبا که ما از این شکایت در حیرتیم که آیا ایشان و امثالهم خواستار انتقال سند برق منطقه ای به نام خود میباشند؟؟؟؟!
وا اسفا از این طمع و خودخواهی و غرور و جهل که یک ملت را اسیر مطامع خود می نمایند. 
بنده به همراه همه کارمندان با وجدان برق آذربایجان از همه همکاران ادواری دار پوزش میطلبیم و اظهار همدردی می نماییم.
پاسخ:
دوستان جوابهای اینجوری معقول نیست خب شما هم برین اعتراض کنین چرا میخواین با ادبیات اونا جواب بدین؟؟!!
در ضمن بعضی از دوستان که چن کامنت میذارن سایت خودشون مشص میکنه ها هر چن ما بهرومون نمیاریم ولی این راهش نیس
۲۴ آبان ۹۶ ، ۲۳:۰۴ درحیرتم از مردم زمانه
دوستان عزیز با وکیل مشورت کنید و درخواست بدید برای اعمال ماده 79 دیوان عدالت اداری طبق این ماده رئیس قوه قضائیه و یا رئیس دیوان عدالت اداری هرگاه حکم صادره را با شرع و یا قانون مخالف تشخیص دهد برای صدور رای به شعبه هم عرض ارجاع می نماید
۲۴ آبان ۹۶ ، ۲۳:۰۰ انسانم ارزوست
برادر و خواهر گرامی 
این همه افراد به راحتی اب خوردن پیمانی شدن ...ما که ادواری داریم که امتحان دادیم و قبول هم شدیم اون هم زمانی که امتحان ،امتحان بود نه مثل الان .اگه خودتون هم کارنامه رو داشتید باز هم دم از حق میزدید .ما که حق شما راضایع نکردیم ای کاش به جای صرف انرژی برای بریدن نان مردم .تلاش برای یافتن راهکاری برای خودتان بودید .خیلی از  ما که ادواری هم داشتیم با آزمون به خدمت دولت درآمدبم . افسوس از زمانی که خوبی دیگر جایی در دلهای مردم ندارد.آرزو میکنم اگه شما گره بر کار خلق انداختید خدا گره از کارتان بردارد.انشالله
۲۴ آبان ۹۶ ، ۱۸:۲۶ ادواری سیستان
سلام خسته نباشد.
دوستان عزیز ببینید بنظر من باید واقع بین بود . من هنوز تبدیل وضعیت نشدم ادواری هم دارم . من با یه وکیل مجرب که کار دیوان هم انجام میده صحبت کردم و خلاصه مذاکراتم رو میگم
1- رای دیوان کاملا قانونیه و این که گفته میشه اون چهار نفر شاکی چه نفعی میبردن اصلا مهم نیست . اونها فقط دیوان رو بیدار کردن.
2- این رای عطف به ماسبق نمیشه و تمام .چون اگه میخاست بشه باید صراحتا توی رای گفته میشد . مثل رای مربوط به تفاوت تطبیق که توی رای 1/1/1388 تاریخ اجرای رای نوشته شده . پس بحثی توش نیس ضمن اینکه اگه تاریخ مصوبه رو میزدن نارضایتی عمومی درست میشد .
3- احتمالا سازمان اداری و استخدامی لایحه اعتراض میده البته ب نظر ایشون همین رای تایید میشه چون مدارک و مستندات رو که خوند و قانون مدیریت رو خوند گفت رای درسته .
4- بهترین کار اینه که سریعا اقدام کنید برای شماره مستخدم گرفتن چون رای قطعی نیست .
ضمنا به نظر ایشون دیوان به عمد تاریخ اجرا نزده تا اونایی که تبدیل شدن مشکلی براشون پیش نیاد و اونایی که در حال انجام هستن فرصت داشته باشن
پس لطفا سریعا پیگیری کنید .
من امروز نامه گزینشم رو تحویل دادم . گفتن تا فردا شنبه برات کد میگیریم
حتی اگه شده مسئول امور اداری رو با هزینه خودتون بفرستید سازمان استخدامی تا کارتون انجام بشه
فقط عجله کنید .
با تشکر
جناب آقای مدیر سایت. این آزمون جامع 92 چی هست.؟؟؟ امکانش هست چون اونها جذب ادارات نشدن، دیوان عطف بماسبق کنه رای رو؟؟؟خواهش میکنم جواب بدین.
پاسخ:
آزمون جامع 92 ؟؟؟ متوجه نمیشم !!!
نخیر عطف بماسبق نمیشه ونخواهد شد
سلام دوستان ادواری دار چه جوری میتونیم ماهم باهم اعتراض بزنیم زودتر اقدام کنین
با نوشتن اسمشون کاری حل نمیشه بهشون انقدر بزنگین تا متوجه کار زشتشون تو سطح کشور بشن برین سایت شرکت انقدر بنویسین بفهمن ابروی اذربایجان رو بردن 
۲۴ آبان ۹۶ ، ۱۲:۴۹ در حیرتم از مردم زمانه
دوستان عزیز بجای ابراز نگرانی دست به اقدام عملی بزنید و مشاوره بگیرید از وکلای کار بلد و در دیوان پیگیری کنید در اداره ما 25نفر هستیم از امروز شروع کردیم شما هم حتما کوتاهی نکنید امیدمون باید به خدا باشه ان شا الله این نیز با خیریت رفع مشکل خواهد شد.
۲۴ آبان ۹۶ ، ۱۰:۲۴ ادواری منتظر
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
با سلام. لطفا اسم این 4 نفر را آنقدر در اینترنت  و در پیامها بنویسیم تا متوجه این کار و این ظلمی که در حق ما کردند بشوند. 
1* ****** ********* **** ** ****** **** **** ** ***** ************ ** **** ******* ***** ***
خدا ******* *** 
پاسخ:
بنظرم اینکار درستی نیس دوستان
به مایوس از ظلم حسودان
سلام اینکه فرمودید ما اینجا نمیتونیم چیزی بگیم
اگر تعداد ادواری ها زیاد هستش بهشون نشون بدید که رفتارشون نان بری هستش بهشون بگید که از یک تبریزی بعیده این رفتار بهشون بگید آبروی ترک زبانها را بردند
۲۴ آبان ۹۶ ، ۰۹:۵۰ در حیرتم از مردم زمانه
سلام به مدیر محترم سایت و دوستان مطلع
اگر اطلاع دارید لطفا بفرمایید این حکم قطعی هستش یا قابل تجدید نظر خواهی و آیا خبر دارید که سازمان استخدامی و کلا دولت در این مورد پیگیری انجام داده یا خیر و سوال دیگر اینکه ما چه کار میتونیم انجام بدیم وآیا اجرای این برای دولت الزام آور است یا خیر
از مدیر سایت ممنون هستیم که این فضا را ایجاد کردید در سه سال گذشته شاهد ناراحتی ها و مشکلاتمون بودید برای من که 40سال دارم با مدرک PHD این ادواری نقطه امیدی بود که به حق خودم برسم معدل ارشد 18و معدل دکتری18/8رشته تحصیلی فنی مهندسی و14مقاله ISI دو عدد اختراع و سه مقاله دردست بررسی و 6 مقاله در دست تدوین ، با این شرایط بخاطر شرایط سنی نه میتونم در آزمونی شرکت کنم نه از مزایای مدرک تحصیلی استفاده کنم نه حقوق درستی میگیرم نه پارتی دارم که پست بگیرم از همه بدتر سوالات فرزندم از من است که شرمندگی من در مقابل خانواده ام را دو چندان میکند با 15سال سابقه کار به این فکر مینم این 4نفر از تبریز که شهر خوبان هستش چطوری وقتی منافعی از این کار ندارند راضی شدند نان 12000خانواده را دچار مشکل کنند خداوند گر زحکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد
پاسخ:
سلام ... اولا احست میگم به شما بابت همت و تلاشتون و دوما بخاطر خوش بینی و توکلتان.
در مورد سوالتان عرض شود که تا مدت محدودی این رای قابل اعتراض هست و اگه اعتراضی با مستندات و ادله معقول ارایه بشه ممکنه رای دیوان عوض بشه
و یک توصیه هم به دوستان در مورد لعن ونفرین این افراد معترض بنظرم این کار خوبی نیست بسپارین بخدا . خدا خودش بهترین تقدیرو رقم میزنه
به نظر من باید با این ۴ نفر صحبت بشه که برن شکایتشون رو پس بگیرن هر کی می‌تونه تماس بگیره باهاشون 
سلام مدارکم رو بارگزاری کردن ولی هنوز استان تایید نکرده کسی خبر داره که من هم برام کد مستخدمی صادر می شه یا نه زنگ زدم تهران می گن هنوز تصمیمی گرفته نشده کسی خبری داره پاسخ بده.
لطفا همتون با برق منطقه ای اذربایجان. تماس بکیرین باهاشون صحبت کنین شاید متوجه کار زشتشون بشن بذارین بفهمن که کارشون باعث ناراحتی ١٢٠٠٠نفر تو کل کشور شده و اه و نفرین اینا پشت سرشونو 
۲۳ آبان ۹۶ ، ۱۸:۰۵ به مایوس از ظلم حسودان
نیازی به نفرین نیست. بخودی خود نفرین شده هستن. به همین خاطر خدا هم هیچ توفیقی بهشون نمیده.چنین افرادی توفیق رو فقط در عدم موفقیت دیگران میبینن.

مدیر محترم. بله تبریزی ان. و خیلی هم خوشحالن.

۲۳ آبان ۹۶ ، ۱۶:۲۳ لعنت به حسودای کشوری
آیا تو کره زمین جایی مثل ایران سراغ دارین که چند نفر جانور حسود بتونن از روی حسادت روی زندگی هزاران نفر در کشور تأثیر منفی بزارن و دیوان عدالت هم پشتیبانی کنه!!!
سلام از من بدشانستر نیست من کلی وزارت بهداشت پیگیری کردم وزارت بهداشت زده که تبدیل وضعیتمون کنن دانشگاه هم دنبال این بود شناسه برامون بگیره تا تبدیل وضعیت بشیم یعنی دیگه انجام نمیشه ؟!!!!خواهش میکنم جواب بدین.ممنون
پاسخ:
فعلا بصورت قطع نمیشه گفت ولی خب یکم دیگه سخت شده
۲۳ آبان ۹۶ ، ۱۴:۲۰ به مایوس از ظلم حسودان
با سلام ما واقعا اینجا چیزی نمیتونیم بهشون بگیم چون نمیخوایم وضع متشنج بشه
شماها با برق منطقه اذربایجان تماس بگیرین بهشون بگین ازشون تشکر کنین به خاطر این ظلمی که کردن
واقعا نمیدونم متوجه هستن به اینهمه ادم ضرر رسوندن
اینا احتمالا همونایی هستن که وقتی ماها چون مدرک داشتیم و دانشگاه رفته بودیم و بخاطر همین  ادواری امتحان میدادیم، یا دیپلمه بودن نتونستن امتحان بدن یا چون پارتی داشتن و تو ادارات نون مفت داشتن میخوردن و نیازی به امتحان ادواری نمیدیدن. حالا میگن شرکت نذاشت بریم امتحان بدیم. چقدر کوته فکرن بعضی ها. خدا  هدایتشون کنه.
سلام من از جانب همه بچه ها معذرت میخوام واقعا خودمونم موندیم که چرا اینا تو اداره این کارو کردن اصلا شوکه شدیم
البته بیشتر واسه خودشون بد شد چون دیوان دست سازمان مدیریت برنامه ریزی رو چنان بست که فقط باید از طریق ازمون نفر برداره حالا هم که تیرشون به سنگ خورده فهمیدن قانون عطف به ماسبق نمیشه دارن به دیوان لایحه مینویسن که از زمان صدور بخشنامه رای بده
اخه ادم چقدر باید خبیث باشه
کلی هم پررو هستند تو  کل کشور آبروشون رفته ولی همچنان فکر میکنن کار خیلی شاقی کردن  فقط هم دنبال دعوا هستن ما هم نمیخوایم وضع متشنج بشه باهاشون رو در رو نمیشیم
فوق دیبلم کتابداری داره میگه از من ازمون بگیرین بی عقل بیسواد
ما هم تو اداره به مدیرا گفتیم ابروی برق منطقه ای آذربایجان رو بردن
اسامی کاملا واقعیت دارن

سلام می خواستم بپرسم ما که تبدیل وضعیت شدیم با حکم دیوان پیمانی بودنمان لغو میشه؟

مدیریت محترم لطفاً جواب بدید...

با تشکر

پاسخ:
نخیر
در تایید حرف دوست عزیزمون " امیررضا " با برداشتن تفاوت تطبیق فقط برای بعضی ها لغو شدکه بعد اون قانون بودن

یا وقتی حکم به غیرقانونی بودن طبقه تشویقی دادن طبقه تشویقی قبلی ها را حذف نکردن دیگه طبقه تشویقی به افراد جدید ندادن ( سه سال ارزشیابی بالای 85 درصد یک طبقه تشویقی میگرفت که دیوان لغو کرد )

البته مشکلی که هست اینکه بعضی ها هنوز کد مستخدمی نگرفتن
سلام
این چه حکمی هست که دیوان زده. من که چقدر بد شانسم تازه هفته پیش تونستم خانم رضایی را پیدا کنم تا اگر خدا بخواهد و این افراد نالایق کارگزینی  دانشگاهمون اقدام کنند پرونده من به جریان بیافته. حالا این 4 ادم این حکم را باطل کردند واقعا.اقا یا خانم محمدی که گفتید شکایت کنیم  باید چی کار کنیم. ایا با زنگ زدن به اقای جمالی کار درست میشه

من نظر مرحوم دکتر کاتوزیان در کتاب قانون مدنی در نظم حقوق کنونی انتشارات بنیاد حقوقی میزان چاپ 22 پاییز 1388 صفحه 27   

که در این خصوص بیان فرمودند جهت استحضار دوستان ارسال میکنم

البته اینم بگم که دکترین مخالفی هم در این خصوص وجود داره


 با امعان نظر به مفاد ماده 4 قانون مدنی وآنچه که منطق وقواعد حقوقی حکم می نماید آثار حقوقی ناشی از احکام ابطال مقررات توسط هیأت عمومی دیوان عدالت اداری می بایست نسبت به آتی تسری پیدا نماید که مؤید این مطلب قسمت اول ماده 20 قانون دیوان عدالت اداری مصوب 1385 می باشد.
که چنین مقرر می دارد :‌
«اثر ابطال مصوبات از زمان صدور رأی هیأت عمومی است .»


۲۲ آبان ۹۶ ، ۰۲:۳۹ مایوس از ظلم حسودان
دوستان برق آذربایجان اگر کسی تو این سایت هست لطفا گلایه و ناله نفرین مارو به اون دوستانی که رفتن شکایت کردن برسونن بگن باین حماقت و بیشعوری که انجام دادن چطور یه سادگی حق این همه آدم امیدوارو ضایع کردن امان از حماقت وحسادت...
۲۲ آبان ۹۶ ، ۰۲:۱۰ مایوس از ظلم حسودان
با سلام خدمت دوستان و مدیریت محترم سایت.اولا" گلی به گوشه جمال اون 4نفر آدم..... که با نهایت قصاوت قلب همچین شکایتی انجام دادن بعدشم مگه میشه به همین راحتی بخاطر 4نفر آدم زندگی این همه آدم رو به بازی گرفت؟!!!!!!
ثانیا" پارسال که درخواست تبدیل وضعیت دادیم گفتن تا لیسانس نداشته باشید نمیشه حالا که بعد از کلی بدو بدو و دوندگی که برای گرفتن لیسانس انجام دادیم درتاریخ 96.2.31 روزنه امیدی ایجاد شد که حتی با مدرک فوق دیپلم هم میشه تبدیل وضعیت شد ولی بازم بخاطر ....  بعضی آدم هامطلع نشدیم حالا که فهمیدیم و اقدام کردیم به این سنگ بزرگ خوردیم....
جسارتا" مدیریت محترم سایت میتونید بیشتر توضیح بدید که معنی صدور حکم چیه که فرمودید؟
من روز 96.8.17 مجوز و سهمیه خودمو برای تبدیل وضعیتم ازسازمان مدیریت و برنامه ریزی استانمون گرفتم الان نامه زدن واسه تایید هسته گزینش آیا کارم لغو میشه دیگه یا باید امیدی داشته باشم!!!
خواهشا اگر کسی مطلع هست راهنمایی کنه که دارم دق میکنم
در آخر پیامم صمیمانه و از صمیم قلب آرزوی موفقیت و سلامتی کامل برای جناب معینی و دوستان بزرگوار برق خراسان  دارم که برادرانه و بی منت بنده رو راهنمایی کردن خدا حفظتون کنه.ببخشید پیامم طولانی شده.
پاسخ:
سلام منظور از صدور حکم اینه که بعد از اینکه کد استخدامیتون صادر شد براتون حکم صادر میشه منظور این حکمه
بنظر من اگه به این رای دیوان ترتیب اثر داده بشه شامل اونایی خواهد شد که فعلا هیچکاری برای تبدیل وضعیتشون انجام نشده باشه و اوناییکه اقدام به اخذ کد شده کارشون انجام میشه
موفق باشین
چقدر بعضیا حسود و بخیل و کثیف هستن
به خاطر شکایت ۴ نفر حسود دیوان عدالت اداری بخشنامه را باطل می کنه که این همه ادم بلاتکلیف بشن
گویا طبق قانون این حکم عطف ماسبق نمیشه و کسانی که پیمانی شدن حکمشون برنمی گرده ولی این ادما فقط رضالت خودشونو نشون دادن که نگذاشتن یک عده کارمند منتظر باسابقه استخدام بشن

سلام تکلیف من که مدارکم رو بارگزاری کردن ولی هنوز کد صادر نشده چیست.خواهشاً جواب بدین دارم دق می کنم. 2سال بدو بدو کردم تا راضی شدن برام مجوز بگیرن.منتظر پاسخ شما هستم مدیر محترم سایت تمنا می کنم جواب بدین لطفاً.
پاسخ:
سلام تمنا لازم نیست ما وظیفه خودمون میدونیم که در حد وسع و تان خودمون به کاربران عزیز کمک کنیم و تاجاییکه امکان داره بیجواب نذاریم و سعیمان براین است که بتوانیم کمکی برای بهبود وضعیت کاربران عزیز کرده باشیم .
تاجاییکه ینده اطلاع دارم اوناییکه براشون اقدام انجام شده ودرخواست صدور کد انجام گرفته کارشون انجام خواهد شد ولی برا بقیه منوط به تعیین تکلیف این رای دیوانه
۲۱ آبان ۹۶ ، ۱۵:۳۰ در جواب یادگاری
بله وجود دارن
میتونی با یه تماس ساده با برق آذربایجان یه تشکری ازشون بکنی که با یه عداوت بچه گانه، چندین نفر ادواری دار که امید به تبدیل وضعیت داشتن رو به خاک سیاه نشون
سلام دوستان نگران نباشید رای دیوان از الان قابل اجرا ست اونم در صورتی که تایید نهایی بشه خیالتون راحت به قبل که دیگه کاری نداره در صورت تایید نهایی از الان به بعد مشکل میشود که اینم بعیده
با سلام خدمت تمامی دوستان
دوستان از آذربایجان نظر بدن اسامی که در متن شکایت هست وجود خارجی دارند یا نه ؟ ؟ !!!!!!؟؟؟؟؟؟
۲۱ آبان ۹۶ ، ۱۱:۴۲ علوم پزشکی
خواهش میکنم جواب بدین
کسانی که تبدیل وضعیت شدن با آخرین مدرک تبدیل وضع شدن یا اینکه با مدرک تحصیلی زمانی که آزمون ادواری قبول شدن؟!
دانشگاه ما با مدرک تحصیلی که زمان آزمون ادواری داشتیم یعنی مدرک 12 سال قبل تبدیل وضع کردن و الان میگن حق ندارین تا 5 سال هیچ درخواستی داشته باشین چون پیمانی هستین... ولی واقعا ظلم بزرگی درحقمون انجام دادن من حقوقم 600 هزار تومان کم شده 
این واقعا حق کشیه اگر کسانی که تبدیل وضعیت شدن لطفا جواب بدین که مدارکی که قبول کردن چی بوده؟
۲۱ آبان ۹۶ ، ۱۱:۰۷ پیمانی شده
یکی الان لطفا بگه چه اتفاقی برای ماها که حدودا یکساله تبدیل وضعیت شدیم می افته؟
با سلام
آقا میگم این دیوانی ها هم یه چیزیشون میشه ها،
چهار نفر حسود بدون اینکه کوچکترین نفعی داشته باشن،پا شدن رفتن شاکی شدن،این دیوانی ها هم رای به ابطال یه بخشنامه دولتی دادن که سه سال از عمر بخشنامه ، حالا درست یا غلط، میگذره(ماده30)،
الان حدود 10 هزار نفر تبدیل شدن پیمانی
یه عده کمی موندن، قراردادی کارنامه ادواری به دست
الان چجوری میخاااان جمعش کنن.
به نظرم دوستانی که در مرحله تبدیل وضعیت هستن،همین امروز برن شکایت کنن و حکم وحدت رویه بگیرن
شاید هم دیوان بخاد همه 10 هزار تبدیل وضع شده  این سه سال اخیر رو به علاوه استخدامی های دهه هشتاد که با همین کارنامه ها استخدام شدن رو،بگه بخشنامه و ادواری همش غیر قانونی بوده، و همتون حکمهاتونو پس بیارین
عجبااااااا

۲۱ آبان ۹۶ ، ۰۹:۳۴ ادواری دار
با سلام واحترام
به اطلاع میرسانم دیوان عدالت اداری فقط زمانی میتونه به یک مسئله اداری ورود کنه که شخصی در یک موضوع ذینفع باشه و سیستم اداری در شرایط مساوی حق اون شخص رو  ضایع کرده باشه مثل رای 555 در خصوص کارمنان خرید خدمت و در این مورد خواص چون شاکی کارنامه آزمون ادواری نداشته پس حقی برای او ایجاد نشده که حالا ضایع شده باشه و همچنین از اشخاص دارای کارنامه ادواری هم استعلامی بعمل نیومده پس بنظر بنده حقیر دیوان بر خلاف شرع حکم داده لذا اجرای آن هم الزامی نداره . لازم به توضیحه در سالهای 1381تا 1383 کلی از مردم با همین کارنامه تبدیل وضعیت شدن و الان هم رسمی شدن . بنظر من دیوان اون زمان باید ورود میکرد که چرا یک سری تبدیل وضعیت شدن و بقیه موندن .

با سلام به همگی و تشکر از مدیر محترم سایت

چهار نفر از هموطنانمون پا شدن رفتن به دیوان عدالت اداری شکایت کردن و دیوان هم رای به ابطال این بخشنامه داده، به همین سادگی

https://divan-edalat.ir/show.php?page=ahoshow&id=10447

 

۲۱ آبان ۹۶ ، ۰۰:۱۴ حمیدرضا عبداللهی
سلام دوستان عزیز مدیریت محترم سایت.آیا کسی ازین موضوع اطلاعی داره نه که تبدیل وضعیت با کارنامه ادواری ملغی شده؟!!!
خواهشا اگر اطلاعاتی دارید درمیون بذارید ممنون میشیم
✅سه رأی جدید هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با موضوعات اداری و استخدامی

🔸ابطال مصوبه هیأت وزیران مبنی بر تعیین تفاوت تطبیق در صورت کاهش حقوق ناشی از ماموریت
💢متن رأی: goo.gl/6w9T9x

🔸ابطال نظریه عدم امکان ارتقای رتبه و طبقه شغلی و اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در مورد کارمندان آزمایشی تا زمان تعیین وضعیت رسمی قطعی آنان
💢متن رأی: goo.gl/nEXCGD

🔸ابطال ماده (۳۰) دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون استخدامی در خصوص استخدام افراد دارای کارنامه قبولی آزمون ادواری
💢متن رأی: goo.gl/tFxLMC

💠شناسنامه | اداری و استخدامی
https://t.me/joinchat/AAAAADvXa5_SJEwLLH2mvQ
سلام ظاهرا دیوان عدالت اداری رای داده ابطال بند ٣٠ 
goo.gl/tFxLMC
با سلام
طبق رای صادره از دیوان عدالت اداری برای شکایت چهار نفر از پرسنل برق منطقه ای آذربایجان، بخشنامه ماده 30 که توسط این بخشنامه کلی از پرسنل قراردادی به پیمانی تبدیل شده اند، ابطال شده و روزنه امیدی که برای برخی دوستان بود از بین رفته
اینم لینک رای صادره
http://goo.gl/tFxLMC

سلام... وقت بخیر...
دوستان دیوان عدالت اداری یک رای داده مبنی بر ابطال ماده 30 بخشنامه تبدیل وضعیت دارندگان کارنامه قبولی آزمون ادواری... و این به نظرم کار رو سخت کرد...
حالا تکلیف اونهایی که تبدیل وضعیت شدند چی میشه؟
آیا در اینجا قانون عطف به ماسبق میشه؟
سلام چرا مدیر محترم یا دوستان دیگه جواب منو ندادن؟

با سلام. من قراردادی علوم پزشکی، هیجده ماهه دنبال پستم و هنوز موفق نشدم. البته هنوز امیدوارم که بتونم جایی پست گیر بیارم. متاسفانه پنجشنبه تو گروه تلگرامی قراردادی های کار مشخص، یه مطلبی به اشتراک گذاشته شد که حاکی از این هست که چهار نفر به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند و دیوان بخشنامه رو باطل کرده. خواستم سوال کنم این قضیه صحت داره یا نه؟

سلام کسی اطلاع داره که تلیف ادواری دارهای ۹۳ به بعد که وزارت بهداشت فرستاده بود برای گرفتن شناسه و تبدیل وضعیت بالاخره چی شد؟
۱۵ آبان ۹۶ ، ۱۳:۰۴ جواب کارمند محترم وزارت علوم
من شنیدم خانم رضایی آدم مثبتی هستن شماره ای از ایشون ندارم اما یکی از همکاران ما هم اینجا مشکل داشت از طریق ایشون پیگیری میکرد
۱۵ آبان ۹۶ ، ۱۰:۰۵ محمدی به مدیر
میتونیم اسم صفحه را صفحه تبادل نظر درخصوص مشکلات اداری ( طبقه و رتبه ) کارمندان بگذارید
پاسخ:
این عنوان بنظرم جامعتره من اینو انتخاب میکنم حالا اگه عنوان بهتر از اینم باشه پیشنهاد بدید بررسی خواهد شد اینم صفحه جدید لینکشم از قسمت طبقه بندی  موجود در سایت قابل دسترس هست

صفحه تبادل نظر درخصوص مشکلات اداری ( طبقه و رتبه )


۱۵ آبان ۹۶ ، ۰۹:۴۲ کارمندایران
سلام
پیرو کامنت خانم/آقای رضایی و پاسخ مدیرمحترم
لطفن اسمشو بذارید: تبادل نظر ادواری ها بعد از تبدیل وضعیت
غیر از طبقه تشویقی موارد دیگه ای هم برای تبادل نظر هست
البته اگر استقبال بشه
سپاس
سلام خدمت مدیر محترم سایت اسم صفحه رو میتونید " طبقه تشویقی وزارت بهداشت" بذارید حالا اگه دوستان اسم دیگه ای مد نظرشون هست بگن، ولی وجدانا دوستان استقبال کنن
با سلام خدمت مدیر محترم سایت
 
لطفا اگه امکانش هست یه صفحه جدید در مورد طبقه تشویقی ایجاد کنن تا در این مورئ تبادل اطلاعات کنیم ممنون میشم اگه این کار رو انجام بدید
پاسخ:
سلام .... بستگی به استقبال کاربران داره
حالا عنوان صفحه رو چی پیشنهاد میکنید؟؟
۱۳ آبان ۹۶ ، ۰۸:۴۸ ویرانه شدم از این بی مهری(رها رستگار سابق)
سلام ایا فاکس دارید که برای آقای جمالی یک نامه بتونیم فاکس کنیم ممنون میشم قرار بدید
۱۰ آبان ۹۶ ، ۱۳:۱۴ به همکار گرامی ( رضایی )
اقا یا خانوم رضایی
اکثر اداره ها این طبقه تشویقی را دادن
اما همانطور که گفتید کارمندان با سابقه چون طبقه های تشویقی دیگه گرفتند پیگیر این موضوع نیستند
1 - راه حل اعتراض هماهنگ به وزارت خانه هست
2 - راه حل بعدی شکایت به دیوان عدالت اداری هست
سلام
آقا یا خانم محمدی من با کارگزینمون چن ماه پیش صحبت کردم گفتن بعید میدونم این طبقه تشویقی رو لحاظ کنن میگفتن برا استخدامی های جدیده چون دوستان مسئول ذینفع نیستن هیچ تلاشی نمیکنن
منم از دوستان خواهش میکنم اگه کسی راه و چاره ، شکایت و... داره بگن، این حق زن و بچه ماها هست که داره مثل آب خورده میشه
سلام
این سومین پیام من هست  که تا حالا خدا راشکر هیچ کس جواب نداده. کارمند یکی از دانشگاه های دولتی  شهر اصفهان هستم که با فوق دیپلم امتحان ادواری  دادم ولی با لیسانس استخدام شده ام. حال بعد از پیگییری های زیاد که چرا اسمم توی لیست استخدامچیمانی  نیست فهمیدم وزارت خونه علوم اسمم را رد کرده . حا ل دوستان کسی خانم رضایی مسوول استخدامی کارمندان وزارت علوم را می شناسه . می خوام ببینم مشکل حل کن هست یا نه ، چون برای من خیلی مشکل هست که برم تهران. آیا می تونم تلفنی مشکلم را با ایشون مطرح کنم. کس اگر شماره تلفنی که بتونم با خانم رضایی صحبت کنم را داره برام بفرسته/ لطف می کنید این دفعه دیگه جوابم رابدهید
کسی میدونه چرا با توجه به ابلاغ دولت در فردوردین امسال برای اعطای یک طبقه تشویقی به کلیه کارکنان هنوز دانشگاه ( و البته وزارت بهداشت ) این طبقه تشویقی را در احکام منظور نکردند
چجوری میشه پیگیری کرد
سلام مدیر محترم سایت و دوستان من دانشگاه مشهدم میگن تا 6/93 بخشنامه شناسه قرارداد برای کار معین اومده ولی برای پزشک خانواده خبری نیست لطف کنید راهنمایی کنید که با چه شماره تلفنی از وزارت یا سازمان استخدام کشور صحبت کنیم تا بخشنامه برای همه صادر بشه که کار بقیه حل بشه
دوستان من قبل از ۹۰بودند ,ولی اینکه قبل از ۹۰و بعد از ۹۰قانون تغییر بکنه غیر منطقیه ,اینکه از کجا بپرسید و پیگیری کنید از مدیر محترم سایت بپرسید منم نمیدونم
اقا یا خانم کرم بعداز ۹۰ هم پزشک خانواده ها تبدیل وضعیت شدن تا ۶/۹۳ تبدیل وضعیت شدن حتما پیگیری کنید
سلام دوستان امروز خانم ربیعی سازمان استخدامی گفتن که قرارهست یک نامه برای همه ی اداره ها بزنن که تکلیف قبول شده های آزمون ادواری را مشخص کنن شماره خانم ربیعی ۰۲۱۸۵۳۵۲۳۵۲ لطفا شماها هم زنگ بزنید شاید ببینن پیگیریم بیشتر برای ما پیگیری کنن.ممنون
سلام دوستان ، دوستان شما که پزشک خانواده بودند و استخدام شدنداز کی قرارداد بستند منظورم قبل 90بودند یا بعد90 ، چون بعد90 تا6/93 میگن برای قراردادکارمعین مجوزاومده ولی پزشک خانواده تا قبل 90 مجوز هستش ، اگرشامل حال من میشه باید ازچه طریق پیگیری کنم لطفا راهنمایی بفرمایید
سلام .دوست عزیز .پزشکان خانواده هم مشمول این بخشنامه هستند از دوستان من هم بودند کسانی که پزشک خانواده و مامای بیمه روستایی بودند که با ادواری استخدام شدند شما کدوم دانشگاه هستید که گفتند شامل حال شما نمیشه.؟
سلام اقای کریم اتفاقا همکاران من که تبدیل وضعیت شدن همشون طرح پزشک خانواده هستن

سلام دوستان من استخدام 90/11 هستم میگن برای شناسه قرارداد فقط برای قرارداد کار معین تا6/93 بخشنامه اومده برای پزشک خانواده شامل نمیشه شما اطلاعی ندارید

ممنون از جوابتون آقا سامان. رییس من رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرمون هم هست و این کار رو مشکل کرده. البته میدونم با یکی از نماینده های شهر رابطه خوبی داره. میرم پیش اون نماینده. کلی پست هست تو قسمتای مختلف ولی متاسفانه تو این سیستم باید یه حامی داشته باشی و الا کلاهت پس معرکه اس. امیدوارم نماینده مون یه کمکی بتونه بکنه و جواب عکس نگیرم. خدا هممونو عاقبت به خیر کنه انشالله.

جواب به بی پست؛ اقا یاخانم محترم بامراجعه به دفتر نماینده مجلس شهرتون به جد پیگیری کنید....نتیجه میده....شیرینی  ما بعد  تبدیل وضعیت. دعای خیرتون....خوش باشین

سلام به همگی دوستان و تشکر از مدیر محترم سایت. منم ادواری دار بعد نودم، علوم پزشکی. جایی که من کار میکنم پست خالی داره ولی چون من بی کس و کارم بهم پست نمیدن، کارگزینی بهم گفته خودم برم پست پیدا کنم ولی اونقدر اما و اگر میارن تو کار ، راجع به رشته و نوع استخدام و... که من هنوز پست پیدا نکردم. من چون وزارت علوم درس خوندم اصلن قبولم نمیکنن. با وجودیکه ارشدم مرتبط با کارمه و پست خالی متناسب با رشته هم هست ولی به من پست نمیدن. دوستان علوم پزشکی به نطرتون برم تهران وزارتخونه کاری برام انجام میدن یا نه؟ پست پیدا کردن کار کارگزینیه نه اینکه افراد خودشون برن دنبال پست. به نظرتون این بخشنامه تا کی به قوت خودش باقیه؟ هست یا بعد یه مدت جمع میشه؟ هر جا میرم که پست دارن میگن به تو نمیدیم؟

۲۸ مهر ۹۶ ، ۱۹:۵۱ علوم پزشکی 4
سلام به همگی دوستان
من ادواری قبل 90هستم برج 12سال 95پیمانی شدم ولی وقتی حکمم رو زدن مبلغ 250تومن ازش کسر شد و رتبه مقدماتی و طبقه3برام زدن و  گفتن بعد سنوات و سابقتون رو حساب میکنیم حکم جدید میزنیم ولی متاسفانه االان 8ماه که خبری از حکم نیست
میخواستم بدونم کسی از دوستان هست که مثل من باشه من دانشگاه علوم پزشکی لرستانم 13سال سابقه دارم ولی فقط 8سال که قراردادی بودم محاسبه میشه

لطفا دوستانی که حکمشون رو زدن میشه جواب بدن که اگه حکم من رو بزنن چقدر به حقوقم اضافه میشه????

 
خانم یا اقای کریمی تا ۶/۹۳ به همه شناسه دادن و تبدیل وضعیت شدن شما میتونید به دانشگاهتون یا وزرارت بهداشت اقای تقی نژاد زنگ بزنید و بگید که علتش چی بوده که شناسه ندارین ایشون واسه شناسه هاست ۰۲۱۸۱۴۵۲۶۶۷ دانشگاه اراک که تا ۶/۹۳ کسانیکه قبولی ازمون ادواری داشتن را تبدیل وضعیت کرد اول شما با دانشگاهتون تماس بگیر بعد وزارت بهداشت البته کارشناس ادواریها خانم کج کلانی هستن که البته سرشون خیلی شلوغه و خیلی کم جواب میدن ۰۲۱۸۱۴۲۶۵۹ ولی اقای تقی نژاد بهتر که زنگ بزنید خیلی تعجب میکنم که شما چرا تبدیل وضعیت نشدین وشناسه ندارین  
من هم بعد سال 90 هستم ولی پیمانی شدم الکی میگن نمیخوان کار انجام بدن 
.البته ابان 90 استخدام شدم .ولی بخشنامه اصلا چیزی راجع به سال عنوان نکرده بهانه های هست که عنوان میشه

با سلام خدمت شما

من از سال 91 طرح پزشک خانواده  قراداد داررم و آزمون ادواری نیز دارم ولی برای شناسه قرادادم موندم میگن بخشنامه دریافت شناسه بعداز 90 هنوز نیومده من  باید کجا مراجعه کنم  آیا امکان دریافت شناسه وجود دارد خواهشا مرا راهنمایی بفرمایید

متشکرم

پاسخ:
اجازه بدین دوستان راهنمایی کنن من در مورد بعد نودی های اطلاع ندارم منتها اصولا این روند باید برا همه یکسان باشه قبل و بعد نود دیگه چه صیغه ایه اینا مطرح میکنن
سلام لیلی خانم از ۶ /۹۳ به بعد را نامش را زدن خودم دانشگاه دیدم قبلیها هم که قبلا زده بودن
شکیبا خانم من که ۹۳هستم هنوز مشکلم حل نشده ,شما میگی بعد از ۹۳رو نامه زدند
پاسخ:

در پایسخ به یکی از کاربران که سوال خصوصی پرسیدن ولی لطفا اگه انتظار پاسخ دارین تیک خصوصی رو نزینین تا امکان پاسخگویی برا ما باشد
سلام,مدیر محترم,یک سوال دارم ,اگر کسی قبولی ازمون ادواری و داشته باشه,و در ازمون استخدامی متمرکز هم قبول بشه,از کدوم راه بره استخدام خوبه,ایا با هم فرقی داره

سلام .... نوع استخدام در هر دو حالت که یکسانه چون پیمانی میشه منتها بنظر من اگه تو آزمون متمرکز قبول شین تو اداره وجهه خوبی داره چون معمولا به قراردادیا یجوری نگا میکنن که انگار از طریق پارتی اومدن همشون.
سلام من دیروز زنگ زدم وزارت بهداشت میگن ما به دانشگاهها اعلام کردیم که برای ۳۳نفر باقیمانده که ازمون ادواری دارن و ۹۳ به بعد هستن وشناسه نگرفتن شناسه بگیرید وتبدیل وضعیت کنید از طرفی زنگ زدن سازمان استخدامیها میگن وزرات بهداشت یکسری اسامی داده ولی پیگیری نکرده که شناسه بدیم وفقط اقای ماهی باید پیگیر باشه هر چی تواهش کردم با اقای ماهی صحبت کنم نشد و کارشناسها هم به یک دیگه پاس میدن و کسی  جوابگو نیست خواهش میکنم اگر دسترسی دارید یا میتونید پیگیری کنید یا اگر میتونید راهنمایی کنید۷۲
سلام بعد از مرحله نامه برنامه و بودجه و تایید آن باید تمام مدارک شما رو امور اداری آماده کنه به همراه نامه برای سازمان مدیریت استانتون بفرسته یادت باشه سابقه بیمه رو باید بگیری.امروز نامه من رفت برای سازمان مدیریت من هم زنگ زدم برای امور استخدامی گفتن اگه مشکلی نداشت بقیه کارها اینترنتی انجام می شه و تا یک ماه دیگه تمام است .
سلام برای ما از زمان صدور کد مستخدمی نزدن دو ماه بعدش زدن خیر ندیده ها
سلام دوستان
مدیر گروه لطفا راهنمایی کنین که تاریخ شروع حکم پیمان چه تاریخی باید زده بشه؟ بعضی از دانشگاها این تاریخ  برای همه همکاران که شامل این نامه می شوند را 95/11/10 که نامه هسته گزینش دانشگاها از وزارت علوم است زدند ولی پیام نور تاریخ را روز دریافت شناسه استخدامی و طبعا برای هر گروهی متفاوت زدند؟
پاسخ:
سلام بنظر منم اصولا باید تاریخ صدور کد مستخدمی بزنن قانونا این درسته اون تاریخ نامه هسته گزینش فقط تاریخ مجوزه
۱۶ مهر ۹۶ ، ۰۹:۲۹ ویرانه شدم از این بی مهری(رها رستگار سابق)
سلام
متوجه شدم نامه بودجه توسط اداره ما دریافت شده ولی قسمت اداری ما بازهم با وجود این نامه صحبتهای سرد میکنه و اصلا امیدواری نمیده که ممکنه کار ما درست بشه با وجود نامه بودجه کسی میدونه مراحل بعدی چی هستش

ل به ...........
با سلام اره فرق میکنه اگه محل تامین حقوق جاری باشه تقریبا مثل نیروهای پیمانی هستی ومحل پرداخت حقوق مشخصه،ولی اگه طرح یعنی پولی که واسه طرحهای عمرانی داده میشه با اون حقوق ما رو پرداخت میکنن
سلام 
دوستان ادارات شما هم  بخاطر تبدیل وضع شماها رو به شهرستان فرستادن ما رو بعد تبویل وضع فرسنادن شهرستان گفتن مصوبه است .به نظرتون انصافه بعد از سالها زحمت.ایا میشه این بی عدالتیها رو پیگیری کرد ؟اگه بله از چه کانالی و چطوری؟ممنون راهنمایی کنید.
سلام اگر حقوق از طرح باشه یا جاری فرقی داره ؟ حقوق ما جاری هست. کارم داره انجام می شه تا حالا که مشکلی پیش نیامده .
دوستان یا مدیر عزیز 
اگه کسی بخشنامه 961977مورخ 25/10/95 مبنی بر تبدیل وضع رو دارید برام بذارید لطفا من بند دومش خرید خدمت رو میخوام. 
باسلام به مدیر محترم واعضا ببخشید میتونید تمامی بخشنامه ها ودستورالعملهایی که به کارمون میاد لطف کنید بصورت یکجا تو گروه بذارین.ضمنا از ادواری دار منتظر خواهش میکنم جواب بدن که ایا محل تامین حقوقشون  طرحهای عمرانی بوده یا جاری?

سلام مستقل شدن سازمان ربطی به گرفتن مجوز نداره. طبق بخشنامه همه قراردادی های ادواری دار باید تبدیل بشن. مجوز های استخدامی رو دادن به مدیریت استانها از اونجا پیگیری کنید.خودم رفته بودم پیش آقای جمالی در جواب نامه ام همین رو گفت. باید از استان پیگیری بشه.حتما تبدیل می شی و به این روزها می خندی امیدت به خدا باشه کارت رو بسپار به خدا و خودت سعی و تلاشت رو بکن.
۰۵ مهر ۹۶ ، ۰۹:۵۴ ویرانه شدم از این بی مهری(رها رستگار سابق)
سازمان ما تازه مستقل شده چارت جدید هم تصویب شده بودجه اعلام کرده که تامین بودجه انجام شده ما در سال 93که مصوبه ادواری اومد مدارک دادیم همون موقع استعلام کارنامه ما انجام شد حالا با این تفاسیر بنظرتون این کار چقدر شدنی هست؟؟؟؟ کارکنان بودجه واقعا
پیگیر هستند ولی متاسفانه افرادی در اداری ما هستند که جای تاسف دارد چون خودشون مشمول نیستند ومضاعف بر آن دانش جایگاهی را که نشسته اند ندارند به نظر دوستان چقدر امکانش هست که کار تبدیل ما انجام بشه؟؟؟؟ دوستان من در همه ارگانها وسازمانهای دیگه که من مصوبه را در سال 93بهشون دادم در ابتدای امر با سردی مسئولین برخورد کردند ولی در طی این سالها بلاخره یخ موضوع آب شد و همه اونها تبدیل شدند خدا را شکر ولی من و همکارانم اندر خم یک کوچه ایم و در نقطه اول ایستادیم
۰۵ مهر ۹۶ ، ۰۹:۱۸ ویرانه شدم از این بی مهری
برای گرفتن کپی کارنامه ادواری دوستان میتونند به خ بهشتی روبروی پاکستان امور استخدامی آقای عینعلی مراجعه کنند
۰۵ مهر ۹۶ ، ۰۹:۱۳ ویرانه شدم از این بی مهری
دوستان سلام سازمان ما تازه مستقل شده و چارت جدید هم تصویب شده قسمت بودجه ما اعلام کرد ادواری ها اسامی شان را بدهند صحبت کردیم بودجه ردیف شده استعلام کارنامه ها هم دو سال قبل انجام شده لطفا جواب بدید ایا ما امکان تبدیلمون هست وقتی که تازه مستقل شدیم وتا حالا مجوز استخدامی نداشتیم چون همیشه سازمان مرکزی همه مجوزها را داشته و سهمیه سازمان ما را هم بعد از جدا شدن قبول نکرد که واگذار کند تو را بخدا جواب بدید امکان گرفتن مجوز هست ؟؟؟؟؟؟
۰۴ مهر ۹۶ ، ۱۱:۵۴ ادواری دار منتظر
سلام  بنده قراردادی سال 90 هستم ولی شناسه قراردادی دارم این خیلی از مشکلات رو حل می کنه .ربطی به سال قراردادی نداره اگه ادواری داشته باشی پیگیری کن.باید انجام بدن.من خودم اول تقاضا نوشتم به همراه کپی نامه ها و بخشنامه ها رفتم پیش رئیس سازمان خودم .آقای رئیس هم دستور داد پیگیری بشه. بعد یه من نامه دادن رفتم سازمان امور استخدامی کشور پیش آقای عینعلی خیلی خوب راهنماییم کرد. و آقای جمالی قمی به من گفتن ما مجوز دادیم به استانها سازمان شما باید از استان پیگیری کنه.شما و یا کسانی که ادواری دارید تا این مرحله رو پیش برین
اگه خدا بخواد بقیه مراحل رو هم براتون می نویسم. خدا رو شکر کار من مرحله آخر هست این رو مدیون مدیر محترم سایت و همه دوستان قراردادی هستم.
۰۳ مهر ۹۶ ، ۱۳:۴۸ فولاس به "ادواری به امیدخدا"
سلام
طبقه رو به ازای هر 4 سال سنوات میدن (برای مدارک ارشد)
ارتقاء رتبه مقدماتی به پایه هم نیازمند 6 سال سنوات به علاوه 300 ساعت آموزشه.
اضافه کار هم بستگی به ساعتی داره که براتون رد میکنن. اما از نظر حق الزحمه ی هر ساعت اضافه کاری، فکر میکنم قراردادی و پیمانی در بدو ورود تقریبا مثل هم باشن. اما بعد از ارتقاء رتبه و پایه، مسلما پیمانی ها به ازای هر ساعت اضافه کار حق الزحمه بیشتری می گیرن.
۰۲ مهر ۹۶ ، ۲۳:۰۵ ویرانه شدم از این همه بی مهری
سلام برای ما هم بعد از مدتها یکدفعه گفتند نامه تامین بودجه از سازمان برنامه بودجه دریافت شده خوب سازمان ما تا حالا مجوزی نگرفته تازه مستقل شده یعنی واقعا برای ما مجوز استخدام میدن

سلام خسته نباشید ادواری دارمنتظر میشه بگین قراردادی چه سالی هستین؟میخواستم بدونم برای من هم انجام میشه؟
۰۱ مهر ۹۶ ، ۲۳:۴۷ به- ادواری دار منتظر
سلام.ارسال نامه تامین اعتبار بودجه کشور به همراه تاییدیه کارنامه ادواری به استانداری؛ جهت اخذ مجوز استخدامی در سامانه کارمند ایران برای شماست.
پس از گرفتن مجوز (ظرف یک یا دو روز) ؛ مدارک و فیش واریزی ونتیجه گزینش و فرم پست سازمانی و... تو سامانه بارگزاری میشه و پس از تایید سازمان و وزارتخانه میره سازمان استخدامی کشور  و اونجا کد مستخدم واستون صادر میشه. از اون تاریخ شما کارمند پیمانی محسوب میشین و سازمان شما ظرف حداکثر یکماه براتون حکم میزنه.
قبلا هم گقتم اگه مشکل پست سازمانی ندارید درنهایت تا دوماه کار شما دیگه تموم میشه و پیمانی میشین.
موفق باشید التماس دعا در شبهای عزیز
۳۱ شهریور ۹۶ ، ۱۹:۳۰ ادواری دار منتظر
سلام نامه تامین اعتبار از برنامه و بودجه کشور برای من اومد گفتن می خواهیم نامه بزنیم برای استانداری. کسی می دونه برای چی هست آیا مرحله آخر هست یا باز هم ادامه داره تا کی تموم می شه.
پاسخ:
به علی گوگونانی :
خوهشا هم شما و هم همه کاربران وبلاگ چنانچه انتظار پاسخ دارند موقع ارسال کامنت تیک خصوصی رو نزیند تا برای ما امکان پاسخگویی وجود داشته باشد
در مورد سوال تان :
شما باید یا بصورت حضوری با در دست داشتن نامه کتبی  با درج کلیه مشخصات شخصی به سازمان سنجش مراجعه نموده ودرخواست کارنامه بکنید چنانچه نامه رو حضوری ببرید زودتر به نتیجه خواهید رسید اگه به نتیجه رسیدین ما رو هم دعا کنید
موفق باشید
یاعلی

۲۹ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۵۵ ادوراری دار علوم پزشکی
 

سلام

 منم علوم پزشکی هستم. ادواری دارم.  تو محل کارم پست مرتبط با رشته تحصیلی ام هم هست اما رییسم پست نمیده. موندم به خدا. یه سال بیشتره تو این وضعیت بلا تکلیف موندم

۲۸ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۱۲ ادواری علوم پزشکی

سلام

ادوراری علوم پزشکی هستم و به دلیل نداشتن پست تبدیل وضعیت نشدم

۲۸ شهریور ۹۶ ، ۰۸:۳۲ ادواری به امیدخدابه فولاس

فولاس عزیزممنون0

یک سوال دیگه اینکه،شماساعت آموزشی روبراتون لحاظ کردن؟یاسوابقتون روبرارتبه وطبقه لحاظ کردن؟شماچندسال سابقه داشتین به صورت قراردادی؟اینکه میگن اضافه کاراپولش کم میشه بعدپیمانی صحت داره؟

سلام مدیر محترم سایت ممنون از جوابتون,منظور من این بود که ایا اگر از طریق ازمون ادواری استخدام بشی ,مزایا ش فرقی با این آزمونهای متمرکز  داره,یعنی مقدار حقوق ,و اضافه کار ,رتبه و....فرقی داره با هم ,منظورم اینه که همه قوانین مربوط به استخدام از هر کدوم از این دو راه یکسانه
پاسخ:
سلام نه هیچ فرقی نمیکنه منتها اگه سوابق و آموزش و دوره ها یکسان باشن چون واضحه که اینا تو حکم و مزایا تاثیر دارن
۲۷ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۳۷ ادواری به شکیبا
سلام من استخدام بعد 90 بودم و ادواری داشتم تبدیل وضع شدم ربطی به سال نداره این همش بهونه است . این همه سال عمرمون تلف شده الان اگه از همون سال استخدام شده بودیم 20 سال حداقل سابقه کار داشتیم الان با این همه بیکاری به زور جای استخدام شدیم اونم با آزمون قراردادی قبول شدم ولی باز خواست خدا ادواری به کمک آمده ولی همکارای حسود تا تونستن آب رو گل آلود کردن و کلی برامون مشکل ایجاد کردن و میکنن ولی نگران نباشید خدا بزرگه من استخدام شدم ساعت آموزشی هم باید محاسبه بشه .برای ما ها که محاسبه شد .
۲۷ شهریور ۹۶ ، ۱۰:۵۶ فولاس به "ادواری به امیدخدا"
سلام
من تو بخش اداری شاغلم - ستاد دانشگاه (درمانی نیستم)
حکم قراردادیم حدود 1800 بود که با پیمانی شدن حدود 200 اضافه شد.
مدیر محترم و سایر دوستان یه سوال دارم,آیا استخدام از طریق آزمون ادواری  با استخدام از راه این آزمونهایی که هر سال برگزار میشه فرقی میکنه؟
پاسخ:
بله ازمون ادواری یه زمانی برگزار شده ولی نه مثل این ازمونهای فعلی که بصورت متمرکز و یکپارچه برگزار میشه تو اون ازمون هم برخی کارکنان قراردادی قبول شده اند که الان همونا رو تبدیل وضعیت میکنن
با سلام خواهشا راهنمائیم کنید؛با وجود داشتن کد شناسه وقبولی ازمون ولی به بهانه طرحی بودن قراردادم واینکه جاری نیستم ؛متاسفانه تا کنون قبول به تبدیل وضعیت بنده نکردن ومیگن اقای مسجدی مدیریت برنامه وبودجه دستور تبدیل وضعیت نیروهایی که جاری هستن رو دادن وواقعا الان در بدترین شرایط روحی وروانی قرار گرفتم ونمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمائی کنید.ممنون
پاسخ:
چن عرض کنم والا شما یبار از سامان برنامه بودجه استعلام کنید ببیند واقعا اینجوریه یانه ؟
بقیه دوستان هم چیزی بنظرشون میرسه راهنمایی کنن
سلام
دوست عزیز به کجا نامه نوشتید؟ لطفن اعلام کنید تا اینکار از طرف همه انجام بشه . وقتی مکاتبات زیاد بشه رسیدگی بهتر میشه
زمانی ک ادواری دارها پیمانی شدن عده زیادی اعتراض کردند که چرا اینها و چرا افراد با سابقه نه و ....
و هیچکس نگفت : اینها که ادواری قبول شدن تفاوتی با افرادی ک الان آزمون استخدامی سراسری شرکت میکنند و بصورت پیمانی جذب میشن ندارند....
همه ی ما سال 81و83و84 آزمون استخدام سراسری قبول شدیم و میبایست بصورت پیمانی مشغول بکار میشدیم ولی اینکه دولت عوض شد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی منحل شد و روال کار استخدام در کشور تغییر کرد گناه ما چی بوده این وسط؟؟؟؟
والان که بعد از دوازه سیزده سال قدمی برامون برداشته شده و بخشی از حق و حقوقی ک از ما ضایع شد بهمون داده شده .خدارو از بابت همینشم شاکریم و ممنون دولت تدبیر و امید هستیم.
انشاالله بتونیم با یاری حقتعالی و انسجام و پیگیری به حقوق کامل خودمون برسیم.
۲۳ شهریور ۹۶ ، ۱۲:۵۴ به همدرد عزیز و " یه دوست "
دوست عزیز من استان گلستان علوم پزشکی هستم حدود 13 سال سابقه برام لحاظ شد اما رتبه ندادن گفتن از زمان پیمانی شدن ( بهمن 95 ) باید 300 ساعت گواهی اموزشی داشته باشم تا رتبه پایه بشم

میتونید راهنمایم کنید چیکار کنم کسی میدونه


موضوع بعدی ططبقه تشویقیه که دولت فورودین اعلام کرد و تمام ادارات بجز وزارت بهداشت اونا در حکمشون اورردن 
برای این طبقه تشویقی هم میشه کاری کرد 
۲۲ شهریور ۹۶ ، ۱۹:۴۸ ادواری دار منتظر
به شکیبا من خودم ادواری دار بعد نود هستم فرقی نمی کنه چه سالی قراردادی شدی .می تونی از طریق آقای عینعلی که در سازمان امور استخدامی کشور هست راهنمایی بگیری من خودم رفتم پیشش و خیلی کمکم کرد. همه موفق باشند به حق خدای متعال.
مگه میشه با اعتراض چند نفر ,یک بخشنامه ,وچیزی که تصویب شده اجرا نشه ,ورییس عصبانی بشه و کار و عقب بندازه ,اصلا این حرفها غیر منطقیه,یه کم باید صبر کنید ,تا مراحلش انجام بشه ,اگر میخواست این تبدیل وضعیت اجرایی نشه برای قبل از ۹۰هم نباید اجرا میشد ,
سلام. 1-من همکاری دارم که بعد از نود اومده و الان با ما پیمانی شد. 2- من بعد از مقدماتی ارشد شدم (_یعنی پایه وارشد رو با هم دادن )3-برامون ساعات آموزشی رو از ابتدا حساب کردن بی چک و چونه ..وزارت بهداشت . 
با سلام. از ذوستان محترم کسی هست که خودش رفته باشه سازمان مدیریت و شماره شناسه قراردادی گرفته باشه؟
۲۲ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۲۳ ( آسمان ) به شکیبا و به همه عزیزان ادواری دار
دوست عزی انشاالله شما هم پیمانی میشوید
فکر کنم بودن کسایی که بعد 90 بودن و پیمانی شدن

همینجا به تمام دوستان عزیز اطلاع میدم که بعد از پیمانی شدن همه دوستان عزیز من شکایتی اماده کردم که از سال 81 که ازمون استخدامی قبول شدم چرا تا سال 90 ( شکیبا عزیز تا 95 ) بیکار بودیم
در صورتی که قرار بود اگر اداره ای نیاز داشت حتما و فقط از ادواری دارها استفاده کند
حتی مستندات حرفهای وزیر اموزش پرورش که گفته بود تا رتبه 20 هزار در سال اول جذب خواهند شد رتبه من زیر 1000 بود
من تلاشم را میکنم و امیدواورم بتونم خسارت تمام سالهایی که بی کار بودم را بگیرم
سلام من امروز اول وزارت بهداشت زنگ زدم گفتن موافقت شده ولی سازمان بودجه هنوز سامانه باز نکرده زنگ زدم سازمان استخدامی پیگیری کردم خانم ربیعی گفتن قرار بوده سامانه برای شما که کلا ۳۳نفرتوی کل کشور هستید باز بشه ولی یکسری دوستانتون اومدن شکایت کردن که بدون ادواری هم باید تبدیل وضعیت بشیم چون ماباسابقه ایم و...فعلا ریاست گفته انجام نمیشه وفعلا هیچی ...گفتن ریاست راعصبانی کردن واسه همین گفتن فعلا منتفیه ولی دوستان این را فکرکردید ماهایی که ازمون ادواری سالهای هشتاد را داریم چندسالمونه وچقدر دنبال کار بودیم وبدبختی کشیدیم چرا اینهارافکر نمیکنن که یکی مثل من که همسرم ورشکسته ست و کم بیناست و...باداشتن بچه بعداز کلی بیچارگی سال ۹۵تونستم قراردادی در سن ۳۷سالگی بشم ایادراین سن بااین شرایط بی امنیتی کار ودرامدم چه جوری خرج زندگی رامیخوام بدم من یک زنم وخرج اور زندگی و دشتن بچه مدرسه ای و همسرمریض و با کلی قرض واجاره خونه و...چرا باید برید نون کسانی امثال منو ببرید 
علی آقا منتظر جواب از کسی نباشید اینجا همه ادواری دار هستند و کسی جواب سوال های امثال من و شما که ادواری ندار ! هستیم رو نمیده. ولی خدای ما هم بزرگه منم مثل شما قراردادی هستم ولی ظاهرا کسی به فکر ما نیست...
سلام ادواری دار منتظر یعنی ۹۳به بعد هم که ادواری دارن تبدیل وضعیت میشن؟
۲۰ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۱۹ به-ادواری دار منتظر
سلام دوست عزیز.نگران نباش ولی پیگیر باشین
ارسال اسامی تان به برنامه و بودجه کشور؛بجهت گرفتن تاییدیه تامین اعتبار حقوق انجام میشه وپس از گرفتن این تاییدیه؛واستون مجوز استخدامی میدن که اطلاعاتتون بارگزاری میشه و پس از تایید مرحله به مرحله؛کد مستخدم پیمانی صادرمیشه
اگه کاراتون به مشکلی نخوره نهایتا تا دوماه دیگه پیمانی میشین انشالله.
۲۰ شهریور ۹۶ ، ۰۸:۵۸ ادواری به امیدخدا

باسلام (به دوست عزیزوفولاس)

میخاستم بپرسم ؛شماکه گفتیدتوحکم اولیه که بعدازپیمانی براتن2030زدن؛زمان که قراردادی بودین حکمتون چندبوده؟کم شده یانه؟واینکه کارمندخوددانشگاهیدیاتوکادردرمان شاغلید؟به امیدتبدیل وضعیت همه دوستان.....امیییییییین.

۱۹ شهریور ۹۶ ، ۱۷:۵۱ ادواری دار منتظر
سلام من امروز رفتم امور اداری سازمان  مربوطه و دیدم نامه زدن می خوان بفرستن برای برنامه و بودجه کشور مدیر محترم سایت و یا هر دوست دیگری که می تونه پاسخگو باشه مگه بعد از تایید کارنامه توسط سازمان سنجش وتاییدیه گزینش نباید مدارکمو می فرستادن برای استان و اونها می فرستادن برای سازمان امور استخدامی.پس چرا اینا نامه زدن برای برنامه و بودجه کشور.دوست گرامی فولاس چقدر طول کشید تا تبدیل وضعیت شدین مارو هم راهنمایی کنید شاید فرجی شد و من و امثال بنده که تبدیل نشدن ، بدونیم چکار باید بکنیم از همه تشکر می کنم.
پاسخ:
سلام ... سازمان برنامه و بودجه استان یا کشور؟؟؟؟؟!!!!!
اصولا اگه قرار باشه به سازمان برنامه بودجه کشور فرستاده بشه اونم باید از طریق سازمان استانی آمار جمع آوری وسپس به کشور فرستاده بشه به هر حال در هد رو حالت اطلاعات اونجا خواهد رفت
با سلام
دوستان عزیز
آیا کسی اطلاع دارد که در خصوص قراردادی های دیگر برنامه ای برای تبدیل وضعیت وجود دارد یا نه؟
ممنون می شوم اگر کسی اطلاع دارد بگوید
۱۶ شهریور ۹۶ ، ۱۰:۳۶ به دوست عزیز ( فولاس )
همکار گرامی منم دقیقا مثل شما کارام انجام شد
اما به ما رتبه ندادن و گفتن طبق قانون از زمان پیمانی شدن باید 300 ساعت گواهی ببریم
دوست عزیز یه طبقه تشویقی از اول سال 96 تمام ادارات دادن جز بهداشت شما خبری ندارید ؟

سلام دوستان

ادواری دار شاغل در علوم پزشکی بودم که از اول تابستان پیمانی شدم. با مدرک ارشد و پست کارشناسی. حکم اولم 2030 بود که با طبقه 5 و رتبه مقدماتی زده شد. حکم دومم که اخیرا صادر شد برای احتساب سنواتم بود (8 سال) که رتبه مقدماتی و طبقه 7 لحاظ شد و حکمم 2190 شد. هنوز افزایش رتبه برام لحاظ نشده ولی احتمالا با توجه به سنوات رتبه پایه بدن.  
۱۵ شهریور ۹۶ ، ۰۲:۱۱ پاسخ جناب عبدالهی
سلام .ایمیلتان را چک نمیکنید. این ایمیل من میباشد پیغام با شماره تماس بگذارید لطفا..با تشکر از مدیریت سایت. fcbayern39@yahoo.com
۱۴ شهریور ۹۶ ، ۰۰:۵۵ به آقای محمدی و عدالت
سلام دوست گرامی
لطفا درپاسخ دادن به عزیزان بصورت شخصی و محدود نظر ندید تا خدای نکرده سبب ایجاد شبهه نگردد.
درسته که هیچ جای بخشنامه؛ نه گفته که حتما باید با همان مدرک زمان ادواری تبدیل وضع شده و پست سازمانی بگیرن و نه با آخرین مدرک اخذ شده!
این بستگی به شرایط اداره و پستهای سازمانی مصوب خالی متناسب با مدرک تحصیلی عزیزان دارد که باید به تایید وزارتخانه مربوطه هم برسد
یعنی اگه پست خالی داشته باشن و وزارتخانه مطبوع هم موافق باشه؛ میتونن باکس کاردانی بدن ویا باکس کارشناسی
پس نباید نحوه اعمال نظر یک اداره رو به تمام سازمانها تعمیم داد!!! درجریان باشین که بعضی وزارتخانه ها موافق دادن باکس های کارشناسی هستن و برخی خیر.
هرچند بنظر بنده مهم همان تبدیل وضعیت است ومابقی قضایا به مرور زمان حل میشه و به خواسته هاتون میرسین.

این کار رو انجام دادن ومیگن چون تعهد دادیم مدارک تون را تقلیل بدیم و منو از ارشد به فوق دیپلم کاهش دادن بخدا انصاف نیست.
۱۳ شهریور ۹۶ ، ۱۳:۳۳ محمدی - فارس به آقای عدالت
با سلام
همکار گرامی این جور چیزی صحت نداره و یه بخشنامه من دراوردی هست
من زمان ادورای لیسانس بودم و الان با فوق لیسانس استخدام شدم
البته یه ردیف دیگه می خواستم که بهم گفتن اگه اون ردیف رو بخوای با مدرک کارشناسی برات حساب می کنیم چون مدرک فوق لیسانست با این ردیف نمیخونه که ترجیحا ردیفم رو عوض کردم ولی همکاران دیگه که با مدرک فوق دیپلم هم ادواری داده بودن با لیسانس براشون تغییر وضعیت داده شد
با سلام
دوستان کسی از جذب کسانی که قبولی ادواری دارند با مدرک فوق دیپلم اطلاعاتی دارد من حدود 13 سال سابقه کار مداوم دارم و مدرکم با شغلم مرتبط است. ممنون میشم اگه کسی راهنمائی کنه.
۱۱ شهریور ۹۶ ، ۲۰:۴۲ یعقوب ادواری وزارت نیرو بخش آب
با سلام و خسته نباشید 
با وجود بخشنامه های تبدیل وضعیت، وزارت نیرو کارکنان خرید خدمت خود را در بخش آب که در پستهای جاری شرکت خودشان فعالیت می کنند و قبولی آزمون ادواری را هم دارند و مشمول ماده 30 بخشنامه مهرماه 93 هستند را تبدیل وضعیت نمی کند و از لحاظ روحی واقعا تحت فشار شدید هستیم. 
چرا تمام دستگاهها از این ظرفیت ایجاد شده استفاده کردند بجز وزارت نیرو بی در و پیکر. واقعا میگم خدا باعثان اینکار را بی جواب نخواهد گذاشت. 
۱۱ شهریور ۹۶ ، ۱۳:۴۴ ادواری دار منتظر
سلام من از امور اداری پرسیدم بعد از گزینش چه مراحلی باید طی بشه به من گفتن مدارک تورو می فرستیم برای مدیریت استان اونها وقتی تایید کردن خودشون برای سازمان امور استخدامی نامه می زنند. اگه پاسخگو باشید ممنون می شم راهنمائیم کنید تا من حق اعتراض داشته باشم در ضمن چقدر زمان می بره تا کارم انجام بشه.خودم می تونم برم مدیریت استان کارم رو پیگیری کنم یا نه؟
پاسخ:
سلام نه روال کار همینه که مدارکتون از طرف سازمان برنامه وبودجه استتانتون تایید بشه و اونا ارسال کنن تهران و از طرف تهران هم براتون کد صادر بشه حداکثر یکی دوماهی باید صب کنین

با سلام دانشگاه ما نیز بالاخره تبدیل وضعیت کرد اما با مدرک زمان ادواری که بنده اون موقع فوق دیپلم بودم  درحالی که آخرین مدرکم ارشد است. اما دانشگاه با مدرک فوق دیپلم ارتباطات و پست  فناوری ارتباطات زده که کلی حقوقم پایین آمده 700 تومن الان میگه چون لیسانس و فوق شمابا مدرک  زمان ادواری فرق میکنه م مرتبط نیست و در پست فعلی شما امکان امکان ارتقا وجود نداره پس همانطور میمونی و قبلا هم از ما بابت تقلیل مدرکمون رضایتنامه هم گرفتن که بعدا ادعایی نداشته باشیم البته مال بعضی غیر مرتبط ها را هم تو جلسه قبول کردن به ما میگن نمیشه تنها راهش هم اینه برگردی قراردادی با همون حقوق مزایای قبلی یعنی فوق لیسانس نمیتونی هم شکایت کنی چون خودت رضایتنامه (به زور امضا کردم)امضا کردی دوستان فقط میخوام بدونم کار اینا قانونییه یا نه پیش کی برم بخدا خسته شدم از این همه بی عدالتی.

با سلام اقا ما از اول سال تعدیل وضعیت شدیم و همین ماههم سنواتمو لحاظ کردند و گروه و طبقه شغلی مربوطه را دادن از مدیر و سایر دوستن که این مدت راهنمای هی مناسب کردند بسیار ممنونم انشا الله همگی مشکلشون حل شه واسه همیشه از همه دوستان و این سایت خداحافظی میکنم
سلام به همگی من امروز با دانشگاه تماس گرفتم که بالاخره شناسه به ما میدن یانه؟گفت نامه اش چندروز پیش اومده ولی سامانه کارمند برای گرفتن شماره شناسه را باز نکردن گفت منتظریم

با سلام

بخشنامه سازمان اداری واستخدامی کشور درموردتبدیل وضعیت اونهایی که ادواری امتحان دادن وقبول نشدن اینه 1164086 مورخ 96/02/21  بی زحمت مدیر میشه پیگیری کنه  یا هرکسی دیگه ای که براش مقدور تا ببینه این بخشنامه صحت داره وجوابش  ازطریق همین صفحه اطلاع رسانی بشه

۰۶ شهریور ۹۶ ، ۲۳:۲۳ ادواری دار منتظر
سلام تایید گزینش برای من اومد و فرم شغل و شاغل هم پر شده مدیر محترم یا هر کسی که می تونه پاسخگو باشه لطفا. چه مراحلی باید طی بشه تا کار به نتیجه برسه و چقدر زمان می بره.منتظر پاسخ شما بزرگواران هستم.
پاسخ:
الان دیگه مدارکتونو تو سامانه کارمند ایران باید ثبت کنن و براتون کد مستخدمی پیمانی بگیرن
سلام  مدیر محترم ,من قبولی ادواری رو دارم ,کارنامه هم دادم ,گزینش هم رفتم ,واز گزینش نامه قبولی من به واحد استخدام فرستاده شده ,ولی هنوز هیچ خبری نیست ,شروع قرار دادم از ۹۳بوده وشناسه ندارم ,برای شناسه خودم باید اقدام گنم یا خود دانشگاه انجام میده
پاسخ:
سلام ... این کار امور اداریه خودشون براتون باید کد مستخدمی بگیرن

سلام

ما 10 نفر با سابفه های مختلف از 14 سال تا 4 سال از شاغلین در دانشگاه صنعتی شیراز مشغول به کار هستیم که امتحان ادواری قبول شده ایم با وجود که اسامی سال 95 ارسال شده و گزینش هم در اسفند جوابش به تهران رفته و میلغ واریزی برای تغییر وضعیت هم در اسفند ماه واریز شد ولی دیگه خبری نیامده امور اداری هم میگه هنوز جواب نیامده و خبری نیست و ما فکر میکنیم امور داری کم کاری میکنه چگونه میشه فهمید و پیگیری کنیم با تشکر از شما

پاسخ:
خب میشه از وزارت علوم پیگیری کنید
۰۶ شهریور ۹۶ ، ۰۷:۴۹ وزارت علومی
سلام دوستان عزیز و مدیر گروه محترم
لطفا منو راهنمایی کنین...شناسه استخدامی من از سازمان مدیریت شهرستان صادر نمی شه میشه بگین چرا؟ دلیلش چی است؟

با سلام  می خواستم بپرسم بخشنامه جدید که سازمان اداری واستخدامی داده مبنی برتبدیل وضعیت نیروهای قراردادی که آزمون ادواری قبول نشدن چیه واین موضوع صحت داره

سلام، به من پست نمیدن، رییسم نمی خواد پست هاش رو بلوکه کنه، الان خودم باید دنبال پست بگردم یا وظیفه کارگزینیه؟ کسی تو این وضعیت هست یا نه؟ چی کار کنم؟؟؟

۰۴ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۵۵ ادواری به امیدخدا

سلام

شرمنده؛ازهمه دوستان احتمالاکسی میتونه جواب منوبده.

من شناسه قراردادیم بالاخره ازسازمان مدیریت برای دانشگاه اومده،بقیه روال کارچیه وچقدطول می کشه؟ممنون میشم جوابموبدین.

 

از مدیر خواهشمندم جواب من هم بدن
پاسخ:
پاسخ داده شد
با سلام
 من یک سوال  داشتم ایا کسانی که  استخدام ادواری را با مذرک فوق دیپلم داده اند ولی با مدرک لیسانس استخدام وزارت علوم شده اند .  می توانند در پیمانی شدن دچار مشکل بشوند. من با مدرک لیسانس سال87 استخدام  قرار دادی یکی از دانشگاه ها ی ذولتی  شده ام ولی  استخدام ادورای را با فوق دیپلم  کتابداری بوده ام. اکنون دانشگاه ای که استخدام شده ام  می گوید چون تو با فوق دیپلم امتحان داده ای   وسازمان مدیریت می گویدپست تو نباید کتابدار باشد و نمی توانی پیمانی شوی. ایا این مطلب مربوط به سازمان مدیریت است  یا وزارت علوم
باسلام وتشکرازمدیرسایت .شکرخداکارکنان فرمانداری واستانداری هم تبدیل وضعیت شدندواحکام هم صادرشدامیدوارم تمامی دوستانی که هنوزکارشان تمام نشده هرچه زودتربه نتیجه برسندواحکام آنهاهم صادرشود.
با سلام نمیدونم چرا منو راهنمائی نمیکنه؛ازتون خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمکم کنه که چطور بتونم از این مخمصه در بیام ازمون ادواری دارم ؛شناسه هم دارم وقرارداد کارمعین هستم صرفا چون محل تامین حقوقم طرح هست وجاری نیستم منو تغییر وضعیت ندادن.خواهش میکنم راهنمائی کنید.
با سلام. تبدیل وضعیت کارکنان قراردادمعین به پیمانی در برق منطقه ای ما حتی با مدرک کاردانی  انجام شد و احکام مربوطه صادر شد. نا گفته نماند بچه های قراردادمعین خودشان زحمت بسیاری در این راه کشیدند. امیدوارم این موهبت نصیب دیگر هم وطنان حداقل با این شرایط گردد.
۳۱ مرداد ۹۶ ، ۰۸:۰۳ علوم پزشکی تبریز
با سلام خدمت دوستان و مدیر محترم سایت، من قراردادی بعد نود هستم. متاسفانه دانشگاه ما برای ادواری دارهای بعد نود کاری نکرده، کارگزینی هم یکسال بیشتره که مدام میگه "از تهران استعلام کردیم خبری نیس فعلا"خواستم ببینم به نظرتون من به کجا مراجعه کنم نتیجه میگیرم. خیلی ممنون از راهنماییتون.
سلام به دوستان منتظر تبدیل وضعیت، من کارمند یک دانشگاه در تهران هستم که در ازمون سال 83 قبول شدم امروز امور اداری دانشگاه گفت که خانم صالحی وزارت علوم گفتند مجوزهای استخدامی را برای شهرستان ها فرستادیم و برای تهران فعلا موجود نیست ولی مبلغ 19200 را واریز کنید. به نظرتون چقدر طول می کشه تا کد استخدامی را بدهند بالاخره؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون از سایت خوبتون
سلام من قبولی ازمون ادواری دارم ولی الان یکسال واندی سابقه کار دارم و شناسه قراردادی ندارم چندوقت پیش دانشگاه علوم پزشکی اراک هستیم تماس گرفت که تاییدیه ازمون ادواریتون را از سازمان سنجش بگیرین ومدارکتون را بیارین که بفرستیم وزارت بهداشت و از اون زمان من مدام پیگیری کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم وگفتن فقط در حد جمع اوری اطلاعات بوده و درنهایت جهت تصمیم گیری هست الان چهارپنج.ماه گذشته وهیچ خبری نیست از شما یکبار سوال کردم فرمودین صبر کنم حالا میخواستم بدونم بالاخره انجام میشه و امیدی هست یانه و تا چه زمانی باید صبرکنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین.
پاسخ:
سلام ... اگه شما تاییده ازمون ادواریتون را داده باشین بقیه مراحل دیگه دست خودشونه از انجاییکه شما هم شناسه ندارین یکم سخته منتها شدنی به هر حال غیر از صبر کردن چیزی فعلا از دستتون برنمیاد
۲۹ مرداد ۹۶ ، ۱۵:۳۹ وزارت علومی
سلام و خسته نباشید 
آیا صحت داره که 2 هفته است که سایت برنامه و بودجه برای دریافت کد استخدامی مشکل داره؟مدیر محترم  و یا دوستان اگر کسی در جریان هستند تائید می کنید؟مسئول کارگزینی دانشگاه میگه مدتی که سایت مشکل داره مکاتبه کردیم برای رفع مشکل....
سپاس
سلام مدیر محترم به من گفته بودین فقط یه کم صبرداشته باشم هنوز اطلاعی پیدانکردین که بالاخره من تبدیل وضعیت میشم یانه؟
پاسخ:
سلام ... مشکلتون چی بود و کی اقدام کردین آخرین نتیجه چی بوده توضیح بدین تا راهنمایی صورت گیرد
۲۶ مرداد ۹۶ ، ۱۴:۵۷ به کمک دوستان...
سلام بستگی به پستی داره که به شما تعلق میگیره ولی نگران نباشید بعد از تبدیل وضعیت می تونید مدارک تحصیلیتون رو ارائه بدید. اگه از کارگزینیتون سوال کنید کامل در جریانند
۲۴ مرداد ۹۶ ، ۲۲:۱۹ وزارت علومی
با سلام واحترام خدمت مدیر عزیز
سوالی از خدمتتون داشتم:ایا درست هست که بخشنامه ایی امده که تمام کارمندان قراردادی تا پایان سال باید تبدیل وضعیت بشن؟ممنون میشم جواب بدین
پاسخ:
سلام نه نیومده حداقلش اینه که بنده نه دیدم و نه از کسی شنیدم

سلام .ما 2 نفر از بچه های اداره کل منابع طبیعی تهران هستیم و کارامون برای ماده 30  از حدود 4 ماه پیش  پیگیری  شده (تامین اعتبار و گزینش و مدارک  شغل و شاغل  و...دیگه )   و انجام شده .حالا بهونه سازمان برنامه تهران اینه که باید مجوز از سازمان امور استخدامی و دفتر اقای عینعلی بیاد تا ما سامانه رو برای شما باز کنیم .لطفا راهنمایی کنین. یه کار قانونی که  باید بریم دنبال مجوزش؟  چه معنی داره- نباید مجوز محدود باشه که ..چکار کنیم .لطفا راهنمایی کنین.ممنون

۲۳ مرداد ۹۶ ، ۱۲:۱۷ کمک دوستان...
 

سلام مجدد! دوستان خواهشا راهنمایی بفرمایید. عنوان شغلی من از ابتدا کاردان آزمایشگاه بوده است.بعد از این که مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی را در سال 92گرفتم در حکمم وارد شد ولی به خاطر انکه قانون جدید گفته بود عنوان شغلی کارکنان قراردادی قابل تغیر نیست عنوان من همان کاردان باقی ماند. امسال که کارشناسی ارشد مرتبط گرفته ام می گویند چون عنوان کاردان داری این مدرک کارشناسی ارشد برای شما اعمال نمی شود!

حالا اگر قرار شود تبدیل وضعیت شوم ملاک تبدیل وضعیت مدرکی است که در حکم وارد شده یا مدرکی که در دست دارم ولی اعمال نشده . این خیلی برای من مهم است لطفا کمک کنید...

۲۲ مرداد ۹۶ ، ۱۵:۰۳ ادواری نیرو
سلام.خانم شفیعی 021-85352358 ولی توصیه میکنم حضوری برین بهتر جواب میگیرین. واسه ما زیاد فرقی نکرده .
به کمک دوستان عرض کنم: اداره تون درصورتیکه باکس سازمانی کارشناسی خالی مرتبط با آخرین مدرک تحصیلی شما داشته باشه؛میتونه پس از مرحله تامین اعتبار وتایید کارگروه اداره تون ؛تو سامانه معرفی کنه و براساس همین باکس شما پیمانی میشین ولی نمیتونید اجبارشون کنید (چون میتونن بگن باکس خالی نداریم یا شما فاقد شایستگی لازم برای تصدی این پست هستید)
میتونید از قبل با منابع انسانی تون رایزنی کنین که بهتون باکس جدید کارشناسی بدن.
با سلام
دوستانی که رتبه براشون اعلام شده من کارشناسی هستم  و16 سال سابقه کمار وساعات اموزشی هم کامل هست مشکل از این نظر نیست ولی میگن رتبه پایه برای من اعمال میشه ولی برای ارشد باید حتما شش سال بگذره آیا دانشگاههای شما هم همینطور هست و آیا این قانون درسته؟
۲۲ مرداد ۹۶ ، ۱۰:۰۲ کی میتونه کمک کنه زهرا از علوم پزشکی گلستان
من بهمن 95 تبدیل وضعیت شدم
اما برای دادن رتبه گفتن فقط از زمان پیمانی شدن باید 300 گواهی ببرم
حقوقم کلی کم شده اگر رتبه میگرفتم جبران میشد
لطفا کسی میدونه چیکار کنم
۲۲ مرداد ۹۶ ، ۰۸:۳۶ کمک دوستان...

سلام یعنی واقعا تو جمع شما بزرگان یک نفر نبود که به من راهنمایی کنه. تو رو خدا حداقل نظرتون رو بگید... من جدا به کمکتون نیاز دارم

۲۲ مرداد ۹۶ ، ۰۸:۰۱ ادواری به امیدخدا

باسلام

همکارمحترم ادواری نیرو؛خداروشکرکه حکم پیمانی شمازده شد؛ببخشیدمیشه شماره خانم شفیعی روبرام بذاریدوجسارتاحکمتون چقد اضافه شد؟

۱۹ مرداد ۹۶ ، ۱۵:۵۲ ادواری نیرو
باسلام خدمت دوستان و مدیر ارجمند
حدود14ماه قبل که بااین سایت آشنا شدم شاید تصور نمیکردم که مطالب تبادلی بتونه اطلاعاتی بهم بده که در ادامه مسیر به فرآیند تبدیل وضعیتم به پیمانی اینقدر کمکم کنه! خداروشکر کدمستخدم پیمانی من صادرشد و این حاصل تلاش و پیگیری 10ماه بصورت مداوم بود.چندین بار وزارتخانه و سازمان استخدامی کشور رفتم و از سازمان مدیریت استان هم پیگیری کردم تا توانستم موافقت اداره رو راجع به نامه به سازمان بودجه کشور بگیرم.دوستان عزیز اگر اداره یا سازمان شما جواب درستی نمیدن و کلیه شرایط نامه 95/10/26آقای جمالی قمی رو دارین؛میتونین از فرشته ای بنام خانم شفیعی( رییس گروه کارشناسان سازمان استخدامی کشور) کمک بگیرین. درست ترین و بهترین راهنمایی رو بهتون میتونه بکنه تا با مسئول وزارتخانه تون به تفاهم برسند.فقط باید با کمال احترام و درایت ؛پیگیری و تلاش کنین. مطمئنا موفق خواهید شد. با آرزوی خوشحالی همه.
سلام.یه سوال در مورد شرکتی های علوم پزشکی داشتم میخواستم بدونم خبری از تبدیل وضعیت نیست ؟؟؟
سلام دوستان من که دیگه ناامید شدم همه جا پیگیری کردم گفتن فقط شش نودسه ماقبل شناسه دادن و فقط اونا با ازمون ادواری تبدیل وضعیت شدنمن یک سال و اندی سابقه دارم گفتن فقط میخواستن یکسری اطلاعات بدست بیارن و مدارک ما را با قبولی ازمون ادواری را گرفتن هیچ تصمیمی برای ما نگرفتن و فقط در حد جمع اوری اطلاعات بوده شناسه هم فقط ۶/۹۳به قبل ...دیگه هیچی دیگه...خیلی ناامید شدم
۱۷ مرداد ۹۶ ، ۰۷:۵۸ علو م پزشکی تبریز به زهرا گلستان
سلام به زهرا از گلستان 
منم حدود 13 سال سابقه دارم و برای منم رتبه مقدماتی زدند و سیصد ساعت امتیاز میخوان واسه رتبه  پایه  دادن
البته دانشگاه ما فقط دوره های ضمن خدمت  که خود دانشگاه برگزار میکنه را اموزشی حساب میکنه نه کل کارگاهایی که خودمون رفتیم و گواهی داریم

۱۶ مرداد ۹۶ ، ۱۴:۳۳ کمک دوستان..

سلام دوستان خواهشا راهنمایی بفرمایید. عنوان شغلی من از ابتدا کاردان آزمایشگاه بوده است.بعد از این که مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی را در سال 92گرفتم در حکمم وارد شد ولی به خاطر انکه قانون جدید گفته بود عنوان شغلی کارکنان قراردادی قابل تغیر نیست عنوان من همان کاردان باقی ماند. امسال که کارشناسی ارشد مرتبط گرفته ام می گویند چون عنوان کاردان داری این مدرک کارشناسی ارشد برای شما اعمال نمی شود!

حالا اگر قرار شود تبدیل وضعیت شوم ملاک تبدیل وضعیت مدرکی است که در حکم وارد شده یا مدرکی که در دست دارم ولی اعمال نشده . این خیلی برای من مهم است لطفا کمک کنید...

۱۵ مرداد ۹۶ ، ۱۳:۲۰ زهرا گلستان
من مدارکم و کارم مرتبط بودن مشکل اینکه گفتند کارگاه ها از زمانی که پیمانی شدید لحاظ میشه
یعنی از بهمن 95 به بعد باید 300 ساعت گواهی برای رتبه پایه ببرم
۱۱ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۵۵ به زهرا از گلستان
سلام من هم مثل شما هستم(ع پ شیراز )البته دلیلش اینه که اون 13سال یه مدرک دیگه داشتم با یه کار دیگه الان با مدرک جدید و پست جدید دارم کار می کنم بهم گفتند اگه رشته قبلیتون مرتبط بود حساب می شد ولی الان دیگه نه 150هزار تومان هم حکمم کمتر شده😯
جناب وحید از ارومیه
 با سلام وعرض ادب خدمت شما
وهمچنین عرض تشکربخاطر راهنمائیتون وامیدی که بهمون دادید؛اگه میشه لطف کنید یاشمارتون رو بدید که جزئیات بیشتر رو از شمابپرسیم ؟یا اینکه جزئیات بیشتر رو توگروه توضیح بدید ؟چون ما از برنامه وبودجه کرمانشاه که پرسیدیم با اینکه کد شناسه هم داریم گفتن برای جاری شدن شما باید حتما آقای مسجدی رئیس برنامه وبودجه کشور دستور بده.حالا نمیدانم در اینخصوص واقعا راست میگن یا بهانه است.واقعا ممنون میشم اگه بیشتر راهنمائیم کنید.
۰۵ مرداد ۹۶ ، ۱۵:۳۳ وانیا جان کمک مدیر عزیز "یه دوست"
خانوم عزیز اگر اطلاع دارید کمک کنید
عوم پزشکی گلستان کمیته فرعی تشکیل نمیده و گفته فقط کسانی که بعد از پیمانی شدن 300 ساعت گوواهی کارگاه دارند تبدیل وضعیت میشوند
و گواهی سالهای قبل را قبول ندارند
ما چیکار میتونیم کنیم؟؟؟؟
مدیر عزیز دوستان اداری
یه دوست
وانیا جان کمک کنید
سلام و درود قرار بود امسال بعضی از سازمانها مثل وزارت ارشاد پنجاه درصد به حق شغل و شاغل اضافه کنند . از دوستان کسی اطلاع دارد
سلام  به همه در جواب شکیبا من از جهاد کشاورزی هستم خودم دیدم که چند نفر اومده بودن برای گرفتن شناسه به سازمان امور استخدامی با امور اداری دانشگاه صحبت کن .اگه کاری نمی کنن لااقل راهنمایی کنن .من از اول قراردادی بودم و شناسه دارم اگه خبری گرفتم حتماً اینجا جوابتون رو خواهم داد.
سلام من تهران هم از سازمان استخدامی پیگیری کردم از اقای عینعلی گفتن دستگاه مربوطه باید درخواست کنه ولی دانشگاه ما میگه باید سامانه باز بشه که بتونه شناسه بگیره وزارت بهداشت هم که جواب نمیدن خواهش میکنم اگر وزارت بهداشت پیگیری میکنید که جواب میدن برای من هم پیگیری کنید من بعداز ده سال سال ۹۵ قراردادی شدم و قبولی ادواری هم دارم بعداز اینهمه سختی تازه قراردادیم و هر دیقه تهدید به لغو قراردادمیکنن و....
سلام و خسته نباشید حضور محترم مدیر سایت من از کارکنان علوم پزشکی و دارای کارنامه ادواری از شروع بحث پیمانی شدن تمام مراحل رو رفتیم آزمایشات و گزینش ولی دقیقان در لحظه آخر گفتن مشاغل کارگری شاملشون نمیشه اما در نامه ای که از وزارت اومده گفته کسانیکه دارای شماره شناسه و کارنامه قبولی ادواری و پست بلا تصدی که من اینها دارم ولی الان چیز دیگه ای ن میگن با تفاسیر خودشون هم که از کارگری به پیمانی امکان پذیر نیست مگر از طریق آزمون آیا ازمون استخدامی ادواری که تمام مواد امتحانیش همانند مواد امتحانی امور استخدامی هست شامل نمیشه ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.
پاسخ:
سلام بنظر من این مورد بهونه هست آخه کجای این بخشنامه گفته از کارگری به پیمانی نمیشه خب باید هر کاری میکنن طبق قانون و بخشنامه باشه اینو ازشون سوال کنید و حتما پیگیر باشین یا حقفتون ضایع نشه
۰۲ مرداد ۹۶ ، ۱۹:۲۳ رستگار سابق
خواهشا اگر بخشنامه یا نامه ای از سال 96دارید قرار بدید اداره ما میگه این طرح مال سال قبل و برنامه پنجم بوده الان اجرایی نیست نمیخواهند برای ما تلاش کنند
سلام بر دوستان و مدیر محترم سایت
این قضیه کسانی که فقط ادواری شرکت کردند و قبول هم نشده اند تبدیل وضعیت میشوند چی هست؟ممنون میشم جواب بدین
پاسخ:
فقط نداره منتها نوشته کسایی که ادواری دارن تبدیل وضعیت میشن شاید بعدا بخشنامه دیگری بیاد و بقیه هم مشمول بشن
۳۱ تیر ۹۶ ، ۰۹:۵۱ ادواری دار
سلام به همه در پاسخ شکیبا باید بگم خودم اسفند ماه رفته بودم سازمان امور استخدامی و دیدم کسانی اومده بودن برای گرفتن شناسه قراردادی و آقای جمالی موافقت کرد .با امور استخدامی تماس بگیرید راهنمایی می کنن.   02185352356 آقای عینعلی
۳۱ تیر ۹۶ ، ۰۸:۲۹ زهرا از گلستان ( علوم پزشکی ها لطفا کمک )
دوستان عزیز علوم پزشکی که تبدیل وضع شدن لطفا راهنمایی کنید

علوم پزشکی گلستان مدارک اموزشی ( کارگاهها ) را فقط از تاریخی که پیمانی شدیم قبول میکند و مدارک قبلی ما را حساب نمیکند
من حدود 13 سال سابقه و حدود 1100 ساعت گواهی کارگاه دارم

اما به من گفتن از تاریخی که پیماانی شدم باید 300 ساعت برای گرفتن رتبه پایه کارگاه داشته باشم

لطفا راهنمایی کنید تمام دانشگاهها به این صورته

وانیا جان خواهر شما گفتید این مشکل را داشتید و از طریق وزارت خانه حل کردید لطفا راهنمایی میکنید
سلام من سازمان برنامه و بودجه شهرمون زنگ زدم که ایا سامانه کارمند ایران برای گرفتن شناسه قردادی باز میشه که ماها که ازمون ادواری داریم تبدیل وضعیت بشیم گفت بهید میدونم دانشگاه علوم پزشکی هم میگه سامانه بسته ست پس تکلیف ما چی میشه من یکسال واندی سابقه کار دارم ولی قبولی ازمون ادواری ۸۳را دارم.محبت میکنید اگرراهنمایی کنید و برای ماهم که تعدادمون کمترهست پیگیری کنید .باتشکر
۲۸ تیر ۹۶ ، ۱۹:۵۱ توجه عزیزان گلستانی
دوشنبه با دکتر اقاپور صحبت کردم متاسفانه ایشان به هیچ عنوان حاضر نیستند مدارک آموزشی را برای رتبه حساب کنند و تاکید کردن فقط از زمان پیمانی شدن باید 300 ساعت گواهی ارائه دهیم یعنی حداقل سه سال طول میکشد
لطفا همه حضوری یا تلفنی به این موضوع معترض باشید 
مورد بعدی در ارتباط با کسانی که ماده 88 بودن قبل قراردادی چون بیمه پرداخت نشده جز سنوات نیست این دسته از عزیزان میتونند با مراجعه به بیمه تامین اجتماعی و شکایت دانشگاه را مجبور به پرداخت حق بیمه کنند تا مدتی که قرارداد ماده 88 بودن جز سنواتشون لحاظ شود
سلام .
تشکر از مدیران دلسوز و زحمتکش این سایت
خدا اجرتون بده
دوستان اینجا هیچ کس کارشناس امور اداری هست که سوال من رو پاسخ بده؟
جناب ل از منابع طبیعی کرمانشاه
اینجانب از ارومیه دقیقاً مشکل شما رو داشتیم و 3 نفر بودیم
یعنی از طرح حقوق می گیرفتیم
ابتدای کار ما رو هم منصرف کردند و نه گفتند ، ولی وقتی که پشتکار و پیگیری ما رو دیدند و اینکه بنده چند باری به تهران و وزارتخانه مربوطه و سازمان مدیریت تهران رفته بودم و همه مدارک در این رابطه دستم بود و میدانستند که عقب نشینی نمی کنم ، مجبور به قبول مدارک ما شدند .
اینها همه سلیقه ای هستش
در بخشنامه ریاست جمهوری که اشاره به طرح و جاری نشده ، و در نامه های بعدی هم همچنین .
تنها اشاره به اعتبارات هزینه ای شده ، که برای حل این مسئله هم همکاران برنامه ریزی استان لطف کردند و ابتدا ما رو جاری کردند و سپس پیمانی .
پیگیری کنید که انشاالله حل بشه
۲۶ تیر ۹۶ ، ۲۰:۲۷ پیام نور **
با سلام خدمت همکار پیام نور. امر بفرمایید. ضمنا اگر تو کانال تلگرامی همکاران پیام نور عضو هستید بگین اونایی که حکم پیمانیشون صادر شده بیان پی وی که سوال دارم مطمئناً همکاران راهنمایی میکنند. 
و اما به اطلاع برسانم فعلا احکام بر اساس قراردادی صادر شده و فقط عنوان پیمانی داره. طبقه و رتبه بعدا لحاظ خواهد شد. انشاءالله 
سلام تراخدا هرکس اطلاع داره بگه چرا من ازمون ادواری دارم ومدارکم هم تهران فرستادن فقط هنوز شناسه قراردادی نداریم کی تبدیل وضعیت میشیم از قراردادی بودن وتهدید امروز و فردای شاید لغو قرارد مسوولین که مدام تهدید میکنن خسته شدم تراخدا کی تبدیل وضعیت میشیم
از مدیران محترم سایت
دوستان آشنا به قوانین منابع انسانی و قانون مدیریت خدمات کشوری
بویژه همکاران وزارت نیرویی
تقاضا دارم بنده رو راهنمایی بفرمایید .
من مدت 6سال شرکتی بودم و 6سال هم قرارداد مشخص البته با پست متصدی امور اداری و دفتری ک خود منابع انسانی بدون توجه به رشته تحصیلیم بمن و همه همکارام اختصاص داده بودن و الان میگن چون پست شما با رشته تحصیلیتون منطبق نبوده سابقه تون بحساب نمیاد؟!!!
300 ساعت آموزش هم دارم
الان که تبدیل وضعیت شدم با پست کارشناسی حکم زدن: رتبه مقدماتی و طبقه 4 ، ک با یک طبقه ارفاقی به همه امسال شد 5
بلحاظ قانونی الان رتبه و طبقه من چند باید باشه و به استناد چ قانونی پیش برم ک سوابق کاری و تجربی و آموزشیم برای رتبه و طبقه بحساب بیاد؟
ممنون میشم راهنمایی کنیدپاسخ:
 سلام والا من اطلاعی در یان خصوص و قوانین امور اداری ندارم بهتر است کارشناس بخش امور اداری پاسخگوباشند

سلام مدیر جان

نامه ای برای اداره ما فرستادن مبنی بر اینکه کسانی که کارنامه ادواری غیر مجاز مشروط دارن جهت تبدیل وضعیت ارسال کنند...

می خواستم بپرسم منظورشان از مشروط چیه؟

لطفا اگه اطلاع دارید بفرمائید..

مشکل انجام نشدن یا تعویق کار ادوراری ها به سه دلیله:

1- حسادت همکاران

2- نزادپرستی

3- بی عرضه گی مدیران

۲۴ تیر ۹۶ ، ۲۳:۱۳ رستگار سابق
سلام عنوان شغلی هست،شناسه هست،قبولی ادواری هست، بیش از دوازده سال قراردادی هستم ، متاسفانه مجوز استخدام نیست چکار کنیم
۲۴ تیر ۹۶ ، ۱۴:۵۸ همکار پیام نور
سلام و عرض خسته نباشید خدمت مدیر محترم گروه
من از کارمندان پیام نور هستم میشه امکان ارتباط با همکاران آقای علی که 13تیر پیام گذاشتن و پیام نور ** که 16 تیر پیام گذاشتن را برای من توضیح دهید در مورد صور حکم پیمانی ازشون سوال داشتم
خدا خیرتون دهد
پاسخ:
همینجا باید سوالاتون رو مطرح کنید یاهم اینکه شما یا اون طرف ایمیلشو بذاره تا با هم ارتباط برقرار کنید
با سلام و درود امسال قرار بود بعضی از سازمانها مثل وزارت ارشاد پنجاه درصد حق شغل و شاغل را اضافه کنند . ولی تاکنون اقدام نشده خواستم بدونم کسی در جریان هست یا نه. ممنون

سلام

مدیریت محترم سایت می خواستم بپرسم جریان این بخشنامه جدید که سازمان اداری استخدامی داده مبنی بر تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی که ادواری قبول نشدن چیه؟

اگه بخشنامه اش موجوده لطفا بگذارید.....

 

پاسخ:
بخشنامشو فعلا ندارم
۱۶ تیر ۹۶ ، ۲۲:۳۸ پیام نور **
مدیریت محترم سایت، 
با سلام و عرض ادب 
ضمن پوزش بابت اوقاتی که مزاحم شما شدم خواستم بگم به لطف خدا حکم پیمانی ما هم در پیام نور صادر شد. انشاءالله که همه کارشون درست بشه.. 
 سوال :
برای تغییر رتبه و پایه چقدر طول میکشه که انجام بشه؟ 
450ساعت گواهینامه آموزشی دارم و از شهریور 85سابقه بیمه دارم. به نظرتون چه رتبه و پایه ای تعلق میگیره؟ 
ممنون میشم هر کس اطلاعاتی در این زمینه داره راهنمایی کنه.. 
مدیر محترم بازم ممنون 
پاسخ:
سلام ... الحمدلله
سوالاتتون والا در تخصص شاغلین قسمتهای امور اداری هست اگه اجازه بدین کاربران شاغل در اون قسمت پاسخ بدن
سلام مدیرمحترم اینکه ما سابقه کم داریم و قبولی ازمون ادواری داریم ومدارک را دادیم ومیگن درحدتصمیم گیری هت بخاطر اینه که ماهنوز شناسه قراردادی نداریم واسه همین سوال دارم ماهم تبدیل وضعیت میشیم یانه؟چقدرزمان میبره؟
پاسخ:
سلام ببینید هر تبدیل وضعیتی که صورت میکیرهعطبق بخشنامه یا دستورالعمل صورت میگیره اگه درین مورد هم دستورالعملی باشه حتما اینکار صورت میگیره وگرنه نه ...داشتن شناسه قراردادی هم جزوه الزاماته
۱۴ تیر ۹۶ ، ۱۴:۵۲ نا امید نیستم ولی....(رستگار سابق)
در فرودگاه امام به ما جفا شد به پرسنل اداری هم که میگوییم ناراحت میشوند که کار را پیگیری می کنیم با جدا شدن فرودگاه امام از شرکت فرودگاهها الان زیر مجموعه وزارت راه هستیم چارت سازمانی جدید ما تازه آمده ولی پرسنل اداری میگویند قبولی ادواری مربوط به برنامه پنجم توسعه هستش و در حال حاضر هم مجوز استخدامی نیست یک کلام بگویم نمی خواهند هیچ حرکت مفیدی انجام دهند ذینفع نیستند نمی دانیم چه کنم سردرگم شده ام هر روزمان شده شنیدن  نه نه نه
خوشحالم که بسیاری از دوستان این سایت تبدیل وضع شده اند وقتی شادی ایشان را می بینم از خدا می خواهم برای ما هم درست شود بخشنامه ای که بیست و یکم اردیبهشت صادر شده را هرچه گشتم نتونستم پیدا کنم اگر ممکنه اینجا قرار بدید به امید آن روز.....

با سلام وعرض ادب
ضمن تشکر از مدیر محترم وهمچنین تبریک به تمام عزیزانی که وضعیت کارشون درست شده وتبدیل وضعیت پیدا کردن؛متاسفانه ما پنج نفر از کارمندان منابع طبیعی کرمانشاه با وجود داشتن کد شناسه به دلیل اینکه منبع حقوقمون طرح بود وجاری نبودیم تبدیل وضعیت نشدیم وبرنامه بودجه به این بهونه که جاری نیستیم ما رو تبدیل وضعیت نکردن.اگر دوستان راهنمائی خاصی میتونن داشته باشن ممنون میشیم

ضمن تشکر از زحمات مدیر محترم

کد مستخدمی تعدادی از کارکنان دانشگاه پیام نور صادر شد.

پاسخ:
الحمدلله موفق باشید
با سلام خدمت تمام دوستان و سلام و دورد بر مدیر محترم. از اطلاع رسانی و راهنمایی ها شما عزیزان کمال تقدیر و تشکر را دارم .خدا رو شکر ما هم تبدیل وضع شدیم ولی فقط خدا می داند چه پدری از ما درآوردن و چه بلاها که برای این استخدامی سر ما درنیاوردن که خود خدا فقط می داند و عوض شان را بدهد انشالله. ولی لازم بود از تمامی لطف و محبتی که عزیزان داشتند و راهنمایی های بجا و شایسته ای انجام دادن بخصوص مدیر عزیز نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.عزیزان بزرگوار دعا گویتان هستم . در انتها سوالی نیز  داشتم برای تغییر صندوق بیمه کدام صندوق بیمه ای بهتر است"؟تامین اجتماعی یا خدمات درمانی ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
پاسخ:
من همیشه گفته ام تامین اجتماعی حالا هر کی نظر خاصی داره ولی درکل اکثرا همه اینو انتخاب میکنن بخاطر مزایاش
۱۲ تیر ۹۶ ، ۱۴:۴۰ تبدیل وضعیت
تبدیل وضعیت قبول شدگان آزمون ادواری در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران انجام شد و احکام صادر گردید. 

اول ممنون از پاسخگویی و وقتی که میذارید
عزیز من از پشتیبانی دانشگاه اقدام کردم گفتند طبق قانون از زمان پیمانی شدن کارگاهها حساب میشه
میخواستم ببینم شما که از تهران گفتید پیگیری کردید دقیقا چه کاری انجام دادید
خیلی مسالمت امیز رفتار کردم هنوز از بهمن که احکام ما را زدن هیچ کاری برای ما انجام نشده و گفتند سوابقتون را از شهریور بررسی میکنیم
سعی کنید مسالمت امیز حلش کنید...ولی ساعتهای اموزشتون قابل قبوله برای رتبه...از حسودیه رک بگم....از واحد توسعه سازمانتون اقدام کنید کارگزینی ها اکثرا چیزی بارشون نیس..برای هشت سال شما  دو طبقه ویه رتبه میگیرید...البته پایان سال ششم اموزشتون بسته میشه برای رتبه پایه و هر اموزشی از سابقه سال هفتم دارید ذخیره برا ارشد میشه..۳۰۰ امتیاز برای پایه هست..۲۵۰ ارشد..اولش مقدماتی میزنن بعد در کمیته های فرعی برای رتبه های بعد صورتجلسه میکنن
سلام لطفا جواب بدین چرا دانشگاه علوم پزشکی تاییدیه ازمون ادواری با مدارک مارا گرفته و میگه در حد تصمیم گیری هست پس ما چی میشیم